Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

Celý život s myslivostí
Osmdesát let a z toho šedesát let s myslivostí letos slaví Štěpán Müller, mezi příznivci svatého Huberta dobře známý lesnický a myslivecký odborník, publicista i funkcionář. Obě své profese, tu lesnickou i tu mysliveckou, si prošel, jak se říká, „od píky“ až do nejvyšších pater, získal cestou řadu ocenění a vyznamenání, ale především hluboký respekt široké myslivecké obce, pro niž se stal jednou z nejvýznamnějších postav její novodobé historie.

Záchrana tetřeva hlušce
Už jen zbytkové populace tetřevovitých – a tetřeva hlušce speciálně – přežívají na našem území, kde kdysi bývali běžnou zvěří: v Českém lese, Jeseníkách, Beskydách a také na Šumavě. Klobouk dolů před úsilím těch, kdo se snaží tohoto krásného opeřence v české a moravské přírodě udržet přes všechna úskalí – civilizační tlaky, ztrátu typických biotopů, nemoci, početní růst predátorů. Tentokrát se podíváme na jeho ochranu v Šumavském národním parku.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST