Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Začátek mysliveckého roku
Myslivecký rok nezačíná v lednu jako ten kalendářní, ale v dubnu! Souvisí to s tím, že s příchodem jara příroda ožívá, vracejí se tažní ptáci, začíná hnízdění. Myslivci tou dobou kontrolují stav zvěře v honitbách po náročném zimním období, opravují a čistí krmelce i další myslivecká zařízení a také se připravují plány mysliveckého hospodaření.

Srnčí zvěř
Srnčí je naší zdaleka nejrozšířenější spárkatou zvěří, v mnoha honitbách je také hlavním objektem lovu. Ten je ovšem třeba provádět správně z hlediska chovných kritérií, která jsou zase určována kromě praxe i na základě dlouhodobého výzkumu. Zajímavou osobností na tomto poli je Pavel Scherer, který se této oblasti soukromě věnuje již řadu let a své poznatky publikuje u nás i v zahraničí, mimo jiné v rozsáhlé knize „O srnčí zvěři“.

Konopiště a Ferdinand D’Este
Ferdinand D’Este je všeobecně znám jako následník trůnu, který podlehl atentátu v Sarajevu. Mezi znalci lovu a myslivosti ale také proslul jako náruživý (až příliš náruživý!) lovec, který hromadil trofeje nejen ze střední Evropy. Byl ovšem i sběratelem a krajinotvůrcem – a památky po všech těchto činnostech nacházíme především na zámku Konopiště.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST