Obsah dílu

Odchov dravců — Asociace chovatelů zajíců — Jezevec

Části dílu

00:36
Asociace chovatelů zajíců
  Nejrůznějšími způsoby se snaží myslivečtí odborníci z vědeckých ústavů i praktici z jednotlivých sdružení stavy drobné zvěře, především zajíců, znovu zvyšovat nebo alespoň stabilizovat a zabránit jejich dalšímu poklesu. Jednou z možností je jejich odchov a následné vypouštění do připraveného biotopu - jak to provádějí členové Asociace chovatelů zajíců.
  09:24
  Jezevec
   V mapování jednotlivých druhů zvěře běžně se vyskytujících v české a moravské přírodě pokračujeme jezevcem lesním. Tato naše největší lasicovitá šelma žije skrytě, převážně nočním životem, a tak i když je rozšířená prakticky po celém území republiky, mnoho lidí, často i myslivců, ji nikdy nevidělo. Vyhrabává si nebo osídluje nory, v nichž je pro psa-norníka mnohem nebezpečnější než liška.
   13:05
   Odchov dravců
    Jednou z mnoha činností - a asi tou nejzáslužnější - našich sokolníků je reintrodukce některých nejvzácnějších a nejohroženějších druhů pernatých dravců, například jestřába lesního, do volné přírody. Musí při tom překonávat nejen přirozené problémy spojené s umělým odchovem divokých zvířat, ale často i řehtání úředního šimla.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    7. leden 2010

    Napište nám