Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Odchov dravců
Jednou z mnoha činností – a asi tou nejzáslužnější – našich sokolníků je reintrodukce některých nejvzácnějších a nejohroženějších druhů pernatých dravců, například jestřába lesního, do volné přírody. Musí při tom překonávat nejen přirozené problémy spojené s umělým odchovem divokých zvířat, ale často i řehtání úředního šimla.

Asociace chovatelů zajíců
Nejrůznějšími způsoby se snaží myslivečtí odborníci z vědeckých ústavů i praktici z jednotlivých sdružení stavy drobné zvěře, především zajíců, znovu zvyšovat nebo alespoň stabilizovat a zabránit jejich dalšímu poklesu. Jednou z možností je jejich odchov a následné vypouštění do připraveného biotopu – jak to provádějí členové Asociace chovatelů zajíců.

Jezevec
V mapování jednotlivých druhů zvěře běžně se vyskytujících v české a moravské přírodě pokračujeme jezevcem lesním. Tato naše největší lasicovitá šelma žije skrytě, převážně nočním životem, a tak i když je rozšířená prakticky po celém území republiky, mnoho lidí, často i myslivců, ji nikdy nevidělo. Vyhrabává si nebo osídluje nory, v nichž je pro psa-norníka mnohem nebezpečnější než liška.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST