Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

Zkoušky ohařů
Vrcholnou akcí pro naše ohaře je každoroční Memoriál Karla Podhajského s mezinárodní účastí. Připomeneme si osobnost spoluzakladatele Československé myslivecké jednoty, autora prvních zkušebních řádů a zakladatele plemenné knihy loveckých psů, ale především se podíváme na vlastní průběh loňského 69. ročníku, který se uskutečnil v Roudnici nad Labem, a vůbec na smysl a důležitost zkoušek a soutěží pro ohaře i ostatní lovecké psy, kteří se tak stávají platnými pomocníky myslivců.

Život mezi noži
Jedním z našich špičkových uměleckých rytců, oceňovaných řadou uznání v různých soutěžích doma i v zahraničí, je brněnský Alexander Pospíšil, který se specializuje především na zdobení nožů. Návštěva v jeho dílně a ukázky zpracování různých materiálů bude určitě zajímavá jak pro myslivce, tak pro milovníky umění.

Kamzíci v Jeseníkách
Kamzíci na Jesenicku jsou už delší dobu předmětem sporu mezi myslivci a ochránci přírody: zda tuto populaci, jak by si přáli myslivci, zachovat, nebo, jak to vidí někteří ochránci, zlikvidovat. K uvedenému problému a vůbec k historii chovu kamzíků v tomto regionu promluví velký znalec jesenické kamzičí zvěře spisovatel Karel Mlčoušek, který jim prakticky věnoval celý život, a jeho přátelé a spolupracovníci fotograf Jiří Pecháček s ženou Milenou Hamerskou, která natočila unikátní záběry kamzíků.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3