Přímý přenos Slavnostního zahajovacího koncertu z Velkého sálu paláce Žofín. Účinkují: soubory Q VOX, Kvarteto sv. Vavřince, Tomáš Kočko & Orchestr a Triny. Večerem provází J. Novotná. Režie A. Rezek

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, který pořádá Česká televize, si za dobu svého působení vybudoval pozici nejvýznamnějšího světového televizního festivalu v oblasti hudby a tance na obrazovce a je jedním z nejstarších a nejrenomovanějších televizních festivalů: jeho první ročník se konal v roce 1964. Delší historií se mezi televizními festivaly může pochlubit pouze Prix Italia (1949), Monte Carlo a Montreux (oba založeny v roce 1961).

MTF Zlatá Praha je dnes jedinečným prestižním festivalem televizních pořadů, prezentujícím nejlepší světové hudební a taneční pořady napříč hudebními žánry. Stává se místem inspirativního setkání tvůrců, producentů, odborné i laické veřejnosti, místem poznávání a soutěžní konfrontace toho nejlepšího, co v oblasti hudebních a tanečních pořadů vzniklo. Znovu se otevírá kvalitním pořadům všech hudebních žánrů, tedy nejen vážné hudbě, ale i rocku, popu a world music. Festival zaznamenává stále stoupající zájem.

45. ročník MTF Zlatá Praha nabídne už tradičně celou řadu atraktivních pořadů.Tak jako každoročně, celý festival začíná zahajovacím koncertem, na němž letos vystoupí soubory Q VOX, Kvarteto sv. Vavřince, Tomáš Kočko Orchestr a skupina Triny. Večerem bude provázet Jitka Novotná.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2008
 L
ŽánrHudba