to look forward to – těšit se na něco / na někoho

Mahárádža: Těším se na návštěvu mé dlouholeté přítelkyně – květinářky. Nějakou dobu jsem ji neviděl. Pojďme dovnitř do květinářství. Je to tak krásná a milá dívka.

Dívka: Ahoj mahárádžo! To je milé překvapení. Myslela jsem na tebe a najednou jsi tady. To musí být nějaké kouzlo. Opravdu jsem se těšila, že tě zase uvidím.

Mahárádža: To není kouzlo. Minule, když jsme se viděli, dala jsi mi krásnou květinu. Stále ji nosím ve svém srdci. Díky tomu tě vždycky najdu.

Dívka: Jsem velmi smutná. Celý život jsem se těšila, že budu studovat v Americe a teď jsem se dozvěděla, že to není možné. Moji rodiče nejsou moc bohatí a nemohou si to dovolit.

Mahárádža: Jsem si jistý, že to nějak vyřešíme. Můžeš studovat tady v Evropě a v létě můžeš pracovat v Indii. Můžeš pracovat na mé zahradě.

Dívka: A co můj přítel? Může jet do Indie se mnou? Mimochodem těší se, že se s tebou setká. Řekla jsem mu o tobě a on se tě nemůže dočkat.

Mahárádža: Dobře, kdyby jel do Indie s tebou, mohl by pracovat v mé soukromé zoologické zahradě. Potřebuji někoho k tygrům. Krmit je, vyčesávat jim kožichy a jednou za čas jim vyčistit zuby. Indové se tygrů bojí.

Dívka: Můj přítel se nebojí ničeho. Když se rozčílím, bojí se mě, ale to je všechno. Jsem si jistá, že by tu práci dobře zvládl.

Mahárádža: V tom případě domluveno! Příští léto ty a tvůj přítel jedete do Indie pracovat v mém paláci.

Dívka: Mohla bych vzít s sebou moji sestru? Umí to se zvířaty. Má ráda ptáky a želvy a zvláště pak papoušky.

Mahárádža: Samozřejmě, že můžeš. Ale nemám moc ptáků ve svém paláci. Nicméně v mém paláci je více opic než lidí. Tvoje sestra by se mohla starat o ně. Říkáme téhle práci – „monkey business“.

Dívka: Fakt se těším, že řeknu své rodině a svému příteli o tvém pozvání. Mahárádžo, už se necítím smutná. Ve skutečnosti jsem tak šťastná. Budu muset o tom přemýšlet.

Mahárádža: Ano, mé děvče, popřemýšlej o tom. Takovou nabídku nedostaneš každý den.

Dívka: Víš, jen jsem ještě přemýšlela... Když řeknu své rodině o tvém pozvání, všichni budou chtít jet do Indiie. Co mám dělat?

Mahárádža: Kolik lidí je ve vaší rodině?

Dívka: Kolem padesáti.

Mahárádža: To není tak špatné. V Indii žije kolem jedné miliardy lidí a dalších padesát neudělá žádný rozdíl. Každý může pracovat v mém „monkey businessu“.

Dívka: Mahárádžo, já na něco zapomněla. Co rodina mého přítele...?