Na začátky oblíbené show domácího videa bude vzpomínat Eduard Hrubeš za vydatné pomoci J. Bohdalové, S. Burešové, V. Postráneckého, J. Štěpničky, M. Dejdara, D. Nekonečného, V. Špinarové, L. Malkiny, J. Fouska, J. Korna, H. Vondráčkové a dalších (2007). Připravili J. Vrlík a M. Rek

V roce 1992 započala dráha samostatné České televize. K tomuto výročí jsme se rozhodli jako malý dárek divákům věnovat nový osmidílný zábavný cyklus s názvem "To byl…", který připomene zábavné pořady, jež byly ve své době divácky nejúspěšnější.

Po pečlivém uvážení jsme vybrali pořady Videostop, O poklad Anežky české, Šance, Divadélko pod věží, Kufr, Na kus řeči, Manéž Bolka Polívky a Českou sodu. Z tohoto výčtu je patrné, že do projektu se zapojila i televizní studia v Brně a v Ostravě. "To byl…" nebude jen střihovým pořadem, ale diváci se v něm setkají i s moderátory, tvůrci, hosty z řad známých osobností, výraznými soutěžícími atd. V sestřizích z původních pořadů budeme mít možnost vidět i záběry, které se na televizních obrazovkách neobjevily, soustředíme se i na speciální silvestrovské díly, jubilejní vydání pořadů, zkrátka na to nejzajímavější, co se v daných pořadech odehrálo. Herec a moderátor Václav Postránecký diváky provede historií pořadů, vyzpovídá tvůrce, ale také je zapojí do soutěží, scének apod. V každém díle si totiž oživíme základní principy pořadu, avšak role se budou poněkud obracet. Posláním cyklu "To byl…" je atraktivní a zábavnou formou zavzpomínat, hrát si, ale hlavně pobavit diváky. V průběhu osmi čtvrtečních večerů se diváci setkají například s Markem Ebenem, Miroslavem Donutilem, Bolkem Polívkou, Janem Rosákem a řadou dalších.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrZábava