Osudy herce Rudolfa Deyla ml., který nás opustil před 50 lety (2002). Vzpomínají D. Deylová, J. Bohdalová, K. Fialová, M. Dvorská, B. Pojar, J. Štěpnička a další. Režie D. Wlodarczyk

Rudolf Deyl ml. vyrůstal v hereckém prostředí a před kamerou se objevil poprvé už v sedmi letech. Herecká dráha mu tedy byla předurčena. Lidé si jej pamatují z jeho divadelních a filmových rolí, výrazně se uplatnil i díky novým médiím – v rozhlase a televizi. Po svém otci zdědil nejen herecké povolání, ale i vášeň pro koně a sázení. Obdivoval balet, dvě z jeho tří manželek byly tanečnice. Byl nadšeným fotografem a filmovým amatérem. O jeho charakterových vlastnostech vypovídá i postoj, který zaujal, když odmítnul podpořit odsouzení herečky Jiřiny Štěpničkové.

Dokument se opírá o rodinné amatérské filmy, jejichž autorem je Rudolf Deyl sám. Dosud nikdy neuvedené záběry pocházejí z let 1956 až 1967 a zachycují především prázdninové cesty a volný čas. Amatérské záznamy ze soukromí jej odhalují v kontrastu s ukázkami filmových rolí, které mu přisuzují určitou šarži či typ.

Dokumentem si připomínáme 105 let od narození Rudolfa Deyla a zároveň 50 let od jeho úmrtí.

Rudolf Deyl
herec

Rudolf Deyl

* 6. 7. 1912

† 21. 11. 1967


Stopáž53 minut
Rok výroby 2002
 ST AD 4:3
ŽánrDokument