Osoby a obsazení

Teodora Dědková
Terezka

Teodora Dědková

Zbožňuje pohádku O Červené karkulce, má starostlivé rodiče a ve školce nejlepšího kamaráda Šimona. Takhle by mohla žít šťastně až do smrti, kdybychom se nepohybovali v realitě. Najednou Terezka začíná ztrácet půdu pod nohama, maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon. Ten má ve věci jasno. Maminku Terezce vyměnili mimozemšťané. Stačí jedno píchnutí vidličkou, rána, která se okamžitě zacelí, a důkaz bude na světě. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Ve snaze zachránit pravou maminku bude čelit mnohým nebezpečím a možná i hladovému vlkovi.


Maminka je fungující, často mírně podrážděná, ale milující a starající se. Pro Terezku je to jistota a samozřejmost, technické zázemí i teplá uklidňující náruč, když ji probudí zlý sen. Postupně se ale maminka začíná cítit nespokojeně a stereotypy se narušují. Středobod, který všechno držel pohromadě přestane vyzařovat to silné magnetické pole a všichni si musí znovu vybojovat a definovat svá místa nejen u rodinného stolu.


Tatínek je sympaťák, s Terezkou jsou trochu spiklenci, ví čím nemají maminku dráždit. Je s ním legrace a je to on, který umí napjatou situaci „rozpustit“. Pohodář, který je ale málo doma. Odchází a přichází z práce, o které se zpočátku moc nemluví, takže působí nedůležitě. Často se vrací, když už Terezka spí. Až postupně se dozvídáme, že pracuje na letišti a jeho práce je náročná a důležitá. Tatínka z klidné letargie probere až když se mu zatřese půda pod nohama. Musí začít bojovat. O svůj svět a svou rodinu.


Patrik je vetřelec. Elegantně oblékaný „virtuoz“ hraje na hudební nástroj, na nikoho se moc neváže a jeho přiznaná upřímná sobeckost může být až vražedná.


Jana Krausová
babička

Jana Krausová

Babička (maminka maminky) je spíše elegantní dáma, která má o jasný názor na život své dcery, než milá babička s drdůlkem. Žije sama a tak si pozornost dcery a celé její rodiny vynucuje pod různými záminkami. Je nakloněná spíše Patrikovi a dceři dává najevo, že s její volbou životního partnera ani způsobem života nesouhlasí.


Matouš Kratina
Šimon

Matouš Kratina

Šimon je Terezčin nejlepší kamarád. Chodí spolu do školky a řeší spolu důležité otázky. Šimon je také impulsem pro Terezčino vzrůstající přesvědčení, že maminka je mimozemšťan. A je jediný, s kým Terezka své obavy sdílí.


V dalších rolích