52 minut o výtvarném umění – Výstava měsíce: Dekadence NOW! – Reportáž: Archa Noemova na Dunaji od Jaroslava Róny – Sběratel: Bude proslulý vinař stejně úspěšným galeristou? – Artfór: Papírové lampy Tomáše Paula – Portrét: Designér a sklář Rony Plesl – ARTIPY

Obsah dílu

Přehrát vše
Máte rádi dekadenci? Neodradí vás pohled na umění, které místy jde až za hranice krajnosti? Pak jste těmi pravými návštěvníky pro prestižní mezinárodní výstavu Dekadence NOW! v Galerii Rudolfinum. První nahlédnutí do pěti vyhrocených tematických částí s názvy: Bolest, Sex, Pop, Šílenství a Smrt vám přinášíme v dnešním ARTMIXU v příspěvku VÝSTAVA MĚSÍCE.

REPORTÁŽ jsme natočili při spouštění archy Noemovy na Dunaj, což je nejaktuálnější počin Jaroslava Róny. Ale podíváme se, jak se daří i jeho dalším objektům umístěným v krajině.

ARTFÓR jsme našli u výtvarníka Tomáše Paula v podobě překvapivých papírových lamp.

PORTRÉT věnujeme jednomu z nejúspěšnějších českých designérů a sklářů. Tvorba Ronyho Plesla je mimořádně pestrá a nápaditá. O její kvalitě vypovídá také zařazení vázy Quadra Pura mezi sto nejlepších designérských návrhů 20. století.
Stopáž52 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín