25 minut

15. května

Obsah dílu

Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem — Odklad nástupu do Liberty do konce června — Nález starých mincí v Opavě — Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě — Vědci testují zadržování vody v krajině — Mezinárodní soutěž řemeslných oborů — Tanec a architektura na Divadelní Floře

Části dílu

01:03
Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy
  Střední školy zveřejnily výsledky přijímacích zkoušek. Uchazeči se je dozvědí v systému DiPSy a také přímo ve školách. Do denní formy studia se letos podle dat ministerstva přihlásilo téměř 152 tisíc žáků.
  04:07
  Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy
   Přehled úspěšnosti žáků 9. tříd při přijímacích zkouškách na střední školy v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
   04:44
   Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy
    Rozhovor s ředitelem přerovského gymnázia Jakuba Škody a členem rady asociace ředitelů tuzemských gymnázií Janem Raškou.
    07:51
    MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem
     Živé vstupy z restaurace, kde se fandí českým hokejistům v zápase proti Dánsku, a z prostoru před Ostrava Arénou, kde se fandové připravují na zápas Slovensko - Polsko.
     11:06
     Odklad nástupu do Liberty do konce června
      Většina pracovníků ostravské huti Liberty bude dalších šest týdnů doma, za stejných podmínek jako dosud. Firma prodloužila do 30. června rozhodnutí o překážkách na straně zaměstnavatele. Momentálně zaměstnává přes 5 tisíc lidí, asi 1700 z nich podle informací firmy do práce chodí. Liberty Ostrava má od loňska vážné finanční potíže. Od prosince, kdy jí dodavatel Tameh Czech zastavil dodávky energií, většina jejích provozů stojí.
      11:38
      Nález starých mincí v Opavě
       Archeologové našli v Opavě zlatý a stříbrný poklad. Objevili ho v místě, kde kdysi stával hrad. Mince ze 14. a 15. století jsou ve velmi dobrém stavu. Údajně jde o nejvýznamnější mincovní nález na území Moravskslezského kraje za posledních sto let.
       14:19
       Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě
        Co bude s budovou někdejšího hobby marketu Bauhaus v centru Ostravy, řešili znovu ostravští zastupitelé. Poslední roky prostory využívala odnož galerie Plato, to má ale podle dřívějšího rozhodnutí zastupitelstva k poslednímu červnu skončit. Proti rozhodnutí města vznikla petice. Návrh, zda by tu umělecká činnost mohla pokračovat minimálně do konce roku, zastupitelé neschválili.
        16:05
        Vědci testují zadržování vody v krajině
         Odborníci v Beskydech testovali propustnost půd. Chtěli zjistit, kolik vody krajina dokáže zadržet. Během tří hodin simulovali přívalový déšť s celkovým úhrnem přes 200 mm. Zatímco z lesních cest odteklo více než 60% vody, samotný les ji zadržel všechnu.
         19:32
         Mezinárodní soutěž řemeslných oborů
          Vzbudit u dětí zájem o řemeslné učební obory – i to je smysl mezinárodní soutěže, kterou na česko-polském pomezí pořádá Střední odborná škola Třineckých železáren. Žáci českých a polských škol z regionu měří síly v týmových i sólových disciplínách, které prověří jejich zručnost i znalosti.
          20:25
          Tanec a architektura na Divadelní Floře
           Jedním z největších překvapení letošní Divadelní Flory jsou rakouské taneční hvězdy. Skupina Hungry Sharks přivezla na 27. ročník olomouckého festivalu představení, ve kterém má podstatnou roli i míchačka na beton. Tanečníci tím vzdali hold stavbám ve stylu brutalismu.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           16. května

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           29. května

           29. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           28. května

           Nové lokality měření ovzduší u haldy Heřmanice — Přípravy sanace haldy Heřmanice — Jaromír Lukeš zůstává ve vězení — Řízení o zrušení registrace Druhé míle skončilo — ÚS zamítl návrh na zrušení vyhlášky v Píšti — Atletický mítink Zlatá tretra 2024 — Výběr ze sociálních sítí ČT — Olomouc má zlatou pamětní minci — ČT natáčí na Bouzově vánoční pohádku

           28. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. května

           Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

           27. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. května

           24. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. května

           Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

           23. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. května

           Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

           22. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. května

           10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

           21. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. května

           20. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. května

           Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

           17. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           16. května

           ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

           16. 5. 2024 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám