25 minut

8. února

Obsah dílu

Hrozí zpoždění transformačních projektů — Hrozí zpoždění transformačních projektů — Nezaměstnanost v krajích mírně vzrostla — Odbory připravují protest před Liberty — Dva zájemci o stavbu haly v Olomouci — Demonstrace za kulturní dům v Rožnově pod Radhoštěm — Karel Kufa mistrem výroby krpců — Nové autobusové nádraží v Litovli — Vrak auta v Rychlebských horách — Výběr ze sociálních sítí ČT — Zoologové diskutují o šíření sršně asijské — Výstava Sandormach o obětech stalinského teroru

Části dílu

01:02
Hrozí zpoždění transformačních projektů
  Významné projekty, které se mají zasadit o proměnu Moravskoslezského kraje, tlačí čas. Zkolaudované mají být do roku 2027, momentálně ale čekají na schválení na Ministerstvu životního prostředí. Z třinácti staveb, které mají v regionu vyrůst za peníze z Operačního fondu spravedlivé transformace, stíhá kraj v termínu postavit pouze jeden.
  03:58
  Hrozí zpoždění transformačních projektů
   Všech třináct projektů má pomoci proměnit někdejší hornický region v místo, odkud nebudou lidé odcházet a kam budou směřovat investice. Týkají se vědy, výzkumu, inovací, vzdělávání, podnikání, energetiky i volného času.
   04:31
   Nezaměstnanost v krajích mírně vzrostla
    Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji vzrostl v lednu o tři desetiny procentního bodu na pět a půl procenta. Po Ústeckém kraji jde o druhou nejvyšší hodnotu v České republice. Tradičně je nejvíce lidí bez práce na Karvinsku a Bruntálsku.
    07:14
    Odbory připravují protest před Liberty
     Odboráři ostravské hutě Liberty chystají protest proti situaci ve firmě. Zúčastní se ho i odbory z další států, ve kterých jsou ocelárny skupiny GFG, do které patří i ostravská huť. Také oni mají totiž podle oborářů finanční a jiné provozní problémy.
     08:43
     Dva zájemci o stavbu haly v Olomouci
      O stavbu nové multifunkční haly v Olomouci usilují dva zájemci - projekt předložila developerská společnost Redstone a dvě varianty chce radnici nabídnout firma Štrabag. Firma Redstone připravuje stavbu nové haly na Velkomoravské ulici, město by se na jejím provozu 30 let podílelo. Štrabag by stavěl buď na zatím neurčeném pozemku, nebo na místě stávajícího stadionu v centru.
      09:12
      Demonstrace za kulturní dům v Rožnově pod Radhoštěm
       V Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku proběhla demonstrace za dostavbu kulturního centra. Ambiciózní projekt rozděluje rožnovské obyvatele i politiky. Stavba, která má podle odhadů města stát víc než 360 milionů korun, začala už předloni. Hotová je ale jen základová deska.
       11:34
       Karel Kufa mistrem výroby krpců
        Jediný výrobce tradiční lidové obuvi, krpců, v regionu Karel Kufa z Mostů u Jablunkova se stal Mistrem tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje. Díky němu a dalším lidem, kteří se v regionu věnují starým řemeslům, se uchovávají tradice a odkaz minulých generací.
        14:17
        Nové autobusové nádraží v Litovli
         Moderní čekárna s wi-fi připojením, informační kancelář nebo nástupiště. V Litovli otevřeli nový autobusový terminál. Na stejném místě nahradil staré nádraží, kde ale lidem a řidičům chybělo základní zázemí. Nástupní stanoviště doplňují přístřešky, které zde doposud chyběly. Týdně odbaví na 300 spojů, které využívá zhruba 4500 cestujících.
         15:35
         Vrak auta v Rychlebských horách
          Vrak havarovaného auta už rok hyzdí Travnou na Javornicku - turisty hojně navštěvovanou oblast v Rychlebských horách. Majitele se nedaří kontaktovat a s torzem vozu uprostřed lesa si zatím nikdo neví rady. O řešení se teď pokouší javornická radnice spolu s místní farností, které lesní pozemek patří.
          18:26
          Výběr ze sociálních sítí ČT
           Policisté dopadli muže, který v centru Ostravy v opilosti nejprve ukradl nezamčené auto s klíčky v zapalování, poté na chodníku u Jiráskova náměstí srazil a vážně zranil 17letou dívku a ujel. Zastavil ho náraz do květináče. // Skoro 200 lidí z Moravskoslezských obcí Bílá, Bukovec, Pražmo, Široká Niva a Nové Lublice i okolí využívá některý z pěti TeleMedPointů – míst, která umožňují dálkově sledovat zdravotní stav pacientů.
           19:22
           Zoologové diskutují o šíření sršně asijské
            Do Ostravy přijeli zoologové z celého Česka i několika okolních států. Zoologické dny město hostí po deseti letech, odborníci se na nich potkávají už od roku 1969 - střídavě na půdě několika tuzemských univerzit. Letošní ročník organizuje Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity v novém City Campusu.
            21:16
            Výstava Sandormach o obětech stalinského teroru
             Ostravské muzeum otevírá výstavu s názvem Sandarmoch - kde stromy mají tváře. Vztahuje se k popravišti z dob stalinského teroru, které leží v Rusku poblíž finských hranic. Mezi lidmi, kteří tam přišli o život, byli také Češi. Výstavu muzeum připravilo s organizacemi Gulag.cz a Memorial. Detaily přidal jejich předseda Štěpán Černoušek.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             9. února

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             11. dubna

             Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

             11. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             10. dubna

             10. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             9. dubna

             9. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. dubna

             8. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. dubna

             Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

             5. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             4. dubna

             Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

             4. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             3. dubna

             Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

             3. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             2. dubna

             Začaly zápisy do 1. tříd — Odklady školní docházky — Čtvrt roku odkladů nástupu do Liberty — Budoucnost původní hyperbarické komory — Nejteplejší Velikonoce — Výsledky policejních kontrol — Olomoucký kraj zvažuje autobusy na objednání — Zrestaurovaný motocykl Jawa 500 OHV

             2. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             28. března

             Aktuální situace na silnicích — Bezpečnost na silnicích během Velikonoc — Pivovarům začíná hlavní sezóna — Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren — Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce — Miss World Pyszková doma v Třinci — Začátek sezóny na památkách — Třinec bojuje o semifinále extraligy — Město koupí historickou sýpku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Kácení stromů v Přerově — Duchovní rozměr Velikonoc

             28. 3. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. března

             Hledání budoucí podoby Ostravy — Architektonická budoucnost Ostravy — Vedlejší větev kauzy Bečva míří k soudu — Pohledávky věřitelů Tamehu za 8,27 mld. — Vytíženost hotelů před Velikonocemi — Ceny města Ostravy — Výskyt exotických kachniček mandarínských — Petice za zachování galerie Plato Bauhaus — Dřívější start sezóny v kempech — Nápor v pneuservisech — Knižní práce Toyen v GVUO

             27. 3. 2024 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám