25 minut

29. září

Obsah dílu

Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

Části dílu

00:50
Nedostatek školních psychologů
  Základní i střední školy volají po psycholozích. O potřebě těchto odborníků se začalo znovu mluvit poté, co před pár dny vyskočil žák boskovického gymnázia během vyučování z okna. Třeba na Olomoucku využívají školy program sdílených odborníků. Na jednoho psychologa tu stejně jako na řadě míst však připadne 1000 žáků.
  03:38
  Chybí školní psychologové
   Téma doplnila Kateřina Bartošová za Asociaci školní psychologie.
   06:04
   Do prosklené fasády narážejí ptáci
    Prosklená fasáda nové kancelářské budovy v Ostravě představuje nebezpečí pro ptáky. Během týdne jich tam zemřelo několik desítek. Majitel stavby už pracuje na opatřeních. Se zprávou přišel Moravskoslezský deník.
    08:48
    Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem
     Policisté pokračují v namátkových kontrolách hranic kvůli nelegální migraci. Jen za letošní rok už zadrželi 180 běženců, tedy o 50 méně než za stejné období loni. Naopak přibývá zadržených převaděčů, minulý rok jich policisté za celý rok zadrželi 15, letos už 23.
     09:24
     Zařízení pro propuštěné vězně má registraci
      Zařízení pro propuštěné vězně na olomouckém Svatém Kopečku dostalo od krajského úřadu registraci. Platná bude od 1. října. Domov bude sídlit v budově Arcibiskupských lesů na okraji městské části, provozovat ho bude křesťanský spolek Druhá míle. Během ročního pobytu a sociální rehabilitace bude chystat bývalé vězně na návrat do života. Část místních je proti, k petici se přidávají i lidé z okolních obcí.
      09:56
      Omezené zásoby antibiotik
       Lékárny po celém Česku stále nemají dostatek antibiotik, především těch penicilinových. Nedávná dodávka nových balení podle nich nevystačí na dlouho, lékárníci počítají s tím, že během týdne až dvou léky znovu dojdou.
       11:12
       Skončil Svatováclavský hudební festival
        23 koncertů staré a duchovní hudby se uskutečnilo v kostelech v rámci 20. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu. Na rozlučkovém večeru v ostravské Katedrále Božského Spasitele zazněla Janáčkova Glagolská mše i skladba Stabat Mater pelhřimovského skladatele Petra Fialy, a to pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka.
        14:04
        Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower
         Na jantarovém schodišti slávy vysoké pece číslo jedna v ostravských Dolních Vítkovicích přibyla už devátá hvězda. Je na ní jméno výtvarníka Eduarda Halberštáta, jehož dílo je zastoupeno v celé řadě prestižních galerií. V Ostravě žije a pracuje téměř celý život, jako horník a později umělec a pedagog na Ostravské univerzitě.
         14:28
         Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou
          Záložníci z pěší roty při ostravském krajském velitelství odjeli na týden na Libavou. Cvičit tam budou například střelecké dovednosti i fyzickou zdatnost. V aktivních zálohách české armády je momentálně asi 4300 mužů a žen. Do sedmi let by jich mělo být 10 tisíc.
          16:51
          Výběr ze sociálních sítí ČT
           Na hranici mezi Českem a Polskem v Těšíně se vrátila tramvaj, která obě části města spojovala ve 20. století. Jde o repliku původního vozu. Na místo ji usadil jeřáb. // Hasiči na Přerovsku zachránili dva paraglidisty, kteří uvízli na různých místech regionu v korunách stromů. K prvnímu jeli k obci Bohuslávky, ke druhému do Slavkova na úpatí Oderských Vrchů. Tam museli hasičům pomáhat lezci i policejní vrtulník. Paraglidisté vyvázli bez vážnějších zranění.
           17:37
           Setkání Hanáků v Kojetíně
            V Kojetíně na Přerovsku se setkali Hanáci. Putovního folklorního festivalu se letos účastnilo přibližně 500 krojovaných lidí. K vidění byly i vzácné historické kusy, třeba fěrtůšek Hany Benešové, manželky prezidenta Beneše.
            20:21
            Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse
             Příběh hraběte Draculy, chlapce Krabata nebo představení, kde se budou divákům hodit 3D brýle, nabídne v Ostravě loutkářský festival Spectaculo Interesse. Vrací se po čtyřleté přestávce. Podrobnosti přidala dramaturgyně Tereza Agelová.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             2. říjen

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             27. listopad

             Stávku podpořilo 70 % škol v MS i OL kraji — Stávku podpořily největší podniky MS kraje — Symbolická podpora některých řidičů — Česko má za sebou stávku — Regionální sněm ODS řeší kauzu Autostráda — Pila v Ptení zastavila výrobu — Havárie u Olomouce — Noční sněžení může komplikovat dopravu — Adventní soboty s ostravským studiem ČT — Policisté kontrolují bezdomovce — Natáčení filmu Mord na Krnovsku

             27. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. listopad

             Jednání krajské koalice o korupční kauze — Důsledky korupční kauzy pro krajsou koalici — Zapojení škol do stávky — Omezení péče kvůli výpovědím z přesčasů — Změny ve vedení Hlučína — Zámek Plumlov plánuje rekonstrukci — Výstraha před náledím — Vyplavené domy v ostravské Nové Vsi — Propagace sportu pro handicapované — Výběr ze sociálních sítí ČT — Den pro zdravé plíce v MN Ostrava — Přehlídka Meat Design opět v Ostravě

             24. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. listopad

             Lékaři a výpovědi z pohotovosti — Zdražení jízdného v DP Ostrava — Propuštění R. Knoblocha na kauci. — Kauza bývalé starostky Libavé u konce — Konec sporu o převod bytů v Olomouci — Setkání k českému předsednictví — Mezinárodní konference Unique summit — Podpora stávky ve velkých podnicích — Nedostatek míst ve školkách — Insenace pro nejmenší v Divadle loutek.

             23. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. listopad

             Ostravské Vánoce — Unikátní historický kolotoč pro Ostravu. — Jednání o přesčasech lékařů — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Trest za pokus vraždy v nemocnici — Bourání chladicí věže — Výstraha proti silnému větru — Vysoký nárůst srdečních onemocnění — Plavecký bazén v Olomouci potřebuje opravu — Pozorování ptáků v Nízkém Jeseníku

             22. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. listopad

             Přípravy na stávku ve školách — Financování vysokých škol — Rozpočet MS kraje na rok 2024 — Výstraha před náledím — Nárůst počtu revizí komínů — Onkoděti se chystají na Vánoce — Přípravy tradičního ostravského gospelu — Výběr ze sociálních sítí ČT — Univerzitní e-sportovci slaví spěch — Fotografické soubory Marcely Očenášové — Bourání teplárenské věže

             21. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             20. listopad

             20. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             16. listopad

             Litovel vzpomíná na Jana Opletala — Města chystají pietní akce — Listopad 89 pohledem současné generace — Michal Zácha rezignoval na funkce v ODS a v Přerově — Další migranti zadrženi na Bílé — Roste počet případů srdečního selhání — Na horách udeří zima — Mobilní pošty nejspíše skončí — Bývalý zastupitel znovu před soudem — Výcvik obecních a městských strážníků — Vítkovické slévárny bojují o přežití — Výběr ze sociálních sítí ČT — Imaginárium v opavském Domě umění

             16. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. listopad

             15. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. listopad

             Ivo Vondrák krajským lídrem za STAN. — Policie obvinila 13 lidí kvůli zakázkám. — Výsledky zátahů na cestující. — Obvinění z pokusu o dvojnásobnou vraždu. — Ropici dál trápí kamiony. — Aleje pomohou zmírnit klimatické extrémy. — Více turistů v moravskoslezském kraji. — Přípravy odborářů na stávku a demonstraci. — Nejstarší obyvatelka Krnova oslavila 104 let. — Festival regionálních skladatelů.

             14. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             13. listopad

             Policejní zásah na krajském úřadě v Olomouci

             13. 11. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám