25 minut

20. září 2023

Část: Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy.

Obsah dílu

Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

Části dílu

01:27
Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin.
  Zemědělci finišují se sklizní dalších plodin. Z polí teď odvážejí třeba brambory, cukrovou řepu nebo sóju. Zároveň zasévají na další rok. A pochvalují si počasí, které jim přeje - podle nich nejvíc za poslední roky.
  03:42
  Pohyb cen potravin.
   Host Událostí v regionech: ekonom Aleš Rod.
   08:09
   Roste počet rodin v nouzi
    Prudce roste počet rodin, které ze svých příjmů nejsou schopné pokrýt výdaje a potřebují materiální pomoc. Olomoucká charita eviduje v meziročním srovnání téměř dvojnásobný počet potřebných. Organizuje proto sbírku potravin a drogerie pro rodiny s dětmi, nebo seniory, kteří jsou v nouzi.
    10:32
    V Přerově začal platit zákaz žebrání.
     V Přerově ode dneška platí zákaz žebrání ve vymezených částech města. Nová vyhláška se týká památkové zóny včetně ochranného pásma, autobusového i vlakového nádraží a také okolí škol, obchodů nebo středisek. Město si od ní slibuje větší klid a pořádek na frekventovaných místech.
     10:53
     Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě.
      Rada města Ostravy schválila rozvolnění pravidel pro pořádání festivalů ve městě. Dosavadní vyhláška totiž striktně upravuje výjimky rušení nočního klidu pro pořadatele velkých akcí. A ty chtějí politici teď upravit v jejich prospěch právě zkrácením zmíněného nočního klidu.
      13:49
      Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy.
       V ostravských ulicích je dalších 22 kamenů zmizelých neboli stolpersteinů. Dlažební kostky se jménem na mosazném štítku usazené do chodníku připomínají oběti holocaustu. V Ostravě tentokrát nesou jméno rodiny Fuchsových, architekta Felixe Neumanna nebo módní novinářky Marty Hirschové.
       16:28
       Investice OKD do nového zařízení.
        Těžaři v OKD začali s instalací teleskopických stojek. Nové důlní podpěry mají zajistit větší bezpečnost i efektivitu práce. Firma do nich investovala 70 milionů korun. Nechala si je na míru vyrobit v Polsku.
        19:06
        PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole.
         Vojenští pyrotechnici, na nichž často závisí životy celé jednotky. Likvidují nástražné výbušniny nebo neznámé předměty. / Těžce zraněný cyklista senior, kterého trefila do hlavy dopravní značka, tu zlomil těsně před tím kamion projíždějící příliš blízko krajnice.
         19:48
         Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek.
          Nemocnice ve Frýdku-Místku má novou potrubní poštu. Vyšla na 11 milionů korun a pomůže rychleji doručovat vzorky i materiál mezi jednotlivými pracovišti. Zatím má 11 stanic, postupně jich bude 33. Nemocnice si od nového zařízení slibuje výraznou úsporu času i lidských sil.
          21:44
          Street art festival v Olomouci.
           Nové street artové malby na olomouckých fasádách, vznikají v rámci letošního ročníku tamního festivalu. Zapojila se desítka umělců z Česka i zahraničí. Jejich malby ozdobí vysokoškolské koleje, sportoviště i kotelny na periferiích.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           21. září 2023

           Přehled dílů

            
           Video nelze z licenčních důvodů přehrát
           Stopáž25 minut

           16. dubna

           Nová trasa pro horská kola v Mostech

           16. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. dubna

           Stojírenství pořád v krizi — Vývoj kondice průmyslových podniků — Prasečí hlavy před Androvým stadionem vyšetřuje policie — Výročí zahájeno ostravsko-opavské operace — Hlasování věřitelů o restrukturalizaci Liberty — Nemocniční pavilon z konejnerů — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Uzavírka Kovonského mostu — Výběr ze sociálních sítí — Bilance potravinové sbírky — Přijímací zkoušky na střední školy — 50. let výročí založení HaDivadla

           15. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. dubna

           Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

           12. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. dubna

           Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

           11. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           10. dubna

           10. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           9. dubna

           9. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. dubna

           8. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. dubna

           Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

           5. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           4. dubna

           Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

           4. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           3. dubna

           Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

           3. 4. 2024 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám