25 minut

30. březen

Část: Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu

Obsah dílu

Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

Části dílu

01:15
Další odchod z ANO
  Už sedm ostravských zastupitelů odešlo z hnutí ANO do nového politického klubu současného primátora Tomáše Macury. Ostravská koalice složená z ANO, Spolu a Pirátů kvůli tomu ztratila v zastupitelstvu většinu. Macura ANO v únoru opustil, jeho bývalí kolegové ho vzápětí vyloučili z klubu zastupitelů a v primátorském křesle ho chtějí nahradit Hanou Tichánkovou.
  03:31
  Komentář politologa
   Situaci, v níž se ostravská koalice i radnice ocitla, okomentoval politolog Lukáš Vomlela.
   07:26
   Konference městských a obecních policií v Olomouci
    Nedostatek strážníků, platy, odchod do předčasného důchodu nebo jednoznačné ukotvení v zákoně o Integrovaném záchranném systému. I to jsou témata, kterými se zabývají ředitelé a další zástupci obecních a městských policií na mezinárodní konferenci v Olomouci. V podobném formátu jednají už po sedmé.
    09:27
    Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu
     Dálnice D1 u Klimkovic na Novojičínsku byla dnes těsně po poledni skoro dvě hodiny neprůjezdná. Znovu nefungovala elektřina v tunelu. Tubusy byly zavřené v obou směrech, řidiči museli místo objíždět přes Klimkovice. Podobná situace nastala i v první polovině března - i tehdy zastavil výpadek dopravu na dvě hodiny.
     09:49
     NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství
      Národní akreditační úřad příští týden obdrží žádost Ostravské univerzity, která stojí o akreditaci nového oboru zubní lékařství. Vyučovat ho chce na lékařské fakultě. Úřad bude mít půl roku na to, aby rozhodl. Pokud akreditaci udělí, je šance, že první studenti nastoupí už po prázdninách.
      10:13
      Vzdělávání na univerzitách
       České vysoké školy by se měly zaměřit na lepší kvalitu výuky studentů, nikoliv na vědeckou činnost. Větší důraz by měl být kladen i na praxi studentů. Vzkaz konference, kterou pořádal Národní akreditační ústav. Setkání rektorů, prorektorů a vyššího managmentu vysokých škol se konalo na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.
       11:36
       Výlovy rybníků
        Začaly jarní výlovy jistebnických rybníků na Novojičínsku. Během března a dubna rybáři postupně vyloví devět z nich. Kapry a candáty pak převezou do větších, chovných nádrží. Tam ryby v létě dorostou a na Vánoce budou mít potřebné míry k prodeji.
        14:24
        Rekonsrtukce opavského stadionu
         V Opavě začne v dubnu velká rekonstrukce zimního stadionu. Město vyjde na 370 milionů korun a potrvá zhruba dva roky. Smlouvu schválili opavští radní. Stadion se má proměnit v moderní halu pro sporty na ledě a taky sportovní, kulturní i společenské akce. Během rekonstrukce ho zastoupí náhradní ledová plocha, která vyroste hned vedle fotbalového stadionu.
         16:29
         Festival udržitelné módy
          Zamyslet nad tím, kolik oblečení máme doma a jak dlouho nám v šatníku vydrží. K tomu chce vybídnout festival udržitelné módy na výstavišti Černá louka. Detaily přidala jedna z organizátorek Jana Jílová.
          20:18
          Končí platnost řidičských průkazů
           Skoro 92 tisícům řidičů z Moravskoslezského kraje letos končí platnost řidičského průkazu. Pětina z nich je z Ostravy. Doklady pro šoféry platí ze zákona deset let. Lze si je obstarat ve zrychlené lhůtě do pracovních pěti dní. Zájemce to vyjde na 700 korun.
           21:32
           Hitchcock u Bezručů
            Filmové ateliéry místo divadelního jeviště. Soubor ostravského Divadla Petra Bezruče dává lekci z filmového řemesla. Pozvali si dva režisérské velikány - Alfreda Hitchcocka a Francoise Truffauta. Z rozhovorů, které spolu v šedesátých letech vedli vznikla kniha, kterou u Bezručů přenesli na jeviště. Autorskou inscenaci nazvali Lekce Hitchcock.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            31. březen

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám