30. březen

Obsah dílu

Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

Části dílu

01:15
Další odchod z ANO
  Už sedm ostravských zastupitelů odešlo z hnutí ANO do nového politického klubu současného primátora Tomáše Macury. Ostravská koalice složená z ANO, Spolu a Pirátů kvůli tomu ztratila v zastupitelstvu většinu. Macura ANO v únoru opustil, jeho bývalí kolegové ho vzápětí vyloučili z klubu zastupitelů a v primátorském křesle ho chtějí nahradit Hanou Tichánkovou.
  03:31
  Komentář politologa
   Situaci, v níž se ostravská koalice i radnice ocitla, okomentoval politolog Lukáš Vomlela.
   07:26
   Konference městských a obecních policií v Olomouci
    Nedostatek strážníků, platy, odchod do předčasného důchodu nebo jednoznačné ukotvení v zákoně o Integrovaném záchranném systému. I to jsou témata, kterými se zabývají ředitelé a další zástupci obecních a městských policií na mezinárodní konferenci v Olomouci. V podobném formátu jednají už po sedmé.
    09:27
    Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu
     Dálnice D1 u Klimkovic na Novojičínsku byla dnes těsně po poledni skoro dvě hodiny neprůjezdná. Znovu nefungovala elektřina v tunelu. Tubusy byly zavřené v obou směrech, řidiči museli místo objíždět přes Klimkovice. Podobná situace nastala i v první polovině března - i tehdy zastavil výpadek dopravu na dvě hodiny.
     09:49
     NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství
      Národní akreditační úřad příští týden obdrží žádost Ostravské univerzity, která stojí o akreditaci nového oboru zubní lékařství. Vyučovat ho chce na lékařské fakultě. Úřad bude mít půl roku na to, aby rozhodl. Pokud akreditaci udělí, je šance, že první studenti nastoupí už po prázdninách.
      10:13
      Vzdělávání na univerzitách
       České vysoké školy by se měly zaměřit na lepší kvalitu výuky studentů, nikoliv na vědeckou činnost. Větší důraz by měl být kladen i na praxi studentů. Vzkaz konference, kterou pořádal Národní akreditační ústav. Setkání rektorů, prorektorů a vyššího managmentu vysokých škol se konalo na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.
       11:36
       Výlovy rybníků
        Začaly jarní výlovy jistebnických rybníků na Novojičínsku. Během března a dubna rybáři postupně vyloví devět z nich. Kapry a candáty pak převezou do větších, chovných nádrží. Tam ryby v létě dorostou a na Vánoce budou mít potřebné míry k prodeji.
        14:24
        Rekonsrtukce opavského stadionu
         V Opavě začne v dubnu velká rekonstrukce zimního stadionu. Město vyjde na 370 milionů korun a potrvá zhruba dva roky. Smlouvu schválili opavští radní. Stadion se má proměnit v moderní halu pro sporty na ledě a taky sportovní, kulturní i společenské akce. Během rekonstrukce ho zastoupí náhradní ledová plocha, která vyroste hned vedle fotbalového stadionu.
         16:29
         Festival udržitelné módy
          Zamyslet nad tím, kolik oblečení máme doma a jak dlouho nám v šatníku vydrží. K tomu chce vybídnout festival udržitelné módy na výstavišti Černá louka. Detaily přidala jedna z organizátorek Jana Jílová.
          20:18
          Končí platnost řidičských průkazů
           Skoro 92 tisícům řidičů z Moravskoslezského kraje letos končí platnost řidičského průkazu. Pětina z nich je z Ostravy. Doklady pro šoféry platí ze zákona deset let. Lze si je obstarat ve zrychlené lhůtě do pracovních pěti dní. Zájemce to vyjde na 700 korun.
           21:32
           Hitchcock u Bezručů
            Filmové ateliéry místo divadelního jeviště. Soubor ostravského Divadla Petra Bezruče dává lekci z filmového řemesla. Pozvali si dva režisérské velikány - Alfreda Hitchcocka a Francoise Truffauta. Z rozhovorů, které spolu v šedesátých letech vedli vznikla kniha, kterou u Bezručů přenesli na jeviště. Autorskou inscenaci nazvali Lekce Hitchcock.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            31. březen

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám