28. březen

Obsah dílu

Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

Části dílu

01:04
Prezident v MS kraji
  Program návštěvy prezidenta Petra Pavla v MS kraji
  02:26
  Návštěva prezidenta v MS kraji
   První tuzemská zastávka Petra Pavla - úřad Moravskoslezského kraje. Do Ostravy se po dvou měsících vrátil už jako prezident. A místo davů lidí ho tentokrát přivítal hejtman Ivo Vondrák.
   04:11
   Program první dámy v MS kraji
    Na cestě do Moravskoslezského kraje doprovázela prezidenta Petra Pavla i jeho manželka Eva Pavlová. Ta měla částečně svůj vlastní program. Navštívila například Domov pro seniory Kamenec.
    06:03
    Petr Pavel v MS kraji
     Návštěva prezidenta v MS kraji
     09:06
     Protesty vysokých škol
      Filozofické fakulty napříč Českou republikou dnes na hodinu omezili výuku v rámci stávky nazvané Hodina pravdy. Podle nich jsou sociálněvědní a humanitní obory fatálně podfinancované.
      11:58
      Potvrzený trest politikovi
       Olomoucký krajský soud dnes potvrdil podmíněný trest pro bývalého přerovského politika Marka Dostála za sexuální nátlak na jeho tehdejší zaměstnankyni. Proti rozsudku přerovského soudu podal odvolání pouze obžalovaný, soud jej dnes zamítl. Dostál má podmíněný trest na rok se zkušebním odkladem na dva roky. Kauzou z roku 2017 se soudy všech instancí zabývají již čtyři roky, vložil se do ní i Nejvyšší soud. Dostál svou vinu celou dobu popíral, tvrdil, že šlo o mstu ženy, která mu zpronevěřila peníze.
       12:26
       Náklady na ptačí chřipku
        Kvůli ptačí chřipce se na ministerstvo zemědělství obrátilo už 24 chovatelů drůbeže. Za způsobené škody zatím žádají náhradu zhruba 170 milionů korun, částka se ale podle odhadů resortu může vyšplhat až na 300 milionů. Ministerstvo dosud vyplatilo 123 milionů korun. Od začátku epidemie eviduje Státní veterinární správa 29 ohnisek ptačí chřipky, z toho dvě třetiny jen za letošek.
        12:57
        Oceláři míří do Prahy
         Stovky ocelářů zítra pojedou protestovat před sídlo vlády. Nesouhlasí se zvyšováním důchodového věku, vymezují se proti přezkoumání pravidel pro dovoz oceli z Číny a mají výhrady k podobě nové emisní normy Euro 7. Vláda v den protestu ale nebude v Praze, má výjezdní zasedání v Jeseníku.
         15:49
         Obchvat Třince je téměř kompletní.
          Dlouho očekávaný obchvat Třince je téměř kompletní. Silničáři zprovoznili poslední, 5,5 kilometru dlouhý úsek obchvatu mezi Třanovicemi a Nebory. Odklonit má hustou tranzitní dopravu z přilehlých obcí. Otevřením trasy se dálnice D48 definitivně propojí se Slovenskem.
          17:14
          Chladné počasí na Moravě
           Chladné počasí na Moravě a ve Slezsku pokračuje. Starosti dělá hlavně ovocnářům nebo včelařům. Meteorologové navíc varují, že i následující noc bude velmi mrazivá. Upozornění přidává i Horská služba, která kvůli silnému větru a sněhovým jazykům nedoporučuje hřebenové túry.
           21:01
           Nové stavby Horské služby
            Horská služba plánuje do konce roku 2024 vybudovat pět nových stanic. Další chce rekonstruovat. Nové centrální stanice se dočkají záchranáři z Krušných hor a Jeseníků. Zlepší se tak pracovní i hygienické podmínky a především zkrátí dojezdová vzdálenost k raněným.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            29. březen

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám