25 minut

10. březen

Část: Sobota přinese ochlazení o 15 stupňů

Obsah dílu

Krnov láká na pozemky — Jak zastavit migraci z pohraničí a malých měst? — Krajští zastupitelé ocenili záchranáře — Sobota přinese ochlazení o 15 stupňů — Havárie kamionu zablokovala dopravu — Další nové tramvaje pro DP — Největší akumulátor v zemi roste v Ostravě — Zemědělci nepochodili se stížností — Veteráni vzpomínají na Bachmač a Sokolovo — Nová magnetická rezonance ve Šternberku — Přísnější normy pro smažení a fritování

Části dílu

01:09
Krnov láká na pozemky
  Více než třicet stavebních pozemků nabídne lidem město Krnov. O prvních osm se zájemci mohou hlásit od loňského léta. Podle makléřů je v Krnově stavebních pozemků nedostatek a jejich cena stále stoupá. Naproti tomu byty zlevňují. Z 52 bytů, které ve městě nově postavil soukromý developer, je většina nájemních.
  03:27
  Jak zastavit migraci z pohraničí a malých měst?
   K tématu více s Radkou Vladykovou, výkonnou ředitelkou Svazu měst a obcí České republiky.
   06:08
   Krajští zastupitelé ocenili záchranáře
    Poprvé od vystoupení z hnutí ANO vedl krajské zastupitelstvo hejtman Ivo Vondrák. O jeho případném odstoupení či rezignaci se na jednání vůbec nemluvilo. Krajští politici se zabývali naplánovanými body programu. Hejtman zároveň udělil čestné uznání českému USAR týmu, který byl po zemětřesení nasazený v Turecku za mimořádné pracovní nasazení a obětavou práci při vyhledávání osob v sutinách domovů a záchranných pracích.
    07:28
    Sobota přinese ochlazení o 15 stupňů
     Morava a Slezsko má za sebou rekordně teplý den. V Karviné meteorologové naměřili 17, 4 °C. V následujících dnech se ale citelně ochladí, na některých místech i o 15 stupňů. Pocitovou teplotu navíc bude snižovat velmi silný vítr, který dosáhne rychlosti až devadesáti kilometrů v hodině.
     09:34
     Havárie kamionu zablokovala dopravu
      Nehoda kamionu dopoledne zkomplikovala dopravu na výpadovce z Ostravy na Opavu. Silnice I/11 směrem na Opavu byla uzavřená. Řidič kamionu přehlédl vůz silničářů, kteří na úrovni Krásného Pole ve směru z Ostravy na Opavu prováděli údržbu, a zezadu do nich naboural. Dechová zkouška na alkohol byla negativní.
      09:58
      Další nové tramvaje pro DP
       Ostravský dopravní podnik chce pořídit až 25 nových velkokapacitních tramvají. Dodavatele hledá ve veřejné soutěži, kterou vypsal a jejíž součástí je mimořádně i zajištění servisu, tzv. těžké údržby dodaných vozů. Předpokládaná hodnota zakázky jsou dvě miliardy 250 milionů korun.
       10:45
       Největší akumulátor v zemi roste v Ostravě
        Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku. Bateriový systém přispěje ke stabilizaci energetické sítě díky poskytování služeb výkonové rovnováhy a podpoří transformaci české energetiky. Podobná zařízení budou v budoucnu vznikat i na dalších místech v republice.
        13:56
        Zemědělci nepochodili se stížností
         Jako neopodstatněnou odmítl Ústavní soud stížnost zemědělců z Velkého Týnce na Olomoucku ohledně stavebního povolení na dálnici D 55. Osmikilometrový úsek z krajského města do Kokor protíná v sousední Krčmani areál, ve kterém chovají krávy. Slíbené kompenzace považovali zástupci firmy za nejisté.
         16:18
         Veteráni vzpomínají na Bachmač a Sokolovo
          Bitvy u Bachmače a u Sokolova probíhaly ve stejné březnové dny, ale dělilo je čtvrt století. Obě se odehrály na území dnešní Ukrajiny během I. a II. světové války a obě se výrazně zapsaly do Československé historie. Odpoledne si tyto události a jejich oběti připomněli v Komunitním centru pro válečné veterány v Olomouci. Více podrobností doplnil pracovník komunitního centra Zdeněk Zeman.
          20:00
          Nová magnetická rezonance ve Šternberku
           Zkrácení doby čekání na vyšetření v celém regionu. I to by mělo přinést nové pracoviště magnetické rezonance ve šternberské nemocnici. Přístroj, který slouží třeba ke snímkování mozku nebo páteře, by měl ročně obsloužit na dva tisíce pacientů. Ulevit by se tím mělo dosavadním pracovištím, kterých je v Olomouckém kraji devět.
           22:27
           Přísnější normy pro smažení a fritování
            Stát plánuje zpřísnit pravidla pro fritování a smažení. Řízky, smažené sýry nebo hranolky budou moci provozovatelé připravovat pouze v oleji, který bude splňovat určitě parametry. Nová vyhláška by měla být podle ministerstva zemědělství hotova začátkem července.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. březen

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám