10. březen

Obsah dílu

Krnov láká na pozemky — Jak zastavit migraci z pohraničí a malých měst? — Krajští zastupitelé ocenili záchranáře — Sobota přinese ochlazení o 15 stupňů — Havárie kamionu zablokovala dopravu — Další nové tramvaje pro DP — Největší akumulátor v zemi roste v Ostravě — Zemědělci nepochodili se stížností — Veteráni vzpomínají na Bachmač a Sokolovo — Nová magnetická rezonance ve Šternberku — Přísnější normy pro smažení a fritování

Části dílu

01:09
Krnov láká na pozemky
  Více než třicet stavebních pozemků nabídne lidem město Krnov. O prvních osm se zájemci mohou hlásit od loňského léta. Podle makléřů je v Krnově stavebních pozemků nedostatek a jejich cena stále stoupá. Naproti tomu byty zlevňují. Z 52 bytů, které ve městě nově postavil soukromý developer, je většina nájemních.
  03:27
  Jak zastavit migraci z pohraničí a malých měst?
   K tématu více s Radkou Vladykovou, výkonnou ředitelkou Svazu měst a obcí České republiky.
   06:08
   Krajští zastupitelé ocenili záchranáře
    Poprvé od vystoupení z hnutí ANO vedl krajské zastupitelstvo hejtman Ivo Vondrák. O jeho případném odstoupení či rezignaci se na jednání vůbec nemluvilo. Krajští politici se zabývali naplánovanými body programu. Hejtman zároveň udělil čestné uznání českému USAR týmu, který byl po zemětřesení nasazený v Turecku za mimořádné pracovní nasazení a obětavou práci při vyhledávání osob v sutinách domovů a záchranných pracích.
    07:28
    Sobota přinese ochlazení o 15 stupňů
     Morava a Slezsko má za sebou rekordně teplý den. V Karviné meteorologové naměřili 17, 4 °C. V následujících dnech se ale citelně ochladí, na některých místech i o 15 stupňů. Pocitovou teplotu navíc bude snižovat velmi silný vítr, který dosáhne rychlosti až devadesáti kilometrů v hodině.
     09:34
     Havárie kamionu zablokovala dopravu
      Nehoda kamionu dopoledne zkomplikovala dopravu na výpadovce z Ostravy na Opavu. Silnice I/11 směrem na Opavu byla uzavřená. Řidič kamionu přehlédl vůz silničářů, kteří na úrovni Krásného Pole ve směru z Ostravy na Opavu prováděli údržbu, a zezadu do nich naboural. Dechová zkouška na alkohol byla negativní.
      09:58
      Další nové tramvaje pro DP
       Ostravský dopravní podnik chce pořídit až 25 nových velkokapacitních tramvají. Dodavatele hledá ve veřejné soutěži, kterou vypsal a jejíž součástí je mimořádně i zajištění servisu, tzv. těžké údržby dodaných vozů. Předpokládaná hodnota zakázky jsou dvě miliardy 250 milionů korun.
       10:45
       Největší akumulátor v zemi roste v Ostravě
        Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku. Bateriový systém přispěje ke stabilizaci energetické sítě díky poskytování služeb výkonové rovnováhy a podpoří transformaci české energetiky. Podobná zařízení budou v budoucnu vznikat i na dalších místech v republice.
        13:56
        Zemědělci nepochodili se stížností
         Jako neopodstatněnou odmítl Ústavní soud stížnost zemědělců z Velkého Týnce na Olomoucku ohledně stavebního povolení na dálnici D 55. Osmikilometrový úsek z krajského města do Kokor protíná v sousední Krčmani areál, ve kterém chovají krávy. Slíbené kompenzace považovali zástupci firmy za nejisté.
         16:18
         Veteráni vzpomínají na Bachmač a Sokolovo
          Bitvy u Bachmače a u Sokolova probíhaly ve stejné březnové dny, ale dělilo je čtvrt století. Obě se odehrály na území dnešní Ukrajiny během I. a II. světové války a obě se výrazně zapsaly do Československé historie. Odpoledne si tyto události a jejich oběti připomněli v Komunitním centru pro válečné veterány v Olomouci. Více podrobností doplnil pracovník komunitního centra Zdeněk Zeman.
          20:00
          Nová magnetická rezonance ve Šternberku
           Zkrácení doby čekání na vyšetření v celém regionu. I to by mělo přinést nové pracoviště magnetické rezonance ve šternberské nemocnici. Přístroj, který slouží třeba ke snímkování mozku nebo páteře, by měl ročně obsloužit na dva tisíce pacientů. Ulevit by se tím mělo dosavadním pracovištím, kterých je v Olomouckém kraji devět.
           22:27
           Přísnější normy pro smažení a fritování
            Stát plánuje zpřísnit pravidla pro fritování a smažení. Řízky, smažené sýry nebo hranolky budou moci provozovatelé připravovat pouze v oleji, který bude splňovat určitě parametry. Nová vyhláška by měla být podle ministerstva zemědělství hotova začátkem července.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. březen

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám