Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Uprchlíci poznávají region — Počty registrovaných uprchlíků — Ostravsko-opavská diecézní charita pomáhá — Klesá počet dárců pomoci — Péče o zvířata uprchlíků z Ukrajiny — Další kamion na přejezdu ve Studénce — Nemocnice Karviná-Ráj zruší centra na covid-19 — Obžaloba kvůli otravě Bečvy — Obnova letecké linky do Varšavy — Obnova letecké linky do Varšavy — Dvě B-52 v Mošnově — Pokračování stavby obchvatu F-M — ŘSD připravuje jižní obchvat — Benefiční koncert na podporu Ukrajiny

Části dílu

01:01
Uprchlíci poznávají region
  Místo v základní nebo střední škole zatím nemají. I proto Charita Olomouc ode dneška pořádá program pro náctileté uprchlíky z Ukrajiny. Během čtyř dnů poznají olomoucké památky, čeká je sportování a naučí se také základní fráze v češtině. Rozveselit ubytované běžence se snaží i Římskokatolická farnost v Ostravě.
  03:54
  Počty registrovaných uprchlíků
   V Moravskoslezském kraji už požádalo o takzvaná víza strpění 12,5 tisíce uprchlíků. Podle hejtmana Iva Vondráka jich každý den ubývá, naopak ale roste podíl těch, kteří žádají o ubytování. Teď je jich zhruba 40 procent. * V kraji olomouckém se zatím registrovalo přes šest tisíc uprchlíků. Do mateřských a základních škol už tam nastoupila asi stovka dětí.
   04:19
   Ostravsko-opavská diecézní charita pomáhá
    Z obklíčeného přístavního města Mariupol na Ukrajině, které je od začátku ruské invaze pod silnou palbou, se podařilo utéct řediteli tamní charity a jeho spolupracovníkům. Dlouhodobě spolupracují s ostravsko-opavskou diecézní charitou. Ta partnerské charitě už doručili zásilku humanitární pomoci, aby mohla dál pomáhat potřebným.
    06:56
    Klesá počet dárců pomoci
     Počet dárců ochotných materiálně pomoci uprchlíkům z Ukrajiny se v Ostravě snižuje. Zatímco první den otevření sběrného místa ve Wattově ulici v Ostravě-Přívoze město registrovalo přes 550 dárců, o uplynulém víkendu tam přišlo zhruba čtyřicet dárců. Materiální pomoc je ale podle vedení města stále potřeba.
     08:24
     Péče o zvířata uprchlíků z Ukrajiny
      Někteří veterináři se začínají starat o domácí zvířata ukrajinských uprchlíků. Ty ale často nebývají naočkovaná proti nemocem a hrozí také, že do Česka přivezou vzteklinu. Státní veterinární správa proto zakázala dovoz zvířat neznámého původu z Ukrajiny.
      10:21
      Další kamion na přejezdu ve Studénce
       Navzdory červeně blikajícím výstražným světlům vjel včera dopoledne ruský řidič s polským kamionem na železniční přejezd ve Studénce. Podle policistů závora spadla na kabinu vozu a nákladní vůz zůstal stát na kolejích mezi spuštěnými závorami. Na 15 minut pak musela být přerušena i vlaková doprava. Policisté řidiče na místě zadrželi. Na stejném železničním přejezdu se v červenci 2015 odehrála tragická nehoda, kdy po srážce Pendolina s polským kamionem zemřeli tři lidé.
       10:51
       Nemocnice Karviná-Ráj zruší centra na covid-19
        Nemocnice Karviná-Ráj v pátek ukončí provoz odběrového centra na covid-19. 14. dubna pak naposledy otevře i očkovací centrum. Důvodem je malý zájem. Pokud by se situace změnila, je vedení nemocnice schopno provoz centra zase obnovit.
        11:36
        Obžaloba kvůli otravě Bečvy
         V kauze předloňské otravy řeky Bečvy obžaloval státní zástupce Jiří Sachr společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Ten v minulosti opakovaně odmítl, že by firma byla původcem ekologické havárie. Případem by se měl zabývat vsetínský okresní soud.
         11:55
         Obnova letecké linky do Varšavy
          Letecká společnost LOT obnovuje provoz pravidelné letecké linky mezi Ostravou a Varšavou. Létat se bude 5 x týdně. Podle vedení letiště bude zprovoznění linky zásadní z pohledu propojení Moravskoslezského kraje s celou Evropou a destinacemi v severní Americe a Asii.
          12:33
          Obnova letecké linky do Varšavy
           Živě Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Leoše Janáčka.
           15:31
           Dvě B-52 v Mošnově
            Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava ještě zůstaneme - na místě totiž během dne přistály dva americké bombardéry B-52, které jsou součástí letů k procvičení vzájemné spolupráce vzdušných sil členských států NATO nad střední a východní Evropou. Při jednom z cvičných letů přistál bombardér B-52 v Mošnově už v únoru.
            16:43
            Pokračování stavby obchvatu F-M
             Ředitelství silnic a dálnic staví podle spolku Děti Země obchvat Frýdku-Místku načerno. Ekologické sdružení před měsícem uspělo s kasační stížností u Nejvyššího správního soudu, který zrušil pro část nové silnice platné stavební povolení. Stát ale tvrdí, že tak velkou dopravní stavbu nejde jednoduše zastavit.
             19:06
             ŘSD připravuje jižní obchvat
              U Bludova na Šumpersku se začne stavět jižní obchvat. Do obce tak díky němu nebudou zajíždět auta, která jedou na Hradec Králové. ŘSD už podepsalo smlouvu s firmou Strabag, která silnici vybuduje za 318 milionů korun. To je asi o 80 milionů méně než předpokládaná cena. Silnice má být otevřená společně s už rozestavěným východním obchvatem za dva roky.
              20:10
              Benefiční koncert na podporu Ukrajiny
               Živě ředitelka školy Soňa Javůrková.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Ostravu povede ANO, Spolu a Piráti — Povolební vyjednávání v Olomouci — Nová koalice v Třinci — Koalice Frýdek — Nová koalice v Přerově a Prostějově — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Studie nové podoby Černé louky — OKD přijímá nové zaměstnance — Policejní prevence před kyberútoky — Energetické úspory v kostelech — Vytíženost ostravské linky č. 88 — Festival akčního umění Malamut

               27. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

               26. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

               23. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

               22. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

               21. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Termín voleb se blíží — Dva roky od otravy Bečvy — Firmy trápí nedostatek surovin a polotovarů — V Oseku se zřítila střecha — Taneční kurzy znovu táhnou — Potíže lidí se sluchovým postižením — UPOL má nové Americké centrum — Zlínským hasičům chybí lidi — Světelná spirála ve Frýdku-Místku

               20. 9. 2022 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám