25 minut

11. března 2022

Obsah dílu

Dopravce trápí drahá paliva — Dopravce trápí drahá paliva — Velký zájem o aktivní zálohy — Asistenčními centry prošly tisíce lidí — Ostravský sklad znovu přijímá pomoc — Mladí umělci z Ukrajiny v Havířově — Pád ultralehkého vrtulníku na Olomoucku — Snižování počtu nakažených — Počítačová hra o ovzduší — Projekt skleníků na Karvinsku — Velký zájem o psy trvá — Napouštění biotopu v Kojetíně — Výstava panelů s motivy květin

Části dílu

00:57
Dopravce trápí drahá paliva
  Ceny likvidační, opatření nedostačující. Tak hodnotí rapidní zdražování pohonných hmot dopravci. Tři vládní kroky, které jim měly pomoci situaci zvládnout, jsou podle nich málo. Chtějí proto s vládou dál jednat. Někteří se bojí, že budou muset podnikání v horizontu týdnů vzdát.
  03:41
  Dopravce trápí drahá paliva
   Živě s ekonomkou Lenku Fojtíkovou.
   07:28
   Velký zájem o aktivní zálohy
    Od invaze Ruska na Ukrajinu se až desetinásobně zvýšil počet lidí, kteří chtějí vstoupit do aktivních záloh české armády. Ke cvičení, jaké tento týden absolvují tzv. záložáci na Libavé, ale vede dlouhá cesta. Výcvik je náročný hlavně po fyzické stránce.
    09:45
    Asistenčními centry prošly tisíce lidí
     V ostravském asistenčním centru už v součtu zaregistrovali téměř 4 tisíce uprchlíků z Ukrajiny. Funguje od počátku března a na přelomu týdne se přesunovalo do většího, aby odbavilo víc lidí denně. Totéž platí pro centrum v Olomouci. To od minulého úterý odbavilo na dvě tisícovky běženců.
     10:07
     Ostravský sklad znovu přijímá pomoc
      Ostravské sběrné místo ve Wattově ulici v Přívoze znovu přijímá materiální pomoc - především zdravotnický materiál, hygienické potřeby, oblečení, a taky nádobí nebo vybavení pro noclehárny.
      10:23
      Mladí umělci z Ukrajiny v Havířově
       Tanečníci tanečníkům - i tak vypadá adresná pomoc v praxi. V bývalém internátu jedné z havířovských středních škol teď přespává dvacet dětí z Ukrajiny. Dorazily spolu s matkami a babičkami, většina z Doněcké a Luhanské oblasti a také Kyjeva. Jde o tanečníky a hudebníky, které do bezpečí pomohl přepravit předseda šenovské taneční školy Josef Macura.
       13:27
       Pád ultralehkého vrtulníku na Olomoucku
        Nedaleko olomouckého letiště se dopoledne zřídil ultralehký vrtulník. Při nehodě zemřel jeho pilot. Stroj navíc začal po pádu hořet. Obdobná letecká nehoda se v Olomouckém kraji stala i dva roky nazpět. Ani tehdy pilot ultralehkého letadla nepřežil.
        14:06
        Snižování počtu nakažených
         V MS i OL kraji dál klesají počty nakažených koronavirem. V MS regionu evidují hygienikové za poslední týden přes 5 tisíc nových případů. Asi o 8 set méně než o týden předtím. *** v OL kraji je asi dva a půl tisíce nových nákaz, v mezi týdenním srovnání je to o 400 méně. A méně je také pacientů hospitalizovaných kvůli covidu-19.
         14:34
         Počítačová hra o ovzduší
          Vzniká počítačová hra pro školáky na téma znečištěné ovzduší. Budoucí hráči díky ní zjistí, jak se špatný vzduch odráží na zdraví nebo jak se dá zmírnit vliv průmyslu. Náplň dávají dohromady odborníci ze šesti zemí - mezi nimi zástupci ostravského sdružení Čisté nebe. Programátoři jsou z univerzity v litevském Kaunasu.
          17:45
          Projekt skleníků na Karvinsku
           Bývalá hornická krajina na Karvinsku by se mohla proměnit v botanický park. Inspirací je takzvaná "rajská zahrada" v hrabství Cornwall. Ta pomohla v jedné z nejchudších oblastí Anglie snížit nezaměstnanost. O totéž usiluje i Moravskoslezský kraj. Studie proveditelnosti, která doloží, zda je projekt realizovatelný, vznikne během půl roku. Komplex má stát zhruba dvě a půl miliardy korun. Větší část půjde z evropských fondů.
           18:39
           Velký zájem o psy trvá
            Češi mají stále velký zájem o domácí mazlíčky, především psy nebo kočky. Útulky napříč republikou jsou poloprázdné. Velkému zájmu se těší i chovné stanice. Čekací doba na některá štěňata je i víc než rok.
            20:29
            Napouštění biotopu v Kojetíně
             Zadržení vody v krajině, domov pro chráněné obojživelníky i relaxační zóna. Nový biotop, který dnes začali napouštět v Kojetíně na Přerovsku, patří mezi největší v Olomouckém kraji. Desetihektarová soustava tůní, kanálů a zaplavovaných luk vznikla v místě bývalého mokřadu na okraji města nedaleko řeky Moravy.
             21:39
             Výstava panelů s motivy květin
              Ostravou postupně putují panely pomalované květinami. Výstava má kolemjdoucím připomenout příchod jara. Připravil ji grafický designér a výtvarník Martin Fabián Rusek.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              14. března 2022

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              30. května

              Poslední připomínky k VRT Moravská brána — Poslední připomínky k VRT Moravská brána — ŘSD dokončuje stavbu obchvatu Mošnova — Čtyři nelegální herny v Olomouckém kraji — Motorová paliva zlevnila — Renovace historické tramvaje T3 — Opravy ve Vlastivědném muzeu v Olomouci — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mistrovství historických kol v ulicích Ostravy — Začíná Mezinárodní hudební festival L. Janáčka — Začíná Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

              30. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. května

              29. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              28. května

              Nové lokality měření ovzduší u haldy Heřmanice — Přípravy sanace haldy Heřmanice — Jaromír Lukeš zůstává ve vězení — Řízení o zrušení registrace Druhé míle skončilo — ÚS zamítl návrh na zrušení vyhlášky v Píšti — Atletický mítink Zlatá tretra 2024 — Výběr ze sociálních sítí ČT — Olomouc má zlatou pamětní minci — ČT natáčí na Bouzově vánoční pohádku

              28. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. května

              Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

              27. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. května

              24. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. května

              Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

              23. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. května

              Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

              22. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. května

              10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

              21. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. května

              20. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. května

              Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

              17. 5. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám