Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Zablokovaný koridor u Prosenic — Zablokovaný koridor u Prosenic — Firmy se chystají na testování — Pracovní karanténa na jednání vlády — Zájemci o studium on-line — Zdražení parkovného na Pustevnách — Zájemci o přestavbu mrakodrapu — Mobilní očkovací tým ve Frenštátě — Vlekaři se chystají na víkend — Sběratel harmonik daroval sbírku — Novinky ve sbírkách SZM

Části dílu

01:02
Zablokovaný koridor u Prosenic
  Boční srážka dvou nákladních vlaků zastavila provoz na páteřní železnici mezi Přerovem a Ostravou. Místem se stále nejezdí. Cestující museli během dne do náhradních autobusů, navazující spoje měly až několikahodinová zpoždění. Při nehodě se nikdo nezranil. Škody se odhadují na 21 milionů korun.
  03:09
  Zablokovaný koridor u Prosenic
   Živě Nela Friebová, mluvčí Správy železnic.
   05:33
   Firmy se chystají na testování
    Těžební společnost OKD začala brzy ráno znovu očkovat zaměstnance a jejich rodinné příslušníky proti koronaviru - celkově potřetí. Většina měla zájem o posilovací dávku vakcíny. Ve firmě jsou naočkované více než tři čtvrtiny lidí. Mezi prvními byl Jan Slovík.
    07:01
    Pracovní karanténa na jednání vlády
     Pracovní karanténa se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Konkrétní podmínky určí krajské hygienické stanice. Režim bude fungovat až ve chvíli, kdy to bude nezbytně nutné tak, aby nebyla ohrožená péče. Lidé zařazení do pracovní karantény budou moci chodit do práce i v případě, že jim vyjde pozitivní antigenní test na koronavirus. Všichni zdravotníci a pracovníci v sociálních službách se budou testovat jednou týdně profesionálním antigenním testem, dosud musela jen lůžková zařízení.
     07:39
     Zájemci o studium on-line
      On-line den otevřených dveří na Univerzitě Palackého v Olomouci. Škola ho pořádá zítra. Zapojí se všech osm fakult. Kvůli koronaviru je to už potřetí, kdy osloví zájemce o studium virtuálně. Představí se prostřednictvím videostreamů, chatovacích platforem, on-line prezentací i podcastů.
      08:04
      Zdražení parkovného na Pustevnách
       200 korun za den. Taková je ode dneška cena parkování na beskydském vrcholu Pustevny. Obec Prostřední Bečva chce zdražením o 25 procent přimět víc turistů, aby nahoru jezdili autobusy. Třeba už během tohoto víkendu, kdy na Pustevnách začíná výstava ledových soch.
       10:24
       Zájemci o přestavbu mrakodrapu
        Chátrající ostravský mrakodrap v centru města si dopoledne mohli prohlédnout případní investoři, kteří by výškovou budovu chtěli opravit. Prohlídka jim měla napovědět, jestli se jim téměř půl miliardová investice do rekonstrukce domu vyplatí. Původně ho město chtělo nechat zbourat, nakonec se rozhodlo pro záchranu.
        13:19
        Mobilní očkovací tým ve Frenštátě
         Ze čtyř pětin omikron - mezi vzorky v laboratořích ostravského Zdravotního ústavu už nová varianta koronaviru jasně dominuje. Na Twittru to uvedl hejtman Ivo Vondrák. Krajský mobilní očkovací tým dnes vyrazil do Frenštátu pod Radhoštěm. O vakcíny proti koronaviru byl velký zájem. Terénní skupina stále vyjíždí do odlehlejších míst anebo na objednávku praktických lékařů k imobilním pacientům a do firem.
         15:06
         Vlekaři se chystají na víkend
          Připravené svahy a na nich dostatek technického sněhu hlásí před víkendem většina skiareálů v Beskydech. Pomohlo jim, že přes týden mrzlo.
          17:40
          Sběratel harmonik daroval sbírku
           V Litovli na Olomoucku mají jednu z největších sbírek harmonik. Desítky hudebních nástrojů dal dohromady a taky opravil sběratel Jiří Sedláček. Trvalo mu to téměř půl století. Celoživotní sbírku teď věnoval městu.
           20:36
           Novinky ve sbírkách SZM
            Slezské muzeum v Opavě zve na výstavu s názvem Ještě jste neviděli. Představuje na ní poprvé přírůstky ze svých sbírek za posledních deset let. Mimo jiné obrazy Emila Filly, Josefa Lady i významných autorů z regionu.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

            Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Stěhování Janáčkovy filharmonie Ostrava — Nouzová lůžka jsou vytížená — Union banka bude vyplácet — Muzeum nákladních aut dostalo cenu — Legalizace zisků lihové mafie — Mrazíky vystřídají tropy — Zájem o psychologickou pomoc — Debaty o evropské integraci v Ostravě — Veřejné jednání o tramvajové trati — Oprava hodin v Širokém Brodě

            Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

            Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

            Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám