Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová pravidla izolace a karantény — Nová pravidla izolace a karantény — Lyžařské kurzy po 2 letech — Laserový útok na vrtulník — Skončil další dodavatel energií — Mapa Ostravy pro hendikepované — Senzor pro monitoring kyslíku — Pomoc podnikatelům po covidu — Přirozený porod ve FN Ostrava — Rekordní návštěvnost v Zoo Olomouc — Výstava o Rudolfu II.

Části dílu

01:00
Nová pravidla izolace a karantény
  Živě Kristýna Prokešová, redaktorka ČT.
  03:35
  Nová pravidla izolace a karantény
   Živě Marián Hajdúch, ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci.
   06:54
   Lyžařské kurzy po 2 letech
    Na hory v Česku se po dvouleté pauze vrátily školní lyžařské kurzy. Vloni je překazila epidemie koronaviru a přísná opatření. V provozu nebyly ani vleky. O kurzy je teď velký zájem.
    09:02
    Laserový útok na vrtulník
     Skončil další dodavatel elektřiny a plynu, od půlky října už šestnáctý. Firma Lumius z Frýdecko- Místecka měla přibližně 1500 zákazníků. Většinu chrání institut dodavatele poslední instance, o dodávky elektřiny a plynu tedy nepřijdou.
     09:29
     Skončil další dodavatel energií
      Skončil další dodavatel elektřiny a plynu, od půlky října už šestnáctý. Firma Lumius z Frýdecko- Místecka měla přibližně 1500 zákazníků. Většinu chrání institut dodavatele poslední instance, o dodávky elektřiny a plynu tedy nepřijdou.
      10:32
      Mapa Ostravy pro hendikepované
       V Ostravě funguje nová interaktivní mapa přístupnosti. Má usnadnit cestování lidem s handicapem nebo třeba rodičům s kočárky. Ukazuje, která místa jsou bezbariérová a která méně nebo vůbec. Na projektu spolupracují i vozíčkáři.
       13:00
       Senzor pro monitoring kyslíku
        Vědci Vysoké školy Báňské - Technické univerzity v Ostravě vyvinuli senzor, který hlídá hromadění kyslíku v ovzduší na covidových jednotkách. Pět přístrojů už pomáhá v ostravské Fakultní nemocnici. Do budoucna by jich užila i několik desítek.
        15:15
        Pomoc podnikatelům po covidu
         Podnikatelé v Bruntále znovu mohou žádat město o finanční výpomoc. Většina malých živnostníků zatím nedohnala dohnat ztráty z doby lockdownů. O dar se mohou na radnici nově přihlásit do konce ledna.
         18:15
         Přirozený porod ve FN Ostrava
          Porodnice ostravské fakultní nemocnice umožňuje a podporuje přirozený porod i u žen, které mají po několika císařských řezech. Často ji proto vyhledávají rodičky, kterým jejich lékaři u dalšího těhotenství znovu doporučili porodnickou operaci. Dojíždějí i ze vzdálenějších částí republiky.
          20:40
          Rekordní návštěvnost v Zoo Olomouc
           Do olomoucké zoo vloni přišlo nejvíce lidí za posledních deset let - téměř 370 tisíc. Je to zhruba o pětinu více než předloni. Návštěvnost na Svatém Kopečku stoupla i přesto, že musely mít zoologické zahrady kvůli nařízení vlády zkraje loňského roku tři a půl měsíce zavřeno.
           21:00
           Výstava o Rudolfu II.
            Multimediální výstavou o císaři Rudolfu II. provází v olomouckém Vlastivědném muzeu sám panovník. Tedy jeho hologram. Zpodobnil ho syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek. Digitálně oživený Rudolf II. představuje své unikátní sbírky a vypráví o svém mládí nebo cestě za vzděláním do Španělska.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

            Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

            Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

            Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

            Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výuka nadaných dětí — Počty nadaných dětí — Nové využití památek — Vyhláška o regulaci hazardu v Opavě — ČIŽP nařídila zastavit stavbu vodní nádrže — Studentka UPOL šlechtí odolnou rostlinu — Soud vrátil k došetření otravu Bečvy — Čtvrté kolo dotací na výměnu kotlů — Zdražování obědů ve školních jídelnách — Uzavírka u Frýdku-Místku — Festival Move Fest

            Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám