Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová pravidla izolace a karantény — Nová pravidla izolace a karantény — Lyžařské kurzy po 2 letech — Laserový útok na vrtulník — Skončil další dodavatel energií — Mapa Ostravy pro hendikepované — Senzor pro monitoring kyslíku — Pomoc podnikatelům po covidu — Přirozený porod ve FN Ostrava — Rekordní návštěvnost v Zoo Olomouc — Výstava o Rudolfu II.

Části dílu

01:00
Nová pravidla izolace a karantény
  Živě Kristýna Prokešová, redaktorka ČT.
  03:35
  Nová pravidla izolace a karantény
   Živě Marián Hajdúch, ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci.
   06:54
   Lyžařské kurzy po 2 letech
    Na hory v Česku se po dvouleté pauze vrátily školní lyžařské kurzy. Vloni je překazila epidemie koronaviru a přísná opatření. V provozu nebyly ani vleky. O kurzy je teď velký zájem.
    09:02
    Laserový útok na vrtulník
     Skončil další dodavatel elektřiny a plynu, od půlky října už šestnáctý. Firma Lumius z Frýdecko- Místecka měla přibližně 1500 zákazníků. Většinu chrání institut dodavatele poslední instance, o dodávky elektřiny a plynu tedy nepřijdou.
     09:29
     Skončil další dodavatel energií
      Skončil další dodavatel elektřiny a plynu, od půlky října už šestnáctý. Firma Lumius z Frýdecko- Místecka měla přibližně 1500 zákazníků. Většinu chrání institut dodavatele poslední instance, o dodávky elektřiny a plynu tedy nepřijdou.
      10:32
      Mapa Ostravy pro hendikepované
       V Ostravě funguje nová interaktivní mapa přístupnosti. Má usnadnit cestování lidem s handicapem nebo třeba rodičům s kočárky. Ukazuje, která místa jsou bezbariérová a která méně nebo vůbec. Na projektu spolupracují i vozíčkáři.
       13:00
       Senzor pro monitoring kyslíku
        Vědci Vysoké školy Báňské - Technické univerzity v Ostravě vyvinuli senzor, který hlídá hromadění kyslíku v ovzduší na covidových jednotkách. Pět přístrojů už pomáhá v ostravské Fakultní nemocnici. Do budoucna by jich užila i několik desítek.
        15:15
        Pomoc podnikatelům po covidu
         Podnikatelé v Bruntále znovu mohou žádat město o finanční výpomoc. Většina malých živnostníků zatím nedohnala dohnat ztráty z doby lockdownů. O dar se mohou na radnici nově přihlásit do konce ledna.
         18:15
         Přirozený porod ve FN Ostrava
          Porodnice ostravské fakultní nemocnice umožňuje a podporuje přirozený porod i u žen, které mají po několika císařských řezech. Často ji proto vyhledávají rodičky, kterým jejich lékaři u dalšího těhotenství znovu doporučili porodnickou operaci. Dojíždějí i ze vzdálenějších částí republiky.
          20:40
          Rekordní návštěvnost v Zoo Olomouc
           Do olomoucké zoo vloni přišlo nejvíce lidí za posledních deset let - téměř 370 tisíc. Je to zhruba o pětinu více než předloni. Návštěvnost na Svatém Kopečku stoupla i přesto, že musely mít zoologické zahrady kvůli nařízení vlády zkraje loňského roku tři a půl měsíce zavřeno.
           21:00
           Výstava o Rudolfu II.
            Multimediální výstavou o císaři Rudolfu II. provází v olomouckém Vlastivědném muzeu sám panovník. Tedy jeho hologram. Zpodobnil ho syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek. Digitálně oživený Rudolf II. představuje své unikátní sbírky a vypráví o svém mládí nebo cestě za vzděláním do Španělska.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Zemědělce ohrožuje dlouhodobé sucho — Opatření proti suchu v Beskydech — Zmírňování nedostatku vody v krajině — Olomouc regionálním městem pro byznys — Tři měsíce od příjezdu prvních uprchlíků — Situace na polsko-ukrajinských hranicích — Rekonstrukce Grossmannovy vily — Stopa Jana Kubiše v MS kraji — Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

            27. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Rozvoj komunitní energetiky — Armádní logistická základna v Mošnově — Odklad dokončení budov Ostravské univerzity — Z parku u Lázní Darkov zmizela socha — 500 let stará roubenka v Příkazích — Ukrajinská zpěvačka na festivalu reBarbora — Sněm Hospodářské komory v Olomouci — Nanočástice stříbra v léčbě antibiotiky — Krajský soud v Ostravě slaví 100 let — Virtuální model synagogy v Prostějově

            26. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Vznik logistického centra Armády ČR — Rozvoj Letiště Leoše Janáčka — Monitoring Bečvy — Obnovení dodávek náprav na Ukrajině — Škody způsobené sprejery — Město pro byznys v MSK je opět Ostrava — Přibývá požárů automobilů — Pokroky v léčbě roztroušené sklerózy — Prevence před kyberšikanou — Dramatizace knihy Myši patří do nebe

            25. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Jednání vlády o přerozdělování uprchlíků — Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny — Nové katetrizační sály ve FN Olomouc — Vesnicí roku MS kraje je obec Závada — Oprava kruhového objezdu v Havířově — Sdílená pomoc o hendikepované děti — Zdražení jízdného v OL kraji — Kritický nedostatek dobrovolníků — Nedostatek dobrovolníků — Začíná divadelní festival Dream Factory

            24. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

            23. 5. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

            20. 5. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám