Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Dopady opatření na kulturu — Dopady opatření na kulturu — Zásah na ostravském úřadu práce — Vydatné sněžení a komplikace v dopravě — Pomoc zdravotníkům — Hyundai chce zvýšit výrobu — Fotokniha na podporu lidí s myozitidou — Školy zvažují ředitelská volna — Výrazný pokles počtu nakažených — Doživotní trest pro Pavla Nárožného — Zásah proti zdrogovanému se sekerou — Interaktivní výuka historie

Části dílu

00:55
Dopady opatření na kulturu
  Hudební kluby překládají nebo ruší koncerty. I pro ně totiž platí konec akcí ve 22 hodin a všechna místa jen k sezení. Navíc dlouhodobě klesala i návštěvnost, v průměru o polovinu. Potvrzují to i divadla v MS kraji. Třeba Divadlo Mír zavřelo úplně.
  04:08
  Dopady opatření na kulturu
   Živě Tomáš Šiřina, ředitel Dolních Vítkovic.
   06:31
   Zásah na ostravském úřadu práce
    Kvůli ozbrojenému muži dopoledne zasahovalo několik jednotek policistů na pobočce Úřadu práce v centru Ostravy. Událost se podle policie i vedení kontaktního pracoviště obešla bez zranění a nijak významně nezasáhla do jeho provozu.
    07:05
    Vydatné sněžení a komplikace v dopravě
     Živě Natálie Flajžíková a Marek Slavík, redaktoři ČT.
     09:39
     Pomoc zdravotníkům
      Lidé opět začínají vyjadřovat svou podporu přetíženým zdravotníkům v nemocnicích. Personál nyní bojuje hlavně o životy pacientů s koronavirem. V Česku je nyní s covidem hospitalizovaných 6 700 lidí.
      Dobrovolníci pro personál pečou např. vánoční cukroví.
      12:05
      Hyundai chce zvýšit výrobu
       Automobilka Hyundai v Nošovicích chce v příštím roce zvýšit výrobu. Zrychlí výrobní linky a v souvislosti s tím se chystá přijmout přibližně 120 nových zaměstnanců. Důvodem je velká poptávka od zákazníků. Konkrétní plán výroby na příští rok zatím automobilka nezveřejnila.
       12:23
       Fotokniha na podporu lidí s myozitidou
        Kniha fotografii poukazující na vážnou nemoc – myozitidu. Pokřtili ji její tvůrciv Ostravské galerii Art-Hobby. Autor fotografií Radek Češka na akci ale chyběl. Chorobě, která zánětlivě napadá svaly, před několika měsíci podlehl. Výtěžek z publikace příbuzní autora věnují skupině Žijeme s myozitidou, která pacienty trpící nemocí sdružuje.
        15:08
        Školy zvažují ředitelská volna
         Ředitelé některých škol zvažují kvůli pandemii koronaviru prodloužení vánočních prázdnin. Využijí k tomu ředitelské volno. Mnozí ředitelé volné dny ale přidávat nebudou. Především s ohledem na rodiče menších dětí, kteří by museli řešit jejich hlídání. Rozdílné názory mají i hejtmani. Třeba vedení Olomouckého kraje doporučení uzavřít školy vydávat nebude. V karanténě je přibližně 5 tis. dětí a číslo se poslední týdny výrazně nemění.
         17:45
         Výrazný pokles počtu nakažených
          Sedmidenní incidence nákaz v OL kraji začala po několika týdnech růstu výrazně klesat. Ve středu činila 1 158 potvrzených případů na 100 tis. obyvatel. Je to o 508 nákaz méně než před týdnem.
          Ve srovnání s ostatními kraji je to nejvyšší týdenní pokles, přesto ale kraj zůstává druhým epidemií nejvíce zasaženým regionem, a to po Zlínském kraji.
          18:25
          Doživotní trest pro Pavla Nárožného
           Doživotní trest vězení pro Pavla Nárožného, a to za dvojnásobnou vraždu otce a jeho manželky v Přerově. Rozhodl o tom olomoucký vrchní soud. Muž spáchal čin v roce 2009, těla se ale doteď nenašla. Ostravský krajský soud 46letému Nárožnému původně uložil výjimečný trest 25 let vězení.
           Předtím jiný soud Pavla Nárožného kvůli nedostatku důkazů 3x osvobodil.
           20:23
           Zásah proti zdrogovanému se sekerou
            Policisté zasahovali v úterý v Konici na Prostějovsku, kde do rodinného domu vnikl se sekerou v ruce zdrogovaný muž a ohrožoval manželský pár. Zamkl se v ložnici, odkud ho nakonec policisté dostali.
            Muži hrozí až 3letý trest za porušování domovní svobody a poškození cizí věci.
            21:42
            Interaktivní výuka historie
             Interaktivní výstava o cihelní architektuře a zednictví Muzea Hlučínska míří do škol. Historici s ní jezdí k dětem až do třídy a školáci se pak o historii regionu učí například tak, že sami postaví repliku kaple.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

             Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

             Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Výuka nadaných dětí — Počty nadaných dětí — Nové využití památek — Vyhláška o regulaci hazardu v Opavě — ČIŽP nařídila zastavit stavbu vodní nádrže — Studentka UPOL šlechtí odolnou rostlinu — Soud vrátil k došetření otravu Bečvy — Čtvrté kolo dotací na výměnu kotlů — Zdražování obědů ve školních jídelnách — Uzavírka u Frýdku-Místku — Festival Move Fest

             Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jednodušší stavby v okolí dolů — Dobývací prostory v MS kraji — Budoucnost prostoru Dolu Frenštát — Velký zájem o zeminu a substráty — Zahájení stavby I/11 Postřelmov - Chromeč — Pokles nezaměstnanosti v dubnu — Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě — Poničená mohyla Jana Palacha na Smrku — Návrat chanukového svícne z vypálené synagogy — Rozsudek za zpronevěření 300 milionů korun — Za vraždu seniorky 18,5 roků ve vězení — Divadlo na cucky zahájilo Divadelní Floru

             Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám