Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Dopady opatření na kulturu — Dopady opatření na kulturu — Zásah na ostravském úřadu práce — Vydatné sněžení a komplikace v dopravě — Pomoc zdravotníkům — Hyundai chce zvýšit výrobu — Fotokniha na podporu lidí s myozitidou — Školy zvažují ředitelská volna — Výrazný pokles počtu nakažených — Doživotní trest pro Pavla Nárožného — Zásah proti zdrogovanému se sekerou — Interaktivní výuka historie

Části dílu

00:55
Dopady opatření na kulturu
  Hudební kluby překládají nebo ruší koncerty. I pro ně totiž platí konec akcí ve 22 hodin a všechna místa jen k sezení. Navíc dlouhodobě klesala i návštěvnost, v průměru o polovinu. Potvrzují to i divadla v MS kraji. Třeba Divadlo Mír zavřelo úplně.
  04:08
  Dopady opatření na kulturu
   Živě Tomáš Šiřina, ředitel Dolních Vítkovic.
   06:31
   Zásah na ostravském úřadu práce
    Kvůli ozbrojenému muži dopoledne zasahovalo několik jednotek policistů na pobočce Úřadu práce v centru Ostravy. Událost se podle policie i vedení kontaktního pracoviště obešla bez zranění a nijak významně nezasáhla do jeho provozu.
    07:05
    Vydatné sněžení a komplikace v dopravě
     Živě Natálie Flajžíková a Marek Slavík, redaktoři ČT.
     09:39
     Pomoc zdravotníkům
      Lidé opět začínají vyjadřovat svou podporu přetíženým zdravotníkům v nemocnicích. Personál nyní bojuje hlavně o životy pacientů s koronavirem. V Česku je nyní s covidem hospitalizovaných 6 700 lidí.
      Dobrovolníci pro personál pečou např. vánoční cukroví.
      12:05
      Hyundai chce zvýšit výrobu
       Automobilka Hyundai v Nošovicích chce v příštím roce zvýšit výrobu. Zrychlí výrobní linky a v souvislosti s tím se chystá přijmout přibližně 120 nových zaměstnanců. Důvodem je velká poptávka od zákazníků. Konkrétní plán výroby na příští rok zatím automobilka nezveřejnila.
       12:23
       Fotokniha na podporu lidí s myozitidou
        Kniha fotografii poukazující na vážnou nemoc – myozitidu. Pokřtili ji její tvůrciv Ostravské galerii Art-Hobby. Autor fotografií Radek Češka na akci ale chyběl. Chorobě, která zánětlivě napadá svaly, před několika měsíci podlehl. Výtěžek z publikace příbuzní autora věnují skupině Žijeme s myozitidou, která pacienty trpící nemocí sdružuje.
        15:08
        Školy zvažují ředitelská volna
         Ředitelé některých škol zvažují kvůli pandemii koronaviru prodloužení vánočních prázdnin. Využijí k tomu ředitelské volno. Mnozí ředitelé volné dny ale přidávat nebudou. Především s ohledem na rodiče menších dětí, kteří by museli řešit jejich hlídání. Rozdílné názory mají i hejtmani. Třeba vedení Olomouckého kraje doporučení uzavřít školy vydávat nebude. V karanténě je přibližně 5 tis. dětí a číslo se poslední týdny výrazně nemění.
         17:45
         Výrazný pokles počtu nakažených
          Sedmidenní incidence nákaz v OL kraji začala po několika týdnech růstu výrazně klesat. Ve středu činila 1 158 potvrzených případů na 100 tis. obyvatel. Je to o 508 nákaz méně než před týdnem.
          Ve srovnání s ostatními kraji je to nejvyšší týdenní pokles, přesto ale kraj zůstává druhým epidemií nejvíce zasaženým regionem, a to po Zlínském kraji.
          18:25
          Doživotní trest pro Pavla Nárožného
           Doživotní trest vězení pro Pavla Nárožného, a to za dvojnásobnou vraždu otce a jeho manželky v Přerově. Rozhodl o tom olomoucký vrchní soud. Muž spáchal čin v roce 2009, těla se ale doteď nenašla. Ostravský krajský soud 46letému Nárožnému původně uložil výjimečný trest 25 let vězení.
           Předtím jiný soud Pavla Nárožného kvůli nedostatku důkazů 3x osvobodil.
           20:23
           Zásah proti zdrogovanému se sekerou
            Policisté zasahovali v úterý v Konici na Prostějovsku, kde do rodinného domu vnikl se sekerou v ruce zdrogovaný muž a ohrožoval manželský pár. Zamkl se v ložnici, odkud ho nakonec policisté dostali.
            Muži hrozí až 3letý trest za porušování domovní svobody a poškození cizí věci.
            21:42
            Interaktivní výuka historie
             Interaktivní výstava o cihelní architektuře a zednictví Muzea Hlučínska míří do škol. Historici s ní jezdí k dětem až do třídy a školáci se pak o historii regionu učí například tak, že sami postaví repliku kaple.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Zemědělce ohrožuje dlouhodobé sucho — Opatření proti suchu v Beskydech — Zmírňování nedostatku vody v krajině — Olomouc regionálním městem pro byznys — Tři měsíce od příjezdu prvních uprchlíků — Situace na polsko-ukrajinských hranicích — Rekonstrukce Grossmannovy vily — Stopa Jana Kubiše v MS kraji — Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

             27. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rozvoj komunitní energetiky — Armádní logistická základna v Mošnově — Odklad dokončení budov Ostravské univerzity — Z parku u Lázní Darkov zmizela socha — 500 let stará roubenka v Příkazích — Ukrajinská zpěvačka na festivalu reBarbora — Sněm Hospodářské komory v Olomouci — Nanočástice stříbra v léčbě antibiotiky — Krajský soud v Ostravě slaví 100 let — Virtuální model synagogy v Prostějově

             26. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vznik logistického centra Armády ČR — Rozvoj Letiště Leoše Janáčka — Monitoring Bečvy — Obnovení dodávek náprav na Ukrajině — Škody způsobené sprejery — Město pro byznys v MSK je opět Ostrava — Přibývá požárů automobilů — Pokroky v léčbě roztroušené sklerózy — Prevence před kyberšikanou — Dramatizace knihy Myši patří do nebe

             25. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jednání vlády o přerozdělování uprchlíků — Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny — Nové katetrizační sály ve FN Olomouc — Vesnicí roku MS kraje je obec Závada — Oprava kruhového objezdu v Havířově — Sdílená pomoc o hendikepované děti — Zdražení jízdného v OL kraji — Kritický nedostatek dobrovolníků — Nedostatek dobrovolníků — Začíná divadelní festival Dream Factory

             24. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

             23. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

             20. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám