25 minut

20. srpen 2021

Obsah dílu

Nové oddělení stomatologie — Nové oddělení stomatologie — Losí samici srazilo auto — NS odmítl dovolání znalců — Registrace volebních kandidátek — Spor o podobu vodopádu — Rok 1968 ve fotografiích — Bravantice opravují zámek — Očkovací týmy znovu v akci — Roucho ve věži

Části dílu

00:55
Nové oddělení stomatologie
  Fakultní nemocnice Ostrava otevřela Oddělení zubního lékařství. Zatím je vyhrazené pouze pro pacienty, kteří potřebují stomatologické ošetření v rámci nemocniční léčby. Ambulance by v budoucnu měla být také výukovým pracovištěm pro studenty Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Ta chce získat akreditaci pro obor Zubní lékařství. Rekonstrukce první ze čtyř plánovaných ordinací trvala dva a půl měsíce a včetně vybavení vyšla téměř na dva miliony korun.
  03:47
  Nové oddělení stomatologie
   Živě Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU.
   08:01
   Losí samici srazilo auto
    V Ostravě-Bartovicích dnes srazilo auto losí samici. Podle ochranářů může jít o zvíře, které se v místě pohybovalo koncem června i s mládětem. Definitivně to potvrdí až analýza DNA. Nehoda se stala na frekventované ulici Rudné, asi půl kilometru od místa, kde ke srážce došlo i před třemi lety. Tehdy zahynul mladý losí samec. Podle odhadů žije v Česku zhruba 20 losů, nejvíc, okolo 15, na Šumavě.
    08:32
    NS odmítl dovolání znalců
     Nejvyšší soud odmítl dovolání znalců Igora Fargaše a Radka Matlacha. V kauze Petra Kramného vypracovali posudek svědčící v jeho prospěch, podle obžaloby však zkreslený. Dostali podmíněné tresty. Kramný si odpykává 28 let vězení za to, že v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem manželku a dceru. Okresní soud v Ostravě později dospěl k závěru, že se znalci Fargaš a Matlach dopustili křivé výpovědi a nepravdivého posudku, když vědomě zkreslili expertizu ve prospěch Kramného.
     09:11
     Registrace volebních kandidátek
      Krajské úřady dnes rozhodovaly o registraci stran a hnutí, které se přihlásily do říjnových parlamentních voleb. Do včerejší šestnácté hodiny měly jednotlivé strany a hnutí opravit případné chyby na svých kandidátkách.
      10:37
      Spor o podobu vodopádu
       Znovuobnovený vodopád v Bezručových sadech v Olomouci stále není v provozu. Funkční měl být v polovině srpna, aby doplnil květinovou výstavu Flora. Ta se koná v těchto dnech.
       12:37
       Rok 1968 ve fotografiích
        Ostrava si připomíná 53 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy. Do socialistického Československa dorazila vojska 21. srpna 1968 brzy ráno. Nejvíce vojenské techniky postavili okupanti před ostravskou radnici – tehdy sídlo městského a krajského národního výboru. Atmosféru v ulicích zachycují stovky snímků. Fotografovali nejen profesionálové, ale i amatéři.
        16:12
        Bravantice opravují zámek
         V Bravanticích na Novojičínsku opravují místní zámek ze 16 století. Za posledních 20 let výrazně zchátral. Předchozí majitel se o něj nestaral. Zámecký areál teď koupila obec. Chce v něm vybudovat nové centrum.
         18:20
         Očkovací týmy znovu v akci
          Očkovací týmy znovu vyjely do terénu. Očkují v Jablunkově a Kopřivnici. Zítra si pro vakcínu mohou přijít lidé do Studénky. Očkovat se bude také na dvou akcích v Malé Morávce a u Slezské Harty.
          20:48
          Roucho ve věži
           Nezvyklá instalace čeká na návštěvníky galerie Svatojánské věže ve Frýdku-Místku. V několika patrech je zavěšené zdobné roucho ušité věži přímo na míru. Oděv má na délku sedm metrů a podle jeho autorů Tomáše Kurečky a Terezy Dvořákové odkazuje na oděvy spojené s liturgickou tematikou.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           23. srpen 2021

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám