25 minut

16. srpen 2021

Obsah dílu

Očkovací centrum Ostravské univerzity — Očkovací centrum Ostravské univerzity — Očkování pediatry vázne — Očkovací týmy vyrazí — Žně v polovině — Hrozí bouřky a krupobití — Školy se připravují na září — Nebezpečné útoky vos — Návrat zvonu do Šilheřovic — Galerie Telegraph vystavuje

Části dílu

01:14
Očkovací centrum Ostravské univerzity
  Ostravská univerzita otevřela své vlastní očkovací centrum. Zaštiťuje ho Lékařská fakulta. Termín si tam může zarezervovat kdokoliv. Zatím je otevřené dva dny v týdnu, ale univerzita je připravena kapacity navýšit. V jednom dni jsou zdravotníci schopni naoočkovat asi 50 lidí. Vakcíny značky Pfizer tam zájemcům aplikují přímo zaměstnanci fakulty.
  03:31
  Očkovací centrum Ostravské univerzity
   Živě Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU.
   08:37
   Očkování pediatry vázne
    Pediatři mohou od minulého pondělí objednávat do svých ordinací vakcíny proti koronaviru. Přesto v Moravskoslezském kraji podle Sdružení pediatrů ještě neočkují a tento týden asi ani nezačnou. Chybí jim zájemci a nevědí, kteří jejich pacienti se už očkovat nechali.
    10:43
    Očkovací týmy vyrazí
     Od zítřka začnou na severu Olomouckého kraje působit mobilní očkovací týmy. Ty posílí současnou kapacitu očkovacích míst, která fungují ve zdravotnických zařízeních. Výrazně se tak rozšíří možnost očkování proti covidu-19 v méně dostupných a vyloučených lokalitách, zejména v okrajových částech regionu. Zatím se počítá se dvěma týmy, jeden vyšle Fakultní nemocnice Olomouc, druhý Jesenická poliklinika.
     11:12
     Žně v polovině
      Zemědělci v Moravskoslezském kraji už sklidili skoro polovinu polí osetých obilím. Výnos je u většiny plodin zatím vyšší než loni. Zemědělci mají sklizeno téměř 90 % ploch ozimého ječmene, naopak oves zatím sklízet nezačali. Sklizeno mají také více než 85 % polí řepky.
      11:36
      Hrozí bouřky a krupobití
       Živě Jiří Šíma, redaktor ČT.
       13:42
       Školy se připravují na září
        Školy se připravují na návrat dětí do lavic. Na mnoha místech finišují poslední stavební práce a úpravy před začátkem školního roku. Třeba Olomouc investovala do oprav necelých 98 milionů korun. Na základní škole na Svatém Kopečku mají novou tělocvičnu a odborné učebny.
        16:14
        Nebezpečné útoky vos
         Záchranáři hlásí v posledních dnech zvýšení počtu vosích bodnutí. Tento hmyz ale ohrožuje i zvířata, hlavně psy. Podle entomologů v srpnu vos přibývá, protože jsou hladové a shánějí potravu. Proti loňským sezonám je jich ještě víc kvůli mírné zimě a vlhkému létu.
         18:23
         Návrat zvonu do Šilheřovic
          250 let starý zvon, který odvezli nacisté v roce 1942, se vrátil téměř po osmdesáti letech z Německa zpět do Šilheřovic. Včera mu slavnostně požehnal biskup. Zvon vážící 600 kilo měl být roztaven a použit jako zbraň ve 2. světové válce. V druhé polovině 60. let minulého století byl instalován v kostele sv. Gertrudy v Kolíně nad Rýnem.
          21:03
          Galerie Telegraph vystavuje
           Olomoucká galerie Telegraph vystavuje více než tři desítky děl současných českých autorů. Návštěvníky provází Kinterova mluvící socha. Letní cyklus Signál představuje už podruhé výběr z uměleckých sbírek zakladatele instituce. Díla vybírají pokaždé jiní kurátoři.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           17. srpen 2021

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           7. červen

           Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

           7. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám