26. červenec 2021

Obsah dílu

OKD znovu testuje — OKD znovu testuje — Svrčinová hlavní hygieničkou — Pátrání po krokodýlovi — Hrozí silné bouřky a kroupy — Havárie uzavřela tunel — Radnice chce zdražit parkování — Dobrovolníci se vracejí do nemocnic — Uzavřené sjezdy na D35 — Rožnov válčí s autovraky — Pátrání po fantomovi sklepů — Dřevěný svět v Příboře

Části dílu

01:12
OKD znovu testuje
  Těžební společnost OKD ode dneška znovu preventivně testuje zaměstnance na covid-19. Týká se to jak jejích kmenových pracovníků, tak lidí z dodavatelských firem. Vloni byly zdejší doly jedním z velkých ohnisek nákazy a několik týdnů se v nich kvůli tomu netěžilo. V OKD proto v půlce loňského srpna začali s preventivním testováním. Od té doby tam zdravotníci odebrali více než 109 tisíc testů.
  03:57
  OKD znovu testuje
   Živě epidemiolog Roman Prymula.
   08:24
   Svrčinová hlavní hygieničkou
    Hlavní hygieničkou ČR se má stát Pavla Svrčinová. Ta je od půlky března pověřená výkonem funkce. Návrh na jmenování dnes projedná vláda. Svrčinová bude zároveň náměstkyní na ministerstvu zdravotnictví. Resort vyhlásil výběrové řízení na místo hlavního hygienika na začátku června. Přišla mu jedna přihláška. Komise doporučila jmenovat Pavlu Svrčinovou.
    08:53
    Pátrání po krokodýlovi
     Ostravští policisté hledají zhruba metrové mládě krokodýla čelnatého. Uteklo ze zahrady soukromého chovatele v Závodní ulici. Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před polednem, krokodýl ale utekl nejspíš v sobotu odpoledne. Zvíře je dva dny bez potravy a proto může být pro veřejnost nebezpečné, je schopné ulovit i menší psy nebo kočky. Podle odborníků může vyhledávat vodní toky nebo se ukrývat v místech, kde je stín. Pátrají po něm desítky policistů z pořádkové jednotky, obvodního oddělení i městské policie. Pokud lidé krokodýla naleznou, neměli by se jej žádném případě snažit odchytit sami, ale neprodleně volat na linku 158.
     09:41
     Hrozí silné bouřky a kroupy
      Živě redaktor Marek Slavík, redaktor ČT.
      11:05
      Havárie uzavřela tunel
       Dopravní nehoda dvou osobních aut zablokovala odpoledne na více než dvě hodiny Klimkovický tunel na dálnici D1 u Ostravy. Vrtulník převezl středně zraněného řidiče Oplu do ostravské fakultní nemocnice. Řidič druhého vozidla vyvázl bez zranění. Policie odkláněla dopravu přes Klimkovice, v obci se tvořily kolony. A dlouhý zástup kamionů stál i přímo před tunelem.
       ¨¨
       12:15
       Radnice chce zdražit parkování
        Velký rozruch způsobil nový parkovací systém v Uničově. Účinný má být od podzimu. Některým místním vadí především to, že by u svých domů měli platit za roční parkovací kartu čtyři tisíce korun. Pokud mají druhé auto, cena má být dvojnásobná. Vedení radnice chce novou koncepcí regulovat provoz a parkování v centru města.
        15:12
        Dobrovolníci se vracejí do nemocnic
         Na dětská oddělení nebo za osamělými seniory - pacienty nemocnic v Ostravě a okolí znovu navštěvují dobrovolníci organizace ADRA. Pomohou jim na chvíli zapomenout na bolest a nemoc. Zájem o jejich návštěvy je velký, přivítali by posily.
         17:06
         Uzavřené sjezdy na D35
          Dopravu na D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí komplikuje oprava dálničních výjezdů a sjezdů. Půjde celkem o pět exitů. Postupná omezení a uzavírky tam potrvají tři měsíce.
          18:06
          Rožnov válčí s autovraky
           Radnice v Rožnově pod Radhoštěm bojuje s autovraky. Od loňského jara mohou města nechat odtáhnout nejen zjevně nepojízdná auta, ale i ta, která nemají víc než půl roku platnou technickou prohlídku. Náklady ve výši až deset tisíc korun pak radnice vymáhá po majiteli. V Rožnově pod Radhoštěm auta strážníci nejprve označují výzvou. Majitel má dva měsíce na odtažení, pak zasáhne město.
           19:27
           Pátrání po fantomovi sklepů
            Ostravští policisté pátrají po zloději, který krade ze sklepů a koláren. Bere hlavně jízdní kola. Při jedné z krádeží ho natočily kamery bytového domu.
            20:41
            Dřevěný svět v Příboře
             Zámek, klíče nebo motovidlo. V muzeu v Příboře představují návštěvníkům dřevěné předměty, které byly v 18. a 19. století běžnou součástí každodenního života. A to zejména ve vesnici. Výstava dostala název Dřevěný svět.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             27. červenec 2021

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám