Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Odvolání ředitele Nemocnice Třinec — Odvolání ředitele Nemocnice Třinec — Vakcíny pro MS kraj — Vývoj pandemie v krajích — Jednání krizového štábu MS kraje — Testování na koronavirus ze slin — Přibylo konzumentů alkoholu — Omezení hlavního tahu na Slovensko — Začalo sčítání Tříkrálové sbírky — Lázně pomáhají pacientům po covidu-19 — Úbytek cestujících na Letišti Leoše Janáčka — Kauza Nárožný už 11 let bez rozsudku — Sochař Gebauer na cestě Opavou

Části dílu

00:45
Odvolání ředitele Nemocnice Třinec
  Před třineckou nemocnicí před polednem demonstrovala část lékařů a zdravotníků. Nelíbí se jim odvolání ředitele Martina Sikory. Toho z funkce před týdnem sesadila rada kraje. Podle jejího vyjádření hrozila nemocnici nestabilita kvůli personálním změnám, které ředitel udělal. Mezi zaměstnanci vznikly 2 tábory, jedni s kroky svého šéfa nesouhlasili, druzí tvrdí, že výtky jsou vykonstruované a sepsali proti odvolání petici.
  03:40
  Odvolání ředitele Nemocnice Třinec
   Živě odvolaný ředitel třinecké nemocnice Martin Sikora.
   07:37
   Vakcíny pro MS kraj
    Hasiči dnes po MS kraji rozváželi další várku vakcín proti covidu-19. V součtu jde o necelých 6 tis. dávek očkovací látky od firem Pfizer a BioNTech. Vakcíny zamířily do stávajících očkovacích míst v regionu.
    07:57
    Vývoj pandemie v krajích
     A ještě aktuální statistiky nově nakažených. V MS kraji přibylo za víkend přes 700 potvrzených případů, číslo je téměř o 1/2 menší, než tomu bylo předchozí sobotu a neděli.
     08:00
     Jednání krizového štábu MS kraje
      Živě redaktorka Kristýna Prokešová.
      10:16
      Testování na koronavirus ze slin
       Vítkovická nemocnice ode dneška využívá pro testování na koronavirus i vzorky ze slin. Tamní laboratoře AGELLAB jako první na Moravě dostaly povolení od Státního zdravotnického ústavu.
       Nová metoda má podle studií několik výhod, tou hlavní je rychlejší výsledek. Laboratoř ho zná během hodiny.
       12:06
       Přibylo konzumentů alkoholu
        Téměř 18 % Čechů v době nouzového stavu konzumuje více alkoholu. Uvádí to průzkum Zdravotní pojišťovny MV ČR. Pandemie koronaviru zároveň výrazně zvedla zájem lidí o léčbu závislostí a přibylo také těch, kdo vyhledali pomoc terapeuta nebo psychologa.
        14:04
        Omezení hlavního tahu na Slovensko
         Silničáři ráno začali opravovat obchvat Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Řidiči proto na hlavním tahu z Ostravy na Slovensko a zpět musejí počítat se zdržením, v úseku se momentálně jezdí kyvadlově.
         14:27
         Začalo sčítání Tříkrálové sbírky
          O půlnoci skončila 1. etapa letošní Tříkrálové sbírky, při které mohli lidé přispívat do tradičních pokladniček. Kvůli koronaviru s nimi nechodili koledníci, pokladničky stály v kostelech, na úřadech nebo v obchodech. Online verze sbírky, která pomůže třeba rozšíření hospicové péče nebo samoživitelkám, pokračuje až do konce dubna.
          16:47
          Lázně pomáhají pacientům po covidu-19
           Lázně reagují na nové potřeby pacientů, kteří prodělali covid-19. Mnohá zařízení začala nabízet speciální rehabilitaci. Např. v Darkově se zaměřují především na komplikace pohybového ústrojí.
           V Karlově Studánce nebo Klimkovicích zase pomáhají lidem s potížemi plic.
           19:01
           Úbytek cestujících na Letišti Leoše Janáčka
            Ostravskému Letišti Leoše Janáčka loni klesl počet cestujících o 88 %, klíčovým faktorem je pandemie koronaviru. Letiště vloni odbavilo necelých 38 tis. lidí, přibližně o 286 tisíc méně než předloni. Přibylo ale množství přepraveného nákladu, a to o 70 %. Celkem letištěm prošlo přes 14 tis. tun zboží. Z Mošnova vloni navíc nově začaly létat 2 pravidelné osobní linky, do Varšavy a do Prahy.
            19:34
            Kauza Nárožný už 11 let bez rozsudku
             Krajský soud v Ostravě nezastavil trestní stíhání Pavla Nárožného, který je obžalovaný z dvojnásobné vraždy. O zastavení žádal sám obžalovaný, trestní stíhání podle něj trvá zbytečně dlouho. Olomoucký krajský soud muže kvůli nedostatku důkazů 3krát zprostil obžaloby, nadřízený soud ale osvobozující rozsudky zrušil a kauzu přesunul do Ostravy.
             21:13
             Sochař Gebauer na cestě Opavou
              Kurt Gebauer na cestě Opavou, to je název celoročního projektu k 80. předního českého sochaře.
              Opavská kulturní organizace OKO chce připomenout tvorbu rodáka z Hradce nad Moravicí vícero způsoby. Třeba i pátrací hrou.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

              Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

              Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

              Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám