6. leden 2021

Obsah dílu

Krematorium na kapacitním maximu — Krematorium na kapacitním maximu — MN Ostrava navyšuje covidová lůžka — Aktuální skóre PES — Strategie očkování — Výstraha před sněhem — Výstraha před sněhem — NASA použila fotografii opavské univerzity — Ceny nemovitostí rostou — Ceny nemovitostí rostou — Pokles kriminality v nouzovém stavu — Zřícený dům v Olomouci — Tříkrálová sbírka v Olomouci

Části dílu

00:50
Krematorium na kapacitním maximu
  Ústřední krizový štáb jednal o přetížené kapacitě ostravského krematoria a o pomoci MS kraji.
  Ministr vnitra Jan Hamáček zadal zpracování statistiky vytíženosti podobných zařízení v zemi.
  Od pátku chce koordinovat převozy i mezi kraji. 50 zemřelých bude z Ostravy převezeno do krematoria v Hustopečích.
  03:25
  Krematorium na kapacitním maximu
   Živě Kateřina Šebestová, náměstkyně ostravského primátora.
   06:43
   MN Ostrava navyšuje covidová lůžka
    Ostravská Městská nemocnice kvůli zhoršující se epidemické situaci musí znovu navýšit počet lůžek pro pacienty s covidem-19. Zítra otevře už 7. jednotku s dalšími 14 lůžky. Přemění na ni oddělení kardiologie E. Obnoven byl také nepřetržitý provoz infekční ambulance.
    07:06
    Aktuální skóre PES
     V OL kraji přibylo od včerejška 609 nových případů covidu-19, je to o 1/2 méně než před týdnem.
     V kraji MS hygienici evidují dalších 2 395 nakažených, vzrostl i počet hospitalizovaných. Index rizika protiepidemického systému PES, který se od středy vypočítává podle nové metodiky, dnes v Česku klesl z úterních 89 bodů na 86 bodů. Stále je na nejvyšším, 5. stupni pohotovosti.
     07:43
     Strategie očkování
      Příští pátek 15. 1. se budou moct začít registrovat zájemci o očkovaní proti koronaviru, zatím lidé nad 80 let. Ostatní se mohou začít hlásit od 1. 2., bude jim ale přidělen termín až po naočkování prioritních skupin. Strategii pro očkování na následující měsíce představilo MZ ČR, rychlost očkování bude podle ministra Blatného záležet na tom, jak rychle budou dodávány vakcíny.
      10:16
      Výstraha před sněhem
       Na severozápadě Moravy a Slezska od dnešního poledne sněží. Do čtvrtečního rána by tak místy mohlo napadnout až 10 cm mokrého sněhu. Skiareály jsou ale zavřené. Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že jejich otevření na zítřejším jednání vlády nepodpoří.
       12:08
       Výstraha před sněhem
        Živě redaktor Marek Slavík.
        13:05
        NASA použila fotografii opavské univerzity
         Úřad americké vesmírné organizace NASA publikoval na svých stránkách snímek pracovníka
         Slezské univerzity v Opavě. Fotografie nazvaná "Galaxie a jižní nebeský pól" vznikla loni v prosinci během expedice do Chile. Prestižní web vydal astronomický snímek jako vůbec první fotografii nového roku.
         16:20
         Ceny nemovitostí rostou
          Podle statistik kupují lidé v ČR více nemovitostí. Na odbyt jdou jak byty, domy, tak pozemky či chaty. Vzrostl nejen zájem kupujících a počet prodejů, ale taky ceny a zájem o hypotéky.
          18:31
          Ceny nemovitostí rostou
           A čísly to doloží Jana Fabianová.
           19:54
           Pokles kriminality v nouzovém stavu
            V MS kraji klesla kriminalita o 20 %. Vyplývá to z policejních statistik, které srovnávají loňský leden až listopad se stejným obdobím v r. 2019. Policisté si to vysvětlují tím, že kvůli nouzovému stavu lidé tráví více času doma a navíc hrozí vyšší tresty.
            21:28
            Zřícený dům v Olomouci
             Zřítila se část stěny neobydleného domku na Mrštíkově náměstí v Olomouci. Na místě včera večer zasahovali hasiči s kynology, kteří prohledávali sutiny. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči zajistili i další ohrožené budovy, povolali také statika.
             21:48
             Tříkrálová sbírka v Olomouci
              V Olomouci symbolicky zahájili Tříkrálovou sbírku. Kvůli epidemické situaci ale tentokrát budou moci lidé přispívat hlavně přes internet, nebo prostřednictvím DMS zpráv. V katedrále svatého Václava proběhla dopoledne modlitba Tří králů. Ti se setkali i s olomouckým arcibiskupem. A s Janem Graubnerem natáčel Martin Laštůvka.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              7. leden 2021

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              25. květen

              Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

              25. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. květen

              Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

              24. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. květen

              Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

              23. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. květen

              Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

              22. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. květen

              Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

              19. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám