26 minut

4. prosince 2020

Obsah dílu

Přípravy domovů pro seniory na otevření — Přípravy domovů pro seniory na otevření — Přípravy domovů pro seniory na otevření — Setkání rodin po dvou měsících — Vývoj nakažených a indexu PES — Začalo plošné testování učitelů — Dny otevřených dveří online — Nezaměstnanost v OL kraji mírně vzrostla — Velký zájem o návštěvu restaurací — Komise doporučila konec uhlí v roce 2038 — Výstraha před silným větrem — Online mapa kriminality — Členové aktivních záloh darovali krev — Ostrava spolupořadatelem ME ve volejbale — Výstava studentů a pedagogů SUŠ Ostrava

Části dílu

00:46
Přípravy domovů pro seniory na otevření
  Do domovů pro seniory mohou od zítřka znovu návštěvy. Za svými blízkými lidé nemohli skoro dva měsíce. Prokázat se ale musejí například negativním testem na COVID-19, pokud onemocnění sami v posledních 3 měsících neprodělali. Samotný režim návštěv se navíc v jednotlivých zařízeních může lišit a ne všechna zařízení zítra skutečně otevřou.
  03:58
  Přípravy domovů pro seniory na otevření
   MS kraj umožní lidem, kteří se chystají na návštěvu do seniorských domovů, aby se zítra ráno nechali otestovat v některém z 6 uvedených odběrových míst. Jde o ostravskou fakultní nemocnici a nemocnice ve Frýdku-Místku, Havířově, Krnově, Opavě a Třinci. Testování bude možné od 8 do 10 hodin a bude se platit. Lidé za něj dají 350 Kč.
   04:23
   Přípravy domovů pro seniory na otevření
    Živě Felipe Sánchez López, ředitel Domova U rybníka ve Víceměřicích na Prostějovsku.
    07:29
    Setkání rodin po dvou měsících
     Osobní setkání s rodinou po téměř 2 měsících, na to se těší obyvatelé domovů pro seniory i jejich blízcí. Návštěvy mohou začít zítra. Nucené odloučení přitom někde dostalo až absurdní podobu.
     Nastavená pravidla oddělila třeba zaměstnankyni jednoho z domovů od jejího otce, který ve stejném zařízení žije.
     09:02
     Vývoj nakažených a indexu PES
      Tady jsou statistiky, jak si kraje před víkendem stojí s počtem nakažených: V MS kraji za čtvrtek přibylo 650 nemocných s koronavirem, což je zhruba o 20 méně než ve středu. Protiepidemické skóre stouplo z 57 na 62, nejvyšší je v Ostravě, kde má hodnotu 71.
      09:42
      Začalo plošné testování učitelů
       Skoro 170 tis. učitelů mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol v Česku se může ode dneška nechat zdarma otestovat na COVID-19. K odběrům mohou až do 18. prosince. Mezi učiteli ale o testy zatím velký zájem není.
       11:26
       Dny otevřených dveří online
        A od učitelů ke studentům. Střední i vysoké školy hledají nové cesty, jak během pandemie koronaviru oslovit zájemce o studium. Klasické dny otevřených dveří se konat nemohou, a tak je školy přesouvají na internet. Věří, že jim to pomůže zaujmout více uchazečů.
        13:38
        Nezaměstnanost v OL kraji mírně vzrostla
         Nezaměstnanost v MS kraji zůstala na 5,3 %. Počet evidovaných uchazečů o práci se v listopadu v regionu snížil o 163. Podíl nezaměstnaných na severu Moravy a ve Slezsku je nejvyšší v Česku, nejvíce lidí bez práce je na Karvinsku. V Olomouckém kraji se nezaměstnanost zvýšila o jednu desetinu procentního bodu na 3,7 %. Lidí bez práce přibylo nejvíce na Jesenicku, kde se podíl zvýšil o celý jeden procentní bod na 5,4 %.
         15:22
         Velký zájem o návštěvu restaurací
          Živě redaktorka Helena Dohnalová.
          17:07
          Komise doporučila konec uhlí v roce 2038
           Uhelná komise dnes doporučila ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038. Z devatenácti členů komise pro návrh hlasovalo 15. Vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček rozhodnutí označil za kompromis. Konečné slovo bude mít vláda, jíž by měla komise rok 2038 navrhnout ještě letos.
           18:13
           Výstraha před silným větrem
            Meteorologové varují před silným větrem, který může kromě jiného lámat stromy a větve. Výstraha platí pro východní část Česka až do pondělního rána. Nejsilnější vítr bude v noci na zítřek, a to především na horách.
            19:30
            Online mapa kriminality
             Policisté zveřejnili on-line mapu kriminality v Česku. Ukazuje přehled trestných činů a přestupků, včetně míst, kde se odehrály. Část map, které ale na internetu nebudou přístupné všem, pomůže obcím a městským strážníkům, aby mohli efektivněji plánovat prevenci.
             21:09
             Členové aktivních záloh darovali krev
              18 členů aktivní zálohy Armády České republiky darovalo krev v ostravské fakultní nemocnici.
              Všichni patří do pěší roty Josefa Otiska pod Krajské vojenské velitelství v Ostravě. Krev dávají pravidelně co 3 měsíce. Někteří přišli k dobrovolnému odběru už popáté.
              21:37
              Ostrava spolupořadatelem ME ve volejbale
               Ostrava se příští rok na podzim stane jedním ze 6 pořadatelských měst mistrovství Evropy ve volejbale. Hrát se v ní bude nejen základní skupina, ale i část osmifinále a čtvrtfinále. O medaile se týmy utkají v Krakově. Dalšími pořádajícími městy budou polské Katovice a Gdaňsk, estonská metropole Tallinn a finské Tampere. Na šampionátu si zahraje také česká volejbalová reprezentace.
               22:20
               Výstava studentů a pedagogů SUŠ Ostrava
                Střední umělecká škola v Ostravě slaví třicetiny. Byla vůbec první střední odbornou uměleckou školou, která vznikla na severu Moravy. Co se v jejích ateliérech a dílnách rodí, je ode dneška k vidění ve 3 patrech opavského Domu umění. Díla vytvořili studenti, uznávaní absolventi a pedagogové, kteří jsou sami aktivními umělci.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                7. prosince 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                27. května

                Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

                27. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. května

                24. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. května

                Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

                23. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. května

                Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

                22. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. května

                10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

                21. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. května

                20. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                17. května

                Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

                17. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                16. května

                ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

                16. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                15. května

                Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem — Odklad nástupu do Liberty do konce června — Nález starých mincí v Opavě — Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě — Vědci testují zadržování vody v krajině — Mezinárodní soutěž řemeslných oborů — Tanec a architektura na Divadelní Floře

                15. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. května

                Ubytování fanoušků hokeje v Ostravě a okolí — Návštěvnost MS v ledním hokeji v Ostravě — Další program MS v hokeji v Ostravě — Liberty navrhla odborům snížení mezd — ČSOP odmítá stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — 8 let vězení za vraždu otce a zranění matky — Lopatky pro vodní hamr do skanzenu — Největší lákadla Colours of Ostrava 2024 — Spor mezi developerem a Prostějovem u soudu — Výběr ze sociálních sítí ČT — Operace syndromu krčního žebra novou metodou — Malíř Andrej Dúbravský v galerii Telegraph

                14. 5. 2024 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám