Obsah dílu

Přípravy domovů pro seniory na otevření — Přípravy domovů pro seniory na otevření — Přípravy domovů pro seniory na otevření — Setkání rodin po dvou měsících — Vývoj nakažených a indexu PES — Začalo plošné testování učitelů — Dny otevřených dveří online — Nezaměstnanost v OL kraji mírně vzrostla — Velký zájem o návštěvu restaurací — Komise doporučila konec uhlí v roce 2038 — Výstraha před silným větrem — Online mapa kriminality — Členové aktivních záloh darovali krev — Ostrava spolupořadatelem ME ve volejbale — Výstava studentů a pedagogů SUŠ Ostrava

Části dílu

00:46
Přípravy domovů pro seniory na otevření
  Do domovů pro seniory mohou od zítřka znovu návštěvy. Za svými blízkými lidé nemohli skoro dva měsíce. Prokázat se ale musejí například negativním testem na COVID-19, pokud onemocnění sami v posledních 3 měsících neprodělali. Samotný režim návštěv se navíc v jednotlivých zařízeních může lišit a ne všechna zařízení zítra skutečně otevřou.
  03:58
  Přípravy domovů pro seniory na otevření
   MS kraj umožní lidem, kteří se chystají na návštěvu do seniorských domovů, aby se zítra ráno nechali otestovat v některém z 6 uvedených odběrových míst. Jde o ostravskou fakultní nemocnici a nemocnice ve Frýdku-Místku, Havířově, Krnově, Opavě a Třinci. Testování bude možné od 8 do 10 hodin a bude se platit. Lidé za něj dají 350 Kč.
   04:23
   Přípravy domovů pro seniory na otevření
    Živě Felipe Sánchez López, ředitel Domova U rybníka ve Víceměřicích na Prostějovsku.
    07:29
    Setkání rodin po dvou měsících
     Osobní setkání s rodinou po téměř 2 měsících, na to se těší obyvatelé domovů pro seniory i jejich blízcí. Návštěvy mohou začít zítra. Nucené odloučení přitom někde dostalo až absurdní podobu.
     Nastavená pravidla oddělila třeba zaměstnankyni jednoho z domovů od jejího otce, který ve stejném zařízení žije.
     09:02
     Vývoj nakažených a indexu PES
      Tady jsou statistiky, jak si kraje před víkendem stojí s počtem nakažených: V MS kraji za čtvrtek přibylo 650 nemocných s koronavirem, což je zhruba o 20 méně než ve středu. Protiepidemické skóre stouplo z 57 na 62, nejvyšší je v Ostravě, kde má hodnotu 71.
      09:42
      Začalo plošné testování učitelů
       Skoro 170 tis. učitelů mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol v Česku se může ode dneška nechat zdarma otestovat na COVID-19. K odběrům mohou až do 18. prosince. Mezi učiteli ale o testy zatím velký zájem není.
       11:26
       Dny otevřených dveří online
        A od učitelů ke studentům. Střední i vysoké školy hledají nové cesty, jak během pandemie koronaviru oslovit zájemce o studium. Klasické dny otevřených dveří se konat nemohou, a tak je školy přesouvají na internet. Věří, že jim to pomůže zaujmout více uchazečů.
        13:38
        Nezaměstnanost v OL kraji mírně vzrostla
         Nezaměstnanost v MS kraji zůstala na 5,3 %. Počet evidovaných uchazečů o práci se v listopadu v regionu snížil o 163. Podíl nezaměstnaných na severu Moravy a ve Slezsku je nejvyšší v Česku, nejvíce lidí bez práce je na Karvinsku. V Olomouckém kraji se nezaměstnanost zvýšila o jednu desetinu procentního bodu na 3,7 %. Lidí bez práce přibylo nejvíce na Jesenicku, kde se podíl zvýšil o celý jeden procentní bod na 5,4 %.
         15:22
         Velký zájem o návštěvu restaurací
          Živě redaktorka Helena Dohnalová.
          17:07
          Komise doporučila konec uhlí v roce 2038
           Uhelná komise dnes doporučila ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038. Z devatenácti členů komise pro návrh hlasovalo 15. Vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček rozhodnutí označil za kompromis. Konečné slovo bude mít vláda, jíž by měla komise rok 2038 navrhnout ještě letos.
           18:13
           Výstraha před silným větrem
            Meteorologové varují před silným větrem, který může kromě jiného lámat stromy a větve. Výstraha platí pro východní část Česka až do pondělního rána. Nejsilnější vítr bude v noci na zítřek, a to především na horách.
            19:30
            Online mapa kriminality
             Policisté zveřejnili on-line mapu kriminality v Česku. Ukazuje přehled trestných činů a přestupků, včetně míst, kde se odehrály. Část map, které ale na internetu nebudou přístupné všem, pomůže obcím a městským strážníkům, aby mohli efektivněji plánovat prevenci.
             21:09
             Členové aktivních záloh darovali krev
              18 členů aktivní zálohy Armády České republiky darovalo krev v ostravské fakultní nemocnici.
              Všichni patří do pěší roty Josefa Otiska pod Krajské vojenské velitelství v Ostravě. Krev dávají pravidelně co 3 měsíce. Někteří přišli k dobrovolnému odběru už popáté.
              21:37
              Ostrava spolupořadatelem ME ve volejbale
               Ostrava se příští rok na podzim stane jedním ze 6 pořadatelských měst mistrovství Evropy ve volejbale. Hrát se v ní bude nejen základní skupina, ale i část osmifinále a čtvrtfinále. O medaile se týmy utkají v Krakově. Dalšími pořádajícími městy budou polské Katovice a Gdaňsk, estonská metropole Tallinn a finské Tampere. Na šampionátu si zahraje také česká volejbalová reprezentace.
               22:20
               Výstava studentů a pedagogů SUŠ Ostrava
                Střední umělecká škola v Ostravě slaví třicetiny. Byla vůbec první střední odbornou uměleckou školou, která vznikla na severu Moravy. Co se v jejích ateliérech a dílnách rodí, je ode dneška k vidění ve 3 patrech opavského Domu umění. Díla vytvořili studenti, uznávaní absolventi a pedagogové, kteří jsou sami aktivními umělci.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                7. prosinec 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                28. březen

                28. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                27. březen

                Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. březen

                Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. březen

                Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. březen

                Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. březen

                Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

                21. 3. 2023 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám