25 minut

16. listopad 2020

Část: Začal platit PES

Obsah dílu

Začal platit PES — Začal platit PES — Děti 1. a 2. tříd se chystají zpět do škol — Dodržování opatření v hromadné dopravě — Výročí událostí 17. listopadu 1989 — Začala oprava Místecké ulice — Studenti VŠB pomáhají trasovat — Vánoční sbírky jinak — Červený kříž školí vojsko — Místa školení dobrovolníků — Česko-německá cena pro Poláka — 350. výročí úmrtí J. A. Komenského

Části dílu

00:47
Začal platit PES
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
  03:12
  Začal platit PES
   Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.
   07:30
   Děti 1. a 2. tříd se chystají zpět do škol
    Živě redaktorka Kristýna Prokešová.
    09:43
    Dodržování opatření v hromadné dopravě
     Tramvaje, autobusy i trolejbusy ostravského dopravního podniku dnes a zítra jezdí podle víkendového jízdního řádu. Podnik se tak rozhodl s ohledem na zítřejší státní svátek. Vycházel z toho, že si lidé vezmou v práci volno i dnes. To se ale nestalo a v ranní špičce bylo i v současné pandemické situaci v některých spojích plno.
     11:04
     Výročí událostí 17. listopadu 1989
      Připomínka 17. listopadu na několik způsobů: Ostrava oslaví Den boje za svobodu a demokracii živým provedením státní hymny. V instrumentální podobě ji u paty věže Nové radnice na Prokešově náměstí zahrají ostravští filharmonici. Bude to symbolicky v 17 hodin a 11 minut. Radniční věž a Sýkorův most se rozsvítí v barvách trikolory. Opava se na počest státního svátku rozsvítí celá. Magistrát vybídl Opavany, aby dali světlo na balkony, do oken či do zahrad. A Moravské divadlo v Olomouci nabídne v 19 hodin na Facebooku živý přenos koncertu věnovaného zdravotníkům.
      11:52
      Začala oprava Místecké ulice
       Silničáři se pustili do opravy Místecké ulice. Jedna z nejvytíženějších ostravských silnic dostane nový povrch, a to v úseku od křížení s ulicí 28. října po Moravskou ve směru na Frýdek-Místek. Levý jízdní pruh zůstane nejméně do poloviny prosince uzavřený. Opravovaný úsek silnice má zhruba 4 km. Silničáři tak varují řidiče, ať počítají se zpožděním. Dnes byl v dopravní špičce ale provoz plynulý.
       12:23
       Studenti VŠB pomáhají trasovat
        Místo výuky telefonování, trasování a objednávání na testy. Studenti ostravské VŠB-TUzačali pomáhat hygienikům. Jde o vysokoškoláky z Fakulty bezpečnostního inženýrství, kteří se zaměřují na studium krizových situací a pomoc je pro ně zároveň praxí. Hygieně pomáhá také Ostravská univerzita, finanční úřad nebo Armáda ČR.
        14:46
        Vánoční sbírky jinak
         Organizátoři dobročinných projektů se letos musejí potýkat s řadou omezení. Třeba tradiční sbírka
         Vánoční hvězda pro děti s hemato-onkologickým onemocněním,která startuje za týden, počítá s tím, že se vánočních květin na podporu nemocných dětí letos prodá jen polovina. A jiné je tentokrát i tzv. věncování pro dětskou hemato-onkologii v Olomouci.
         17:28
         Červený kříž školí vojsko
          Český červený kříž začal v Olomouci školit vojáky. Učí je základům ošetřovatelství, aby mohli pomáhat v nemocnicích nebo zařízeních sociální péče. Kurzem projde na 500 příslušníků armády. Příslušníci 22. základy vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Základnu pro dnešní den vyměnili za učebnu Českého červeného kříže.
          19:20
          Místa školení dobrovolníků
           A Český červený kříž neškolí jen vojáky. Kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál nabízí i zájemcům z řad laiků. Prakticky zaměřené semináře se konají v řadě měst po celém Česku, mimo jiné v Olomouci, Ostravě, Opavě či Frýdku-Místku.
           19:42
           Česko-německá cena pro Poláka
            Ocenění za 13 televizních fejetonů o německém pobřeží. Získal jej reportér Pavel Polák, který v cyklu ostravského studia České televize POSTŘEHY ODJINUD zavedl diváky k německým břehům Baltu i Severního moře. Cenu uděluje Česko-německý fond budoucnosti novinářům, kteří svou prací přispívají k porozumění lidí z obou zemí. Zvláštní cenu Mileny Jesenské získal redaktor České televize Jan Beránek za dokument o československém letci RAF Kurtu Taussigovi.
            20:18
            350. výročí úmrtí J. A. Komenského
             Přerov a Fulnek. Města spojená se životem Jana Amose Komenského. Pedagoga a kněze Jednoty bratrské na obou místech připomínají muzea s jeho jménem v názvu. To přerovské uctilo 350. výročí Komenského smrti tím, že se zapojilo do světového on-line maratonu čtení z jeho díla. Ve Fulneku připravují kompletní novou expozici.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             18. listopad 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám