Obsah dílu

Začal platit PES — Začal platit PES — Děti 1. a 2. tříd se chystají zpět do škol — Dodržování opatření v hromadné dopravě — Výročí událostí 17. listopadu 1989 — Začala oprava Místecké ulice — Studenti VŠB pomáhají trasovat — Vánoční sbírky jinak — Červený kříž školí vojsko — Místa školení dobrovolníků — Česko-německá cena pro Poláka — 350. výročí úmrtí J. A. Komenského

Části dílu

00:47
Začal platit PES
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
  03:12
  Začal platit PES
   Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.
   07:30
   Děti 1. a 2. tříd se chystají zpět do škol
    Živě redaktorka Kristýna Prokešová.
    09:43
    Dodržování opatření v hromadné dopravě
     Tramvaje, autobusy i trolejbusy ostravského dopravního podniku dnes a zítra jezdí podle víkendového jízdního řádu. Podnik se tak rozhodl s ohledem na zítřejší státní svátek. Vycházel z toho, že si lidé vezmou v práci volno i dnes. To se ale nestalo a v ranní špičce bylo i v současné pandemické situaci v některých spojích plno.
     11:04
     Výročí událostí 17. listopadu 1989
      Připomínka 17. listopadu na několik způsobů: Ostrava oslaví Den boje za svobodu a demokracii živým provedením státní hymny. V instrumentální podobě ji u paty věže Nové radnice na Prokešově náměstí zahrají ostravští filharmonici. Bude to symbolicky v 17 hodin a 11 minut. Radniční věž a Sýkorův most se rozsvítí v barvách trikolory. Opava se na počest státního svátku rozsvítí celá. Magistrát vybídl Opavany, aby dali světlo na balkony, do oken či do zahrad. A Moravské divadlo v Olomouci nabídne v 19 hodin na Facebooku živý přenos koncertu věnovaného zdravotníkům.
      11:52
      Začala oprava Místecké ulice
       Silničáři se pustili do opravy Místecké ulice. Jedna z nejvytíženějších ostravských silnic dostane nový povrch, a to v úseku od křížení s ulicí 28. října po Moravskou ve směru na Frýdek-Místek. Levý jízdní pruh zůstane nejméně do poloviny prosince uzavřený. Opravovaný úsek silnice má zhruba 4 km. Silničáři tak varují řidiče, ať počítají se zpožděním. Dnes byl v dopravní špičce ale provoz plynulý.
       12:23
       Studenti VŠB pomáhají trasovat
        Místo výuky telefonování, trasování a objednávání na testy. Studenti ostravské VŠB-TUzačali pomáhat hygienikům. Jde o vysokoškoláky z Fakulty bezpečnostního inženýrství, kteří se zaměřují na studium krizových situací a pomoc je pro ně zároveň praxí. Hygieně pomáhá také Ostravská univerzita, finanční úřad nebo Armáda ČR.
        14:46
        Vánoční sbírky jinak
         Organizátoři dobročinných projektů se letos musejí potýkat s řadou omezení. Třeba tradiční sbírka
         Vánoční hvězda pro děti s hemato-onkologickým onemocněním,která startuje za týden, počítá s tím, že se vánočních květin na podporu nemocných dětí letos prodá jen polovina. A jiné je tentokrát i tzv. věncování pro dětskou hemato-onkologii v Olomouci.
         17:28
         Červený kříž školí vojsko
          Český červený kříž začal v Olomouci školit vojáky. Učí je základům ošetřovatelství, aby mohli pomáhat v nemocnicích nebo zařízeních sociální péče. Kurzem projde na 500 příslušníků armády. Příslušníci 22. základy vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Základnu pro dnešní den vyměnili za učebnu Českého červeného kříže.
          19:20
          Místa školení dobrovolníků
           A Český červený kříž neškolí jen vojáky. Kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál nabízí i zájemcům z řad laiků. Prakticky zaměřené semináře se konají v řadě měst po celém Česku, mimo jiné v Olomouci, Ostravě, Opavě či Frýdku-Místku.
           19:42
           Česko-německá cena pro Poláka
            Ocenění za 13 televizních fejetonů o německém pobřeží. Získal jej reportér Pavel Polák, který v cyklu ostravského studia České televize POSTŘEHY ODJINUD zavedl diváky k německým břehům Baltu i Severního moře. Cenu uděluje Česko-německý fond budoucnosti novinářům, kteří svou prací přispívají k porozumění lidí z obou zemí. Zvláštní cenu Mileny Jesenské získal redaktor České televize Jan Beránek za dokument o československém letci RAF Kurtu Taussigovi.
            20:18
            350. výročí úmrtí J. A. Komenského
             Přerov a Fulnek. Města spojená se životem Jana Amose Komenského. Pedagoga a kněze Jednoty bratrské na obou místech připomínají muzea s jeho jménem v názvu. To přerovské uctilo 350. výročí Komenského smrti tím, že se zapojilo do světového on-line maratonu čtení z jeho díla. Ve Fulneku připravují kompletní novou expozici.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             18. listopad 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             28. březen

             28. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. březen

             Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

             27. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. březen

             Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám