23. říjen 2020

Část: Zdravotníci zkušebně testují

Obsah dílu

Schůzka o testování příčinou vládní krize — Schůzka o testování příčinou vládní krize — Nemocnice přesouvají personál — Nemocnice přesouvají personál — Vyznamenání pro oběti střelby — Otazníky nad posudkem — Zdravotníci zkušebně testují — Sázkové kanceláře bez omezení — Covid mezi bezdomovci — Divadla a soubory v nejistotě — Omezený pohyb osob i na horách

Části dílu

00:52
Schůzka o testování příčinou vládní krize
  Premiér Babiš vyzval dnes Romana Prymulu, aby rezignoval na funkci ministra zdravotnictví. Pokud tak neučiní, odvolá ho. Podle něj pochybil schůzkou v uzavřené restauraci, a to v době protiepidemických opatření, jejichž dodržování vyžaduje po lidech v Česku. Ministr zdravotnictví
  Roman Prymula řekl, že nebude rezignovat, údajně nic neporušil. Schůzka se podle něj uskutečnila v soukromých prostorách kapituly, kde se měl setkat se zástupci nemocnic ze severní Moravy. Tady je vyjádření ministra zdravotnictví.
  02:22
  Schůzka o testování příčinou vládní krize
   Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
   06:01
   Nemocnice přesouvají personál
    Přesuny na jiná oddělení, učení se nových ošetřovatelských postupů. Lékaři, sestry i sanitáři se v nemocnici snaží zvládnout nápor COVID-pozitivních pacientů. Některá oddělení jsou rozšiřována, jiná už prošla úplnou reorganizací. Jednotliví zdravotníci si vypomáhají napříč všemi pracovišti, a to i na těch, kde nikdy nepracovali. Nedostatek začíná býthlavně sester pro intenzivní péči.
    09:04
    Nemocnice přesouvají personál
     Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje pro zdravotnictví.
     12:59
     Vyznamenání pro oběti střelby
      Petr Lang, jedna z obětí loňské střelby v ostravské fakultní nemocnici, dostane u příležitosti státního svátku 28. října in memoriam státní vyznamenání. Pracovník vězeňské služby se obětoval, když svým tělem chránil dceru. Oficiální akt předávání vyznamenání se letos ale konat nebude.
      Prezidentská kancelář kvůli epidemii koronaviru chce oceněným řády a medaile předat příští rok.
      13:26
      Otazníky nad posudkem
       Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je autorem studie proveditelnosti stavby vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Podle podezření detektivů se firmy účastnily machinací v soutěžích na tendry týkající se právě velkých vodních děl, např. protipovodňových opatření. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Projekt kanálu dlouhodobě podporuje prezident Miloš Zeman, přípravy první části kanálu, který odmítají nejen ekologové, schválila vláda na začátku října.
       14:07
       Zdravotníci zkušebně testují
        V MS kraji začali zdravotníci připravovat srovnávací studii. Ta nastaví metodiku případného celorepublikového testování. Cílem srovnávací studie je zjistit citlivost antigenních testů, které jsou oproti metodě PCR levnější, rychlejší a k jejich vyhodnocení není potřeba laboratoře. Vzorky pro tuto studii se odebíraly např. v NsP Karviná-Ráj. Velké zkušenosti získala NsP Karviná-Ráj v létě. Tehdy se šířila nákaza koronavirem v dolech OKD. Odebírá se zde také nejvíce vzorků z celé České republiky.
        14:51
        Sázkové kanceláře bez omezení
         Hluché místo ve vládních opatřeních kvůli COVIDU-19. Zatím co provoz restaurací, obchodů a služeb kabinet omezil, na pobočky sázkových kanceláří se mimořádná opatření nevztahují. Podle oslovených provozovatelů nejde o opomenutí vlády. Vycházejí z toho, že na jaře jim ministerstva potvrdila, že zavřely zbytečně.
         16:55
         Covid mezi bezdomovci
          Živě redaktor Josef Kvasnička.
          19:30
          Divadla a soubory v nejistotě
           Živě Tomáš Suchánek, manažer Divadelní společnosti Petra Bezruče.
           21:41
           Omezený pohyb osob i na horách
            Kvůli opatřením proti šíření koronaviru je omezený pohyb osob. Lidé ale mohou vyrážet do přírody, na hory nebo na chatu. I kvůli počasí tuto možnostzatím lidé příliš nevyužívají.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            26. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám