Obsah dílu

Krizový štáb MS kraje plánuje polní nemocnice — Krizový štáb MS kraje plánuje polní nemocnice — Omezování péče v nemocnicích — Jednání krizového štábu MS kraje — Fronty před úřady — Výzkum zdravotních dopadů koronaviru — Podpis koaliční smlouvy v OL kraji — Setkávací místnost pro rodiny seniorů — Letecká linka Mošnov-Varšava v provozu — Situace na Slovensku ovlivňuje pohraničí — Pokles kriminality v nouzovém stavu — Zfilmované básně od opavských studentů

Části dílu

00:57
Krizový štáb MS kraje plánuje polní nemocnice
  Živě redaktor Jiří Šíma.
  04:09
  Krizový štáb MS kraje plánuje polní nemocnice
   Situace se šířením koronaviru v Česku se dál zhoršuje. Nedělní přírůstek byl téměř dvojnásobný oproti předchozímu týdnu. Vláda bude tak zřejmě opět zpřísňovat hygienická opatření. Důvodem je především naplněnost nemocnic.
   06:58
   Omezování péče v nemocnicích
    Živě Peter Sklienka, koordinátor intenzivní péče pro MS kraj.
    10:27
    Jednání krizového štábu MS kraje
     Vláda schválila několik opatření, která mají pomoci firmám zasaženým koronavirovou krizí. Promine jim zálohy na daň z příjmu splatné od 15. října do 15. prosince, silniční daň a úroky z prodlení u DPH. Kabinet zároveň prodloužil do konce roku program Antivirus B. Ministři stále jednají. Tiskovou konferenci po skončení schůze nabídne ČT24. A vláda zasedne i zítra, bude rozhodovat o návrhu
     Poslanecké sněmovně na prodloužení nouzového stavu.
     11:20
     Fronty před úřady
      Před úřady po celém Česku, včetně Moravskoslezského kraje, se tvoří fronty. Provoz ztěžují zkrácené úřední hodiny, ale na řadě míst v republice i nemocní pracovníci poboček. Řada klientů tak musí být přesměrovaná na pracoviště, která jsou sice v provozu, ale kvůli nařízení fungují omezeně.
      13:14
      Výzkum zdravotních dopadů koronaviru
       Vědci z ostravské lékařské fakulty chtějí zkoumat zdravotní dopady koronaviru. V první fázi jim se speciálním průzkumem mají pomoci hlavně horníci z Karvinska. Právě tamní ohnisko patřilo v první jarní vlně mezi nejvýznamnější. Firma své zaměstnance od srpna dodnes preventivně plošně testuje.
       14:39
       Podpis koaliční smlouvy v OL kraji
        Zástupci Pirátů a STAN, Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a ODS dnes podepsali koaliční smlouvu. Následující 4 roky se budou podílet na vedení Olomouckého kraje. Před budovu krajského úřadu kvůli nákaze koronavirem nemohl přijít budoucí hejtman Josef Suchánek. Jemu i dalším zastupitelům byla smlouva k podpisu doručena individuálně.
        15:50
        Setkávací místnost pro rodiny seniorů
         Minimálně do 9. listopadu jsou uzavřené domovy pro seniory po celém Česku. Opatření mí zamezit šíření nemoci COVID-19 mezi ohroženou skupinu. Zákaz návštěv přitom ve většině těchto zařízení platí s výjimkou letní přestávky už od března. Ztrátu kontaktu s rodinouse snaží domovy nahradit videohovory nebo setkávacími místnostmi. Jednu takovou teď otevřeli i ve Frýdku-Místku.
         18:00
         Letecká linka Mošnov-Varšava v provozu
          Z ostravského Letiště Leoše Janáčka začala létat pravidelná linka do Varšavy. První letadlo z polského hlavního města přiletělo před půlnocí, opačným směrem odstartovalo brzy ráno. Polská společnost LOT bude linku provozovat s 5 lety týdně v obou směrech.
          18:21
          Situace na Slovensku ovlivňuje pohraničí
           Zpřísňování opatření na Slovensku ovlivňuje životy obyvatel v příhraničních obcích. Někteří z nich mají na slovenské straně práci, rodiny nebo třeba nemovitosti. A naopak. Pandemie v České republice ztěžuje situaci lékařům ze Slovenska pracujícím v České republice, někteří už několik měsíců neviděli své rodiny.
           20:24
           Pokles kriminality v nouzovém stavu
            Pokles kriminalisty o 20 %v době nouzového stavu, který platí od 5. října, zaznamenali moravskoslezští policisté. Stejně tomu bylo i při vyhlášení nouzového stavu v březnu. Policisté si to vysvětlují tím, že kvůli šíření koronaviru platí řada omezení a lidé tráví více času doma. I přesto teď obvinili z vykradení 17 kadeřnictví 51letého recidivistu.
            22:13
            Zfilmované básně od opavských studentů
             Studenti Slezské univerzity zfilmovali 20 básní. Jsou mezi nimi čeští i zahraniční autoři. Učitelům českého jazyka a literatury na středních školách je dodají i s metodickými pokyny, které mohou využít při distanční výuce. Na filmech spolupracovali herci ostravských divadel.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             27. říjen 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             24. březen

             Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. březen

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             17. březen

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám