Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Schůzka o testování příčinou vládní krize — Schůzka o testování příčinou vládní krize — Nemocnice přesouvají personál — Nemocnice přesouvají personál — Vyznamenání pro oběti střelby — Otazníky nad posudkem — Zdravotníci zkušebně testují — Sázkové kanceláře bez omezení — Covid mezi bezdomovci — Divadla a soubory v nejistotě — Omezený pohyb osob i na horách

Části dílu

00:52
Schůzka o testování příčinou vládní krize
  Premiér Babiš vyzval dnes Romana Prymulu, aby rezignoval na funkci ministra zdravotnictví. Pokud tak neučiní, odvolá ho. Podle něj pochybil schůzkou v uzavřené restauraci, a to v době protiepidemických opatření, jejichž dodržování vyžaduje po lidech v Česku. Ministr zdravotnictví
  Roman Prymula řekl, že nebude rezignovat, údajně nic neporušil. Schůzka se podle něj uskutečnila v soukromých prostorách kapituly, kde se měl setkat se zástupci nemocnic ze severní Moravy. Tady je vyjádření ministra zdravotnictví.
  02:22
  Schůzka o testování příčinou vládní krize
   Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
   06:01
   Nemocnice přesouvají personál
    Přesuny na jiná oddělení, učení se nových ošetřovatelských postupů. Lékaři, sestry i sanitáři se v nemocnici snaží zvládnout nápor COVID-pozitivních pacientů. Některá oddělení jsou rozšiřována, jiná už prošla úplnou reorganizací. Jednotliví zdravotníci si vypomáhají napříč všemi pracovišti, a to i na těch, kde nikdy nepracovali. Nedostatek začíná býthlavně sester pro intenzivní péči.
    09:04
    Nemocnice přesouvají personál
     Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje pro zdravotnictví.
     12:59
     Vyznamenání pro oběti střelby
      Petr Lang, jedna z obětí loňské střelby v ostravské fakultní nemocnici, dostane u příležitosti státního svátku 28. října in memoriam státní vyznamenání. Pracovník vězeňské služby se obětoval, když svým tělem chránil dceru. Oficiální akt předávání vyznamenání se letos ale konat nebude.
      Prezidentská kancelář kvůli epidemii koronaviru chce oceněným řády a medaile předat příští rok.
      13:26
      Otazníky nad posudkem
       Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je autorem studie proveditelnosti stavby vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Podle podezření detektivů se firmy účastnily machinací v soutěžích na tendry týkající se právě velkých vodních děl, např. protipovodňových opatření. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Projekt kanálu dlouhodobě podporuje prezident Miloš Zeman, přípravy první části kanálu, který odmítají nejen ekologové, schválila vláda na začátku října.
       14:07
       Zdravotníci zkušebně testují
        V MS kraji začali zdravotníci připravovat srovnávací studii. Ta nastaví metodiku případného celorepublikového testování. Cílem srovnávací studie je zjistit citlivost antigenních testů, které jsou oproti metodě PCR levnější, rychlejší a k jejich vyhodnocení není potřeba laboratoře. Vzorky pro tuto studii se odebíraly např. v NsP Karviná-Ráj. Velké zkušenosti získala NsP Karviná-Ráj v létě. Tehdy se šířila nákaza koronavirem v dolech OKD. Odebírá se zde také nejvíce vzorků z celé České republiky.
        14:51
        Sázkové kanceláře bez omezení
         Hluché místo ve vládních opatřeních kvůli COVIDU-19. Zatím co provoz restaurací, obchodů a služeb kabinet omezil, na pobočky sázkových kanceláří se mimořádná opatření nevztahují. Podle oslovených provozovatelů nejde o opomenutí vlády. Vycházejí z toho, že na jaře jim ministerstva potvrdila, že zavřely zbytečně.
         16:55
         Covid mezi bezdomovci
          Živě redaktor Josef Kvasnička.
          19:30
          Divadla a soubory v nejistotě
           Živě Tomáš Suchánek, manažer Divadelní společnosti Petra Bezruče.
           21:41
           Omezený pohyb osob i na horách
            Kvůli opatřením proti šíření koronaviru je omezený pohyb osob. Lidé ale mohou vyrážet do přírody, na hory nebo na chatu. I kvůli počasí tuto možnostzatím lidé příliš nevyužívají.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

            16. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

            15. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

            14. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám