16. říjen 2020

Část: Trest za vraždu servírky

Obsah dílu

Červená na semaforu v MS kraji — Nemocnice shánějí výpomoc — Nemocnice shánějí výpomoc — Vývoj počtu nakažených — Armáda pomáhá s testováním a voláním — Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování — Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování — Trest za vraždu servírky — Řeky kulminovaly, 3. stupeň v Děhylově — Univerzita třetího věku online — Uzavírka Příborské ve Frýdku-Místku — Kniha o ostravských sídlištích

Části dílu

00:58
Červená na semaforu v MS kraji
  9 krajů je po dnešní aktualizaci tzv. semaforu v nejhorším 3. stupni rizika nákazy covidem-19. Mezi nimi kraj MS a Zlínský. Znamená to rychlé komunitní šíření nákazy. OL kraj je ve 2. oranžovém stupni.
  01:17
  Nemocnice shánějí výpomoc
   Nemocnice v MS kraji mají ze 2/3 naplněny kapacity pro pacienty s covid-19. Nejen ony, ale i vedení kraje shání dobrovolníky, kteří by mohli pomoci situaci zvládnout. V MS kraji přibylo za poslední týden téměř 5 tis. nakažených, což je v porovnání s minulým týdnem více než 80% nárůst. V OL kraji ve čtvrtek přibylo rekordních 874 nákaz. Dosavadní rekord z minulého pátku byl tak překonán o 200 případů. Nemocnice v kraji jsou zatím schopné kapacity navyšovat.
   04:56
   Nemocnice shánějí výpomoc
    Živě ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant.
    08:50
    Vývoj počtu nakažených
     V MS kraji přibylo od včerejška 988 lidí s koronavirem, nejvíce na Ostravsku a Novojičínsku. Podle hejtmana Iva Vondráka už je 35% všech testovaných lidí pozitivních. Společnost OKD, která během 2 měsíců preventivně testovala své zaměstnance, uvedla, že z 21 211 testů vyšlo 113 pozitivně. V OL kraji eviduje MZ ČR 874 nových případů nákazy, nejvíce nakažených je i nadále na Olomoucku. Na Prostějovsku je z obou krajů nejvíce nakažených lidí na 100 tis. obyvatel, více než 460.
     09:37
     Armáda pomáhá s testováním a voláním
      Do pomoci se zapojila také armáda. Ve středu její specialisté testovali klienty a personál v Domově pro seniory Slunečnice. Vojáci pak také obvolávají ty, kteří se setkali s nakaženými.
      11:22
      Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování
       Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
       13:18
       Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování
        Nemocnice s poliklinikou Karviná bude pomáhat při vyvíjení metodiky k celorepublikovému testování.
        Zařízení oslovilo samo MZ ČR, a to na základě jeho zkušeností. V létě zařízení zažilo velký nápor kvůli ohnisku na dolech OKD. A v současnosti odebírá nejvíce vzorků k testování.
        14:58
        Trest za vraždu servírky
         15 let a 9 měsíců vězení za vraždu servírky. Trest pro Ladislava Kandráče, který mu vyměřil Krajský soud v Ostravě. Loni 23. prosince ženu podle soudu 50krát bodl nožem, aby jí ukradl tržbu 40 tis. Kč.
         Rozsudek není pravomocný.
         16:19
         Řeky kulminovaly, 3. stupeň v Děhylově
          Řeky na severní Moravě a ve Slezsku kulminovaly. Na 3. stupni povodňové aktivity ale i nadále zůstává řeka Opava v Děhylově, na 2. stupni pak Morava v Olomouci a Romže v Polkovicích. Lidé v zasažených obcích uklízeli bahno, čerpali vodu ze sklepů a počítali škody.
          19:34
          Univerzita třetího věku online
           Nejen žáci středních škol, ale i studenti univerzit 3. věku se začínají vzdělávat on-line. Většinu kurzů pro seniory v kraji univerzity zatím rušily nebo odkládaly. Na Slezské univerzitě v Opavě se o zavedení distanční výuky snaží lektoři kurzů Počítačové gramotnosti a Tvůrčí fotografie.
           21:42
           Uzavírka Příborské ve Frýdku-Místku
            Kvůli výstavbě obchvatu Frýdku-Místku je už od dnešního večera až do půlnoci z neděle na pondělí zcela uzavřena ulice Příborská, která slouží jako hlavní trasa mezi Příborem a Českým Těšínem. Řidiči jedoucí od Ostravy budou objíždět po ulici 17. listopadu okolo obchodní zóny, ostatní pak po ulicích Kvapilova, Palkovická a Podpuklí.
            22:08
            Kniha o ostravských sídlištích
             Ostravský historik architektury Martin Strakoš vydává knihu s názvem Ostravská sídliště. Zkoumá a popisuje v nich domovy tisíců obyvatel, které tvoří zásadní tvář průmyslového města. V bohatém obrazovém materiálu nechybí plány a dobové materiály.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             19. říjen 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             25. květen

             Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

             25. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. květen

             Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

             24. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. květen

             Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

             23. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám