Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Červená na semaforu v MS kraji — Nemocnice shánějí výpomoc — Nemocnice shánějí výpomoc — Vývoj počtu nakažených — Armáda pomáhá s testováním a voláním — Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování — Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování — Trest za vraždu servírky — Řeky kulminovaly, 3. stupeň v Děhylově — Univerzita třetího věku online — Uzavírka Příborské ve Frýdku-Místku — Kniha o ostravských sídlištích

Části dílu

00:58
Červená na semaforu v MS kraji
  9 krajů je po dnešní aktualizaci tzv. semaforu v nejhorším 3. stupni rizika nákazy covidem-19. Mezi nimi kraj MS a Zlínský. Znamená to rychlé komunitní šíření nákazy. OL kraj je ve 2. oranžovém stupni.
  01:17
  Nemocnice shánějí výpomoc
   Nemocnice v MS kraji mají ze 2/3 naplněny kapacity pro pacienty s covid-19. Nejen ony, ale i vedení kraje shání dobrovolníky, kteří by mohli pomoci situaci zvládnout. V MS kraji přibylo za poslední týden téměř 5 tis. nakažených, což je v porovnání s minulým týdnem více než 80% nárůst. V OL kraji ve čtvrtek přibylo rekordních 874 nákaz. Dosavadní rekord z minulého pátku byl tak překonán o 200 případů. Nemocnice v kraji jsou zatím schopné kapacity navyšovat.
   04:56
   Nemocnice shánějí výpomoc
    Živě ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant.
    08:50
    Vývoj počtu nakažených
     V MS kraji přibylo od včerejška 988 lidí s koronavirem, nejvíce na Ostravsku a Novojičínsku. Podle hejtmana Iva Vondráka už je 35% všech testovaných lidí pozitivních. Společnost OKD, která během 2 měsíců preventivně testovala své zaměstnance, uvedla, že z 21 211 testů vyšlo 113 pozitivně. V OL kraji eviduje MZ ČR 874 nových případů nákazy, nejvíce nakažených je i nadále na Olomoucku. Na Prostějovsku je z obou krajů nejvíce nakažených lidí na 100 tis. obyvatel, více než 460.
     09:37
     Armáda pomáhá s testováním a voláním
      Do pomoci se zapojila také armáda. Ve středu její specialisté testovali klienty a personál v Domově pro seniory Slunečnice. Vojáci pak také obvolávají ty, kteří se setkali s nakaženými.
      11:22
      Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování
       Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
       13:18
       Nemocnice v Karviné připravuje plošné testování
        Nemocnice s poliklinikou Karviná bude pomáhat při vyvíjení metodiky k celorepublikovému testování.
        Zařízení oslovilo samo MZ ČR, a to na základě jeho zkušeností. V létě zařízení zažilo velký nápor kvůli ohnisku na dolech OKD. A v současnosti odebírá nejvíce vzorků k testování.
        14:58
        Trest za vraždu servírky
         15 let a 9 měsíců vězení za vraždu servírky. Trest pro Ladislava Kandráče, který mu vyměřil Krajský soud v Ostravě. Loni 23. prosince ženu podle soudu 50krát bodl nožem, aby jí ukradl tržbu 40 tis. Kč.
         Rozsudek není pravomocný.
         16:19
         Řeky kulminovaly, 3. stupeň v Děhylově
          Řeky na severní Moravě a ve Slezsku kulminovaly. Na 3. stupni povodňové aktivity ale i nadále zůstává řeka Opava v Děhylově, na 2. stupni pak Morava v Olomouci a Romže v Polkovicích. Lidé v zasažených obcích uklízeli bahno, čerpali vodu ze sklepů a počítali škody.
          19:34
          Univerzita třetího věku online
           Nejen žáci středních škol, ale i studenti univerzit 3. věku se začínají vzdělávat on-line. Většinu kurzů pro seniory v kraji univerzity zatím rušily nebo odkládaly. Na Slezské univerzitě v Opavě se o zavedení distanční výuky snaží lektoři kurzů Počítačové gramotnosti a Tvůrčí fotografie.
           21:42
           Uzavírka Příborské ve Frýdku-Místku
            Kvůli výstavbě obchvatu Frýdku-Místku je už od dnešního večera až do půlnoci z neděle na pondělí zcela uzavřena ulice Příborská, která slouží jako hlavní trasa mezi Příborem a Českým Těšínem. Řidiči jedoucí od Ostravy budou objíždět po ulici 17. listopadu okolo obchodní zóny, ostatní pak po ulicích Kvapilova, Palkovická a Podpuklí.
            22:08
            Kniha o ostravských sídlištích
             Ostravský historik architektury Martin Strakoš vydává knihu s názvem Ostravská sídliště. Zkoumá a popisuje v nich domovy tisíců obyvatel, které tvoří zásadní tvář průmyslového města. V bohatém obrazovém materiálu nechybí plány a dobové materiály.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

             16. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

             15. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

             14. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám