25 minut

19. říjen 2020

Obsah dílu

Nemocnicím pomáhají dobrovolníci — Nemocnicím pomáhají dobrovolníci — Nemocnice posilují počet lůžek — Nemocnice posilují počet lůžek — OKD se nedopustilo trestného činu — Fotbaloví fanoušci před soudem — Veřejná doprava v nouzovém režimu — Přísná pravidla pro tenisový turnaj — Knihovny v online prostoru — Distanční výuka pokračuje — Opava 200 let po kongresu

Části dílu

00:48
Nemocnicím pomáhají dobrovolníci
  V MS kraji za 24 hodin přibylo 664 nakažených koronavirem, hygienici evidují mírný nárůst,stejně jako hospitalizovaných v nemocnicích. V péči lékařů je 367 lidí. Pomáhají jim studenti a brigádníci.
  03:43
  Nemocnicím pomáhají dobrovolníci
   Živě s Veronikou Chýlkovou, studentkou střední zdravotnické školy v Ostravě-Mariánských Horách.
   05:32
   Nemocnice posilují počet lůžek
    Nemocnice v Olomouckém kraji začaly kapacity určené pro pacienty s koronavirem navyšovat.
    Za víkend tam přibylo přes 800 pozitivně testovaných na COVID-19. Aktuálně se v kraji podle záznamů hygieniků s nákazou potýká už více než 5 tis. lidí. A roste i počet těch, u kterých stav vyžaduje hospitalizaci.
    07:51
    Nemocnice posilují počet lůžek
     Živě hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
     11:44
     OKD se nedopustilo trestného činu
      Květnovým rozhodnutím o nepřerušení těžby uhlí v Dole Darkov v Karviné se vedení společnosti OKD nedopustilo trestného činu šíření nakažlivé nemoci. Policisté po prověření okolností případu věc odložili. Trestní oznámení podala na společnost OKD začátkem června organizace Greenpeace.
      12:05
      Fotbaloví fanoušci před soudem
       Pražský městský soud se odmítá smířit s osvobozením trojice mladých fanoušků Sigmy Olomouc, kteří čelí obžalobě z napadení muže tmavé pleti v tramvaji. Z databáze Infosoud vyplývá, že odvolací senát vrátil kauzu už potřetí k novému projednání. Programátor původem z Afriky, který dlouhodobě žije v českém hlavním městě, se stal terčem útoku v listopadu 2017. Nejprve si podle obžaloby vyslechl rasistické urážky, poté ho část fanoušků kopala a bila pěstmi.
       12:42
       Veřejná doprava v nouzovém režimu
        Veřejná doprava v Česku funguje ode dneška na většině míst v omezeném režimu. Důvodem je úbytek cestujících kvůli uzavření škol v souvislostí s epidemií koronaviru. Situaci v MS kraji zmapovala Lucie Botorová.
        14:37
        Přísná pravidla pro tenisový turnaj
         V Ostravě pokračuje mezinárodní tenisový turnaj Ostrava Open. Prestižní soutěž žen získala výjimku z hygieny. Pro hráčky a všechny účastníky turnaje ale platí přísná pravidla. V Ostravě se koná místo původního pořadatelského města v Číně.
         17:15
         Knihovny v online prostoru
          Omezily otvírací dobu a své aktivity se snaží přesouvat do online prostoru. Řeč je o knihovnách, které jsou jako jedny z mála kulturních institucí u nás otevřené i během nouzového stavu. Zájem čtenářů v Ostravě o půjčování knih v posledním týdnu neklesl. Spíše naopak. Lidé se bojí, aby se knihovny nezavřely úplně.
          19:39
          Distanční výuka pokračuje
           Učitelé pokračují s distanční výukou. Na dálku se učí na všech školách od základních po vysoké.
           Výjimkou jsou třídy pro děti se speciálními potřebami. V MS kraji je aktuálně doma přes 150 tis. žáků, v OL kraji 79 tis. Účast na online výuce je povinná.
           22:06
           Opava 200 let po kongresu
            Opava si připomíná 200 let od kongresu Svaté aliance. Na významnou politickou událost se do města sjeli císaři a králové nejvýznamnějších evropských mocností. Město opouštěli těsně před vánočními svátky.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            20. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám