25 minut

20. říjen 2020

Obsah dílu

Domy ustupují přehradě — Domy ustupují přehradě — Řidičáky platí dál — Rekordní počet odběrů — Nejvíce nakažených zdravotníků — Mimořádné zasedání — Zábřeh má zdroj vody — Muzeum natáčí virtuální prohlídku — Trakční vedení na trati Olomouc-Uničov — Vyrábějí roušky a respirátory — Vykradač chat zadržen

Části dílu

00:50
Domy ustupují přehradě
  Povodí Odry zahájilo další etapu demolic domů v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Na místě vykoupených pozemků má vzniknout desítky let plánovaná přehrada. Ta by měla před suchem nebo až 100letou povodní ochránit až 16 tis. lidí od obce Zátor až po Opavu. Se stavbou za zhruba 8 mld. Kč dlouhodobě nesouhlasí vedení Nových Heřminov i někteří ekologové.
  04:23
  Domy ustupují přehradě
   Živě Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry.
   08:27
   Řidičáky platí dál
    Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, MD ČR však navrhuje jeho pokračování až do konce března.
    Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.
    08:50
    Rekordní počet odběrů
     A dlouhým frontám před odběrovým místem na testování na koronavirus olomoucké fakultní nemocnice mají předejít povinné rezervace. Opatření zavádějí zdravotníci od zítřka kvůli prudkému nárůstu počtu odebraných vzorků. Minulý pátek tam provedli rekordních více než 900 odběrů. Rezervace platí i pro pacienty odeslané na testy praktickými lékaři nebo hygieniky.
     09:21
     Nejvíce nakažených zdravotníků
      V MS kraji přibylo za posledních 24 hodin 807 lidí s onemocněním COVID-19. Vyplývá to z údajů chytré karantény, které zveřejnil hejtman Ivo Vondrák. Roste i počet hospitalizací. A kraj má také z celé ČR nejvíce nakažených mezi zdravotníky. Podrobnosti zjišťovala Tereza Krumpholzová.
      10:56
      Mimořádné zasedání
       Ve středu v 8:00 mimořádně zasedne kabinet hnutí ANO a ČSSD. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes v Poslanecké sněmovně PČRnaznačil, že bude nutné brzy přijmout další opatření k omezení šíření koronaviru. I za současných omezení je podle něj kontaktů mezi lidmi stále příliš mnoho. Podrobnosti zítra.
       11:17
       Zábřeh má zdroj vody
        Hledání nového zdroje pitné vody pro 18 tis. obyvatel Zábřehu a okolních obcí na Šumpersku je u konce. Vrty ze 70. let kontaminované dusičnany ze zemědělských prací měl nahradit nový už před 2 lety, ani z něj ale voda nebyla vhodná k pití. Z dalšího vrtu dokončeného v létě už k přímému zásobování obyvatel sloužit může.
        13:42
        Muzeum natáčí virtuální prohlídku
         Muzea jsou sice zavřená, o kontakt s návštěvníky ale přijít nechtějí. Jednou z mála možností, jak jim i v nouzovém stavu výstavy zpřístupnit, je internet. V Arcidiecézním muzeu v Olomouci v těchto dnech natáčí virtuální prohlídku stálé expozice Ke slávě a chvále. Lidé si budou moci ze svých domovů projít všechny expoziční okruhy muzea.
         17:17
         Trakční vedení na trati Olomouc-Uničov
          Další posun v rekonstrukci železnice mezi Olomoucí a Uničovem. Dělníci začnou s instalací trakčního vedení. Hned po montáži budou dráty pod proudem. Lidem, kteří by se k nim přiblížili, může hrozit nebezpečí. Polovina trasy už je opravená, na druhé části se stále pracuje. Výluka, která měla skončit v polovině prosince, se navíc protáhne.
          19:46
          Vyrábějí roušky a respirátory
           100 tis. respirátorů a 24 tis. roušek vyrobí denně 2 firmy na Zlínsku. Během několika týdnů, maximálně měsíců, změnily výrobu, nakoupily stroje, zaškolily lidi a začaly vyrábět. Pro nemocnice, úřady nebo školy.
           21:55
           Vykradač chat zadržen
            Rekordmana mezi vykradači chat dnes dopoledne zatkli policisté. Milan Bonček se v Beskydech v uplynulých letech vloupal nejméně do 300 chat a chalup. Tentokrát ho policisté podezírají z další desítky krádeží.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            21. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. prosinec

            Ministři zemědělství a životního prostředí řešili budoucnost Bečvy

            6. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. prosinec

            Olovo v pitné vodě na některých školách

            5. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            4. prosinec

            Přerovské zastupitelstvo o kauze Autostráda

            4. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            1. prosinec

            Část lékařů stáhla výpovědi přesčasů — Lékaři upouštějí od výpovědí — Část lékařů stáhla výpověď — Výstraha před vydatným sněžením — Ministryně obrany odvolala ředitele VOP CZ — Soud vyhlásil individuální moratorium na Liberty — Ubývají dobrovolní hasiči ve výjezdech — Ostrava získala cenu Cykloskokan roku — Začínají demolice na povrchu dolu Frenštát — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mikulášská nadílka pro ukrajinské děti — Křižovatka v Ostravě-Porubě je plně průjezdná — Vzdělávání podnikatelek z Beskyd — Lenny Kravitz zazpívá na Colours of Ostrava

            1. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. listopad

            Dohoda o navýšení platu lékařů — Reakce na moratorium vůči věřiteli Liberty — Suroviny na vánoční pečení jsou letos levnější — Učni pečou na Vánoce — Růst regulované části ceny energií — Policisté chtějí zvýšit viditelnost chodců — Projekt Dejme dětem rodinu podporuje pěstounství — Koncert Janáčkovy filharmonie a Hradišťanu — Roste počet internetových dobročinných sbírek

            30. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. listopad

            Začíná chřipková sezóna — Liberty požádala o individuální moratorium — Nehoda autobusu na Šumpersku — Námraza komplikovala provoz v Beskydech — V Beskydech zasněžují i níže položené areály — V Jeseníkách upravují první běžkařské tratě — Návrh rozpočtu Olomouckého kraje — Lékaři vypovídají přesčasy v nemocnicích — Premiéra muzikálu Interview v NDM

            29. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            28. listopad

            Sníh a mráz komplikují dopravu — Kamion spadl z mostu na D1 u Bělotína — Ocenění za záchranu cestujících z vlaku — Prezident navrhuje do ÚS Milana Hulmáka — ODS a Piráti vybrali lídry do krajských voleb — Martin Major předsedou ODS v Olomouckém kraji — Nové varhany v kostele v Ostravě-Zábřehu — Odbory: stávka ve školách byla úspěšná — Tripartita jednala o situaci v ocelářství — Venkovním kluzištím začíná sezóna — Balada pro banditu v Těšínském divadle

            28. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. listopad

            Stávku podpořilo 70 % škol v MS i OL kraji — Stávku podpořily největší podniky MS kraje — Symbolická podpora některých řidičů — Česko má za sebou stávku — Regionální sněm ODS řeší kauzu Autostráda — Pila v Ptení zastavila výrobu — Havárie u Olomouce — Noční sněžení může komplikovat dopravu — Adventní soboty s ostravským studiem ČT — Policisté kontrolují bezdomovce — Natáčení filmu Mord na Krnovsku

            27. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. listopad

            Jednání krajské koalice o korupční kauze — Důsledky korupční kauzy pro krajsou koalici — Zapojení škol do stávky — Omezení péče kvůli výpovědím z přesčasů — Změny ve vedení Hlučína — Zámek Plumlov plánuje rekonstrukci — Výstraha před náledím — Vyplavené domy v ostravské Nové Vsi — Propagace sportu pro handicapované — Výběr ze sociálních sítí ČT — Den pro zdravé plíce v MN Ostrava — Přehlídka Meat Design opět v Ostravě

            24. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. listopad

            Lékaři a výpovědi z pohotovosti — Zdražení jízdného v DP Ostrava — Propuštění R. Knoblocha na kauci. — Kauza bývalé starostky Libavé u konce — Konec sporu o převod bytů v Olomouci — Setkání k českému předsednictví — Mezinárodní konference Unique summit — Podpora stávky ve velkých podnicích — Nedostatek míst ve školkách — Insenace pro nejmenší v Divadle loutek.

            23. 11. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám