Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Domy ustupují přehradě — Domy ustupují přehradě — Řidičáky platí dál — Rekordní počet odběrů — Nejvíce nakažených zdravotníků — Mimořádné zasedání — Zábřeh má zdroj vody — Muzeum natáčí virtuální prohlídku — Trakční vedení na trati Olomouc-Uničov — Vyrábějí roušky a respirátory — Vykradač chat zadržen

Části dílu

00:50
Domy ustupují přehradě
  Povodí Odry zahájilo další etapu demolic domů v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Na místě vykoupených pozemků má vzniknout desítky let plánovaná přehrada. Ta by měla před suchem nebo až 100letou povodní ochránit až 16 tis. lidí od obce Zátor až po Opavu. Se stavbou za zhruba 8 mld. Kč dlouhodobě nesouhlasí vedení Nových Heřminov i někteří ekologové.
  04:23
  Domy ustupují přehradě
   Živě Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry.
   08:27
   Řidičáky platí dál
    Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, MD ČR však navrhuje jeho pokračování až do konce března.
    Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.
    08:50
    Rekordní počet odběrů
     A dlouhým frontám před odběrovým místem na testování na koronavirus olomoucké fakultní nemocnice mají předejít povinné rezervace. Opatření zavádějí zdravotníci od zítřka kvůli prudkému nárůstu počtu odebraných vzorků. Minulý pátek tam provedli rekordních více než 900 odběrů. Rezervace platí i pro pacienty odeslané na testy praktickými lékaři nebo hygieniky.
     09:21
     Nejvíce nakažených zdravotníků
      V MS kraji přibylo za posledních 24 hodin 807 lidí s onemocněním COVID-19. Vyplývá to z údajů chytré karantény, které zveřejnil hejtman Ivo Vondrák. Roste i počet hospitalizací. A kraj má také z celé ČR nejvíce nakažených mezi zdravotníky. Podrobnosti zjišťovala Tereza Krumpholzová.
      10:56
      Mimořádné zasedání
       Ve středu v 8:00 mimořádně zasedne kabinet hnutí ANO a ČSSD. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes v Poslanecké sněmovně PČRnaznačil, že bude nutné brzy přijmout další opatření k omezení šíření koronaviru. I za současných omezení je podle něj kontaktů mezi lidmi stále příliš mnoho. Podrobnosti zítra.
       11:17
       Zábřeh má zdroj vody
        Hledání nového zdroje pitné vody pro 18 tis. obyvatel Zábřehu a okolních obcí na Šumpersku je u konce. Vrty ze 70. let kontaminované dusičnany ze zemědělských prací měl nahradit nový už před 2 lety, ani z něj ale voda nebyla vhodná k pití. Z dalšího vrtu dokončeného v létě už k přímému zásobování obyvatel sloužit může.
        13:42
        Muzeum natáčí virtuální prohlídku
         Muzea jsou sice zavřená, o kontakt s návštěvníky ale přijít nechtějí. Jednou z mála možností, jak jim i v nouzovém stavu výstavy zpřístupnit, je internet. V Arcidiecézním muzeu v Olomouci v těchto dnech natáčí virtuální prohlídku stálé expozice Ke slávě a chvále. Lidé si budou moci ze svých domovů projít všechny expoziční okruhy muzea.
         17:17
         Trakční vedení na trati Olomouc-Uničov
          Další posun v rekonstrukci železnice mezi Olomoucí a Uničovem. Dělníci začnou s instalací trakčního vedení. Hned po montáži budou dráty pod proudem. Lidem, kteří by se k nim přiblížili, může hrozit nebezpečí. Polovina trasy už je opravená, na druhé části se stále pracuje. Výluka, která měla skončit v polovině prosince, se navíc protáhne.
          19:46
          Vyrábějí roušky a respirátory
           100 tis. respirátorů a 24 tis. roušek vyrobí denně 2 firmy na Zlínsku. Během několika týdnů, maximálně měsíců, změnily výrobu, nakoupily stroje, zaškolily lidi a začaly vyrábět. Pro nemocnice, úřady nebo školy.
           21:55
           Vykradač chat zadržen
            Rekordmana mezi vykradači chat dnes dopoledne zatkli policisté. Milan Bonček se v Beskydech v uplynulých letech vloupal nejméně do 300 chat a chalup. Tentokrát ho policisté podezírají z další desítky krádeží.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

            26. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

            23. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

            22. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

            21. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Termín voleb se blíží — Dva roky od otravy Bečvy — Firmy trápí nedostatek surovin a polotovarů — V Oseku se zřítila střecha — Taneční kurzy znovu táhnou — Potíže lidí se sluchovým postižením — UPOL má nové Americké centrum — Zlínským hasičům chybí lidi — Světelná spirála ve Frýdku-Místku

            20. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Topná sezóna plná nejistot — Přeroste spor o protestní akce? — Zájem o Milostivé léto — Radnice podpoří dopravní podnik — Ostravské tramvaje míří na Ukrajinu — Centrum pro uprchlíky do úspornějších prostor — Manželé Zátopkovi by oslavili 100 let — Péče o matky a novorozence — Výzkum o dopadu znečištění — Krnov chce udržet vodu na pozemcích města — Záchranáři cvičili evakuaci z lanovky

            19. 9. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám