21. říjen 2020

Obsah dílu

Vláda uzavřela maloobchod a služby — Opatření ovlivní i další živnostníky — Autoškoly zavírají — Vláda chystá náhrady pro živnostníky — Pomoc armády v Hranicích — Přísnější opatření od soboty — Ochranné pomůcky pro bezdomovce — Ošetřovné 70 % základu — Informační linky pro seniory — Dostavba D1 ohrožena — Filharmonici natáčejí

Části dílu

00:54
Vláda uzavřela maloobchod a služby
  Živě redaktor Jiří Šíma.
  03:28
  Opatření ovlivní i další živnostníky
   Uzavření maloobchodních prodejen ovlivní zároveň i řadu dalších živnostníků, kteří vlastní obchod nemají a dodávají jim své výrobky nebo služby.
   05:05
   Autoškoly zavírají
    Omezení se od zítřejšího dne dotkne také provozovatelů autoškol. Ti měli ode dneška původně jen nosit povinně roušky kromě hodin teorie ve školících místnostech také při jízdách v autě. Novým opatřením vlády ale budou muset své provozy přerušit.
    07:33
    Vláda chystá náhrady pro živnostníky
     Na základě nově vydaných opatření vláda rozšířila kompenzační bonus pro živnostníky, tedy 500 Kč denně a odložení daní i pro další obory. Týká se to všech odvětví, která jsou zasažená, a to i nepřímo. Příspěvek je určený především OSVČ. Podnikatelé mohou také žádat o dotaci na nájem. Jedná se o pokračování programu „Covid Nájemné“. Více Kateřina Golasovská.
     09:09
     Pomoc armády v Hranicích
      Živě Simona Hašová, ředitelka Domova pro seniory v Hranicích.
      11:18
      Přísnější opatření od soboty
       Živě s Pavlou Svrčinovou, ředitelkou KHS MSK.
       14:53
       Ochranné pomůcky pro bezdomovce
        Podobně jako v nemocnicích i v sociálních službách začíná chybět personál. Charitě a Armádě spásy proto pomáhají studenti středních škol. Lidem bez domova se snaží sehnat dostatek ochranných pomůcek a dezinfekce.
        17:32
        Ošetřovné 70 % základu
         Ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii koronaviru, nebo nařízené karantény dítěte. Dávka má činit 70 % denního vyměřovacího základu, schválila dnes sněmovna. Předlohu ještě musí posoudit horní komora a podepsat prezident.
         17:53
         Informační linky pro seniory
          Prostějovská radnice zprovoznila informační linky pro seniory, zdravotně postižené a imobilní obyvatele, aby jim v době rozsáhlých preventivních nařízení souvisejících s pandemií covidu-19 usnadnila zajištění chodu domácnosti. Telefonní linky radnice zveřejnila na webu. V provozu jsou denně včetně víkendů od 08:00 do 18:00. Publikovány tam jsou také kontakty na donášku potravin, léků a zajištění obědů.
          18:26
          Dostavba D1 ohrožena
           Živě redaktor Martin Laštůvka.
           20:38
           Filharmonici natáčejí
            Nekoncertují a přesto pracují. Janáčkova filharmonie Ostrava natáčí symfonii amerického skladatele asijského původu. Je to momentálně jediná šance, kdy se hráči orchestru můžou spolu setkat. I tak musí být od sebe dál než obvykle.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            22. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám