22. říjen 2020

Obsah dílu

Dvojnásobný nárůst nakažených v MS kraji — Přípravy na plošné testování — Přípravy na plošné testování — Trest za zneužití údajů — První let z Warszawy — Vojáci pomáhají seniorům — Péče o děti hasičů a zdravotníků — Policisté kontrolují roušky — Města obnovují servis pro seniory — Problémy majitelů hotelů — Niké opustila Dolní Vítkovice

Části dílu

00:49
Dvojnásobný nárůst nakažených v MS kraji
  Živě redaktor Jiří Šíma.
  03:11
  Přípravy na plošné testování
   Živě redaktorka Lucie Botorová.
   06:10
   Přípravy na plošné testování
    Živě s Věrou Murínovou, mluvčí NsP Karviná-Ráj.
    08:45
    Trest za zneužití údajů
     Za rozsáhlé zneužití údajů několika set bankovních karet z celého světa si Patrik Heinzke definitivně odpyká ve vězení 10 let a Radim Sobek 8 let. Tresty jim dnes potvrdil olomoucký vrchní soud.
     Podle něj muži identifikační údaje ke stovkám karet zakoupili na internetu a postupně je začali zneužívat. Měli si tak přijít na 6 mil. Kč.
     09:12
     První let z Warszawy
      Na ostravském Letišti Leoše Janáčka by mělo v neděli ve 23:55 přistát první letadlo na lince z Varšavy, na které polská společnost LOT zahájí provoz s 5 lety týdně. První letadlo do Varšavy má odstartovat v pondělí v 5:25. Od konce března se pak má počet letů mezi Ostravou a Varšavou zvýšit na 10 týdně v obou směrech.
      09:42
      Vojáci pomáhají seniorům
       Dvě desítky vojáků pomáhají od rána v domově seniorů v Hranicích. Nahradili zaměstnance, kteří se nakazili koronavirem. Covid má zhruba 1/4 personálu, ale také 45 klientů. 3 nakažení senioři zemřeli. Na výsledky dalších testů se čeká. Domov je teď uzavřený.
       11:52
       Péče o děti hasičů a zdravotníků
        Místa ve školách pro děti hasičů, zdravotníků nebo policistů. Nabízí je město Ostrava. Cílem je umožnit rodičům vykonávat práci, která souvisí s léčbou koronaviru. Dětem se věnují pedagogové, družinářky a další zaměstnanci. Podobně zareagovala i některá další zařízení. Dětskou skupinu mají např. Klimkovické lázně.
        14:16
        Policisté kontrolují roušky
         Skupiny po 2 a roušky v ulicích. Většina lidí v Ostravě nová vládní opatření respektuje. Policisté dnes kontrolovali zejména veřejná prostranství a městskou hromadnou dopravu. Během dopoledne zaznamenali ve městě 40 přestupků. Většinu z nich řešili domluvou.
         15:32
         Města obnovují servis pro seniory
          Některá města v Česku obnovují službu nákupu pro osamělé seniory a lidi v karanténě. Pomoc nabízejí i charitativní organizace a jednotlivci, a to např. na sociálních sítích. Předpokládá se, že kvůli zhoršující se situaci bude o tyto služby stále větší zájem.
          18:18
          Problémy majitelů hotelů
           Kromě restaurací, barů a klubů se kvůli pandemii koronaviru dostali do ekonomických problémů také majitelé hotelů. Ode dneška totiž můžou ubytovat jen klienty na služebních cestách, nikoliv zájemce o rekreaci.
           20:24
           Niké opustila Dolní Vítkovice
            Obeplula zeměkouli a teď cestuje mezi Ostravou a Prahou. Legendární loď Niké cestovatele a dobrodruha Richarda Konkolského byla od jara vystavená v Dolních Vítkovicích. Po půl roce opustila 6. ústřednu neboli Malý svět techniky, kde byla součástí expozice. Její ostravskou výstavu pomohl zorganizovat Nadační fond Historie a dobrodružství.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            23. říjen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám