Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Lůžka intenzivní péče se zaplňují — Respirátory pro školská zařízení — Respirátory pro školská zařízení — FN omezují operace — Charita pro ukrajinské děti — Vyšetřování havárie na Bečvě pokračuje — Projekt Lauby s investory — Drive-in stanoviště znovu v provozu — Distanční výuka na VŠ — Oprava legendární T 34 — Centrum tradičních technologií

Části dílu

00:49
Lůžka intenzivní péče se zaplňují
  Počet nakažených koronavirem v MS kraji, stejně jako v celé ČR, stoupá. Hlavním ohniskem nákazy je Domov pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě. Podle nejnovějších výsledků tam je 139 nakažených, z toho 6 hospitalizovaných. Zítra proto budou hasiči dezinfikovat další část budovy.
  03:21
  Respirátory pro školská zařízení
   Přes 320 tis. respirátorů FFP2 rozvezli hasiči do 22 obcí v MS kraji. Pomůcky budou chránit před koronavirovou nákazou učitele i další pracovníky školských zařízení. Každý z nich by měl dostat 10 kusů.
   04:35
   Respirátory pro školská zařízení
    Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.
    08:09
    FN omezují operace
     FN Olomouc omezila neakutní plánované operace. Opatření má zajistit dostatek zdravotnického personálu, který pečuje i o pacienty s koronavirem. Někteří lékaři a sestry se také nakazili. Nemocnice už nedávno vyhlásila i zákaz návštěv. Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 se stále zvyšuje, nyní leží v nemocnicích po celé republice 1 387 pacientů a ve vážném stavu je 326 z nich. V polovině března byla v nemocnicích s koronavirem jen stovka lidí.
     08:41
     Charita pro ukrajinské děti
      Ukrajinským dětem ze sociálně slabých rodin nebo dětských domovů mohou zájemci splnit jejich vánoční přání. Projekt s názvem "Vánoční balíček" pořádá Olomoucká arcidiecézní charita. Ta otevřela databázi s profily 363 dětí, které vybraly sociální pracovníci. Dárek pro ně mohou lidé donést do 1. 12. na nejbližší charitu. Loni se pro 381 dětí vybralo přes tunu dárků. Zapojili se nejen lidé, ale i školy či firmy.
      09:18
      Vyšetřování havárie na Bečvě pokračuje
       Živě Dušan Gavenda.
       12:02
       Projekt Lauby s investory
        O výstavbu rezidenčního objektu Nové Lauby v centru Ostravy se uchází 3 investoři. Město je vybralo z 10 zájemců. Do 2. listopadu musí předložit cenovou nabídku. Vybraný investor postaví celý objekt a město od něj část bytů odkoupí. Tento způsob podílu veřejného a soukromého sektoru se u tak velkého projektu realizuje v ČR vůbec poprvé.
        15:08
        Drive-in stanoviště znovu v provozu
         I v 2. kole senátních voleb mohli voliči v karanténě využít speciálních drive-in stanovišť. V MS kraji jich bylo o jedno méně než před týdnem, celkem 5. Zájem voličů byl ale menší. 2. kolo senátních voleb proběhne v pátek a sobotu.
         17:06
         Distanční výuka na VŠ
          Na Univerzitě Palackého v Olomouci probíhá dál prezenční výuka. Studenti se účastní přednášek a také praktických cvičení. Jde o jednu z mála vysokých škol, která ještě nezavedla distanční výuku.
          Podle vedení se ale k ostatním připojí zřejmě už příští týden. Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace.
          19:17
          Oprava legendární T 34
           40 let stál u Národního památníku 2. světové války v Hrabyni na Opavsku. Teď se legendární tank T-34 dočkal renovace. Pracovníci Slezského zemského muzea jej uvedou do provozuschopného stavu.
           22:05
           Centrum tradičních technologií
            Pracovníci Muzea Novojičínska chystají změnu v jedné ze svých poboček. Muzeum v Příboře se změní na centrum tradičních technologií. Už několik let tam muzejníci zpracovávají přírodní materiály, jako je tráva, rákosí, kopřiva nebo houba choroš, a rekonstruují historické výrobní postupy.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

            16. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

            15. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

            14. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

            13. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám