25 minut

2. říjen 2020

Obsah dílu

Začaly krajské a senátní volby — Začaly krajské a senátní volby — Začaly krajské a senátní volby — Referendum v Mostech u Jablunkova — Jak se volí — Přibývá hospitalizovaných s koronavirem — Aktualizace koronavirového semaforu — Omezení od 5. října — Omezení od 5. října — Nezaměstnanost mírně klesla — Kurz pro sanitáře v Českém Těšíně — Výstraha před silným větrem — Ostravská univerzita sází stromy — Soud kvůli vraždě servírky — V Ostravě začal festival Jeden svět — Nový dirigent Janáčkovy filharmonie

Části dílu

00:44
Začaly krajské a senátní volby
  Letošní hlasování provází mimořádná hygienická opatření. Kromě občanského průkazu nebo pasu musejí mít lidé roušku. Volební místnosti se otevřely odpoledne. Připravit obálky, volební lístky, urny a dezinfekce. Členové komisí začali s chystáním volebních místností dopoledne.
  04:09
  Začaly krajské a senátní volby
   Živě z OL kraje redaktor Martin Laštůvka.
   05:47
   Začaly krajské a senátní volby
    Živě z MS kraje redaktor Jiří Šíma.
    06:38
    Referendum v Mostech u Jablunkova
     V Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku hlasují lidé současně s krajskými volbami také o tom, zda se jejich obec po více než 70 letech vrátí k původnímukratšímu názvu Mosty. Podle odhadů volebních komisařů je zájem o hlasování vysoký.
     07:59
     Jak se volí
      Připomínám, že volit můžou lidé do dnešních 22 hodin, zítra od 8 do 14 hodin. V případě přenosných uren pro voliče s nemocí COVID-19 v karanténě mohou krajské úřady zítra prodloužit hlasování v případě zvýšeného zájmu až do 17:00.
      08:20
      Přibývá hospitalizovaných s koronavirem
       V MS i OL kraji přibývá nemocných i hospitalizovaných lidí s COVIDEM-19. Podle vedení nemocnic je ale situace pod kontrolou a lůžek pro nemocné je dostatek.
       10:36
       Aktualizace koronavirového semaforu
        Ministr zdravotnictví představil aktualizovaný semafor ohledně nákazy koronavirem. Červenou barvu značící nejvyšší riziko nákazy mají kromě hlavního města Prahy nově také Praha-západ, Praha-východ a Uherskohradišťsko. Většina okresů je oranžová, což znamená 2. stupeň nebezpečí. V MS kraji se z oranžové barvy dostalo Bruntálsko, které je nyní zelené. V kraji Olomouckémnově svítí zeleně Jesenicko, naopak předtím zelený Přerov se zbarvil do oranžova.
        11:22
        Omezení od 5. října
         Omezení kultury, divadel, sportu i jiných volnočasových aktivit přinese pondělí, kdy začne v České republice opět platit nouzový stav. Dotkne se i turistických cílů v MS kraji. 60 z nich mohou lidé navštívit až do konce října zdarma, teď ale přijdou omezení počtů návštěvníků. Divadla a kulturní organizace zase ruší představení.
         13:41
         Omezení od 5. října
          Od 5. října jsou zakázány vnitřní akce nad 10 lidí a vnější nad 20. Výjimky mají například svatby a pohřby. Zakázány jsou dále muzikály a opery. Představení, ve kterých se převážně nezpívá, jsou maximálně pro 500 lidí, s rozestupy a bez občerstvení. Sportovní akce jsou bez diváků. Bohoslužeb se může účastnit maximálně 100 lidí a nesmí se při nich zpívat. Restaurace a bary musí mít od 10 hodin večer do 6 hodin ráno zavřeno.
          15:10
          Nezaměstnanost mírně klesla
           Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v září o desetinu procentního bodu na 5,4 %. Spolu s Ústeckým krajem je to ale stále nejvyšší hodnotav zemi. Z evidence ubylo v kraji 322 lidí a na konci měsíce nemělo práci 44 665 obyvatel. I v Olomouckém kraji klesla nezaměstnanost o 0,1 %. Bez práce bylo na konci září v kraji 15 448 lidí, v srpnu jich úřady práce evidovaly 15 606.
           15:44
           Kurz pro sanitáře v Českém Těšíně
            A právě lidem bez práce nabízí nové místo nemonice v Českém Těšíně. Už poněkolikáté spustila kurz pro sanitáře. Právě Karvinsko je totiž z hlediska nezaměstnanosti jedním z nejpostiženějších v Česku.
            Zdravotnickým personálem se tu může stat každý, komu už bylo 18 let.
            17:58
            Výstraha před silným větrem
             V Česku bude od soboty do nedělního rána foukat silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti až 90 km/h, na horách místy až 110 km/h. Před silným větrem varují meteorologové v celé zemi s výjimkou západu Čech a Prahy.
             18:16
             Ostravská univerzita sází stromy
              Dobrovolníci z Ostravské univerzity vysazují stromy v Beskydech. Před rokem zahájila univerzita kampaň Ovlivni nejen svou budoucnost a v rámci té dala uchazečům slib, že za každou přihlášku ke studiu zasadí strom. Akce, která má pomoci opět zalesnit Beskydy, bude pokračovat i zítra.
              20:16
              Soud kvůli vraždě servírky
               17 let vězení za vraždu servírky v Ostravě navrhl žalobce Ladislavu Kandráčovi. Loni den před Štědrým dnem ji podle žalobce téměř 50x bodl nožem, aby ukradl tržbu 40 tis. Kč.
               21:38
               V Ostravě začal festival Jeden svět
                V ostravských kinech odstartoval Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Mottem letošního ročníku je "Až naprší a uschne". Většina filmů se tak věnuje životnímu prostředí. Diváci je budou moci zhlédnout do pátku 9. října a následovat budou diskuse s hosty. Hlavním tahákem je oceňovaný snímek Pro Samu zachycující obléhání syrského Aleppa.
                22:09
                Nový dirigent Janáčkovy filharmonie
                 Ruský hudebník Vassily Sinaisky poprvé v roli šéfdirigenta Janáčkovy filharmonie Ostrava. S orchestrem provede Stravinského nebo Strausse. Dirigent, který vedl Velké divadlo v Moskvě a řídil orchestry v Londýně, Vídni i Sao Paulu, Ostravu za žádné provinční město nepovažuje. Před Janáčkovou filharmonií stál poprvé před 2 lety. Už tehdy s orchestrem souzněl, a proto nabídku do Ostravy přijal.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 5. říjen 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 6. červen

                 Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

                 6. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 5. červen

                 Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

                 5. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 2. červen

                 Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

                 2. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 1. červen

                 Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

                 1. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 31. květen

                 Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

                 31. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 30. květen

                 Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

                 30. 5. 2023 na ČT1

                 Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                 Napište nám