26 minut

2. října 2020

Obsah dílu

Začaly krajské a senátní volby — Začaly krajské a senátní volby — Začaly krajské a senátní volby — Referendum v Mostech u Jablunkova — Jak se volí — Přibývá hospitalizovaných s koronavirem — Aktualizace koronavirového semaforu — Omezení od 5. října — Omezení od 5. října — Nezaměstnanost mírně klesla — Kurz pro sanitáře v Českém Těšíně — Výstraha před silným větrem — Ostravská univerzita sází stromy — Soud kvůli vraždě servírky — V Ostravě začal festival Jeden svět — Nový dirigent Janáčkovy filharmonie

Části dílu

00:44
Začaly krajské a senátní volby
  Letošní hlasování provází mimořádná hygienická opatření. Kromě občanského průkazu nebo pasu musejí mít lidé roušku. Volební místnosti se otevřely odpoledne. Připravit obálky, volební lístky, urny a dezinfekce. Členové komisí začali s chystáním volebních místností dopoledne.
  04:09
  Začaly krajské a senátní volby
   Živě z OL kraje redaktor Martin Laštůvka.
   05:47
   Začaly krajské a senátní volby
    Živě z MS kraje redaktor Jiří Šíma.
    06:38
    Referendum v Mostech u Jablunkova
     V Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku hlasují lidé současně s krajskými volbami také o tom, zda se jejich obec po více než 70 letech vrátí k původnímukratšímu názvu Mosty. Podle odhadů volebních komisařů je zájem o hlasování vysoký.
     07:59
     Jak se volí
      Připomínám, že volit můžou lidé do dnešních 22 hodin, zítra od 8 do 14 hodin. V případě přenosných uren pro voliče s nemocí COVID-19 v karanténě mohou krajské úřady zítra prodloužit hlasování v případě zvýšeného zájmu až do 17:00.
      08:20
      Přibývá hospitalizovaných s koronavirem
       V MS i OL kraji přibývá nemocných i hospitalizovaných lidí s COVIDEM-19. Podle vedení nemocnic je ale situace pod kontrolou a lůžek pro nemocné je dostatek.
       10:36
       Aktualizace koronavirového semaforu
        Ministr zdravotnictví představil aktualizovaný semafor ohledně nákazy koronavirem. Červenou barvu značící nejvyšší riziko nákazy mají kromě hlavního města Prahy nově také Praha-západ, Praha-východ a Uherskohradišťsko. Většina okresů je oranžová, což znamená 2. stupeň nebezpečí. V MS kraji se z oranžové barvy dostalo Bruntálsko, které je nyní zelené. V kraji Olomouckémnově svítí zeleně Jesenicko, naopak předtím zelený Přerov se zbarvil do oranžova.
        11:22
        Omezení od 5. října
         Omezení kultury, divadel, sportu i jiných volnočasových aktivit přinese pondělí, kdy začne v České republice opět platit nouzový stav. Dotkne se i turistických cílů v MS kraji. 60 z nich mohou lidé navštívit až do konce října zdarma, teď ale přijdou omezení počtů návštěvníků. Divadla a kulturní organizace zase ruší představení.
         13:41
         Omezení od 5. října
          Od 5. října jsou zakázány vnitřní akce nad 10 lidí a vnější nad 20. Výjimky mají například svatby a pohřby. Zakázány jsou dále muzikály a opery. Představení, ve kterých se převážně nezpívá, jsou maximálně pro 500 lidí, s rozestupy a bez občerstvení. Sportovní akce jsou bez diváků. Bohoslužeb se může účastnit maximálně 100 lidí a nesmí se při nich zpívat. Restaurace a bary musí mít od 10 hodin večer do 6 hodin ráno zavřeno.
          15:10
          Nezaměstnanost mírně klesla
           Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v září o desetinu procentního bodu na 5,4 %. Spolu s Ústeckým krajem je to ale stále nejvyšší hodnotav zemi. Z evidence ubylo v kraji 322 lidí a na konci měsíce nemělo práci 44 665 obyvatel. I v Olomouckém kraji klesla nezaměstnanost o 0,1 %. Bez práce bylo na konci září v kraji 15 448 lidí, v srpnu jich úřady práce evidovaly 15 606.
           15:44
           Kurz pro sanitáře v Českém Těšíně
            A právě lidem bez práce nabízí nové místo nemonice v Českém Těšíně. Už poněkolikáté spustila kurz pro sanitáře. Právě Karvinsko je totiž z hlediska nezaměstnanosti jedním z nejpostiženějších v Česku.
            Zdravotnickým personálem se tu může stat každý, komu už bylo 18 let.
            17:58
            Výstraha před silným větrem
             V Česku bude od soboty do nedělního rána foukat silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti až 90 km/h, na horách místy až 110 km/h. Před silným větrem varují meteorologové v celé zemi s výjimkou západu Čech a Prahy.
             18:16
             Ostravská univerzita sází stromy
              Dobrovolníci z Ostravské univerzity vysazují stromy v Beskydech. Před rokem zahájila univerzita kampaň Ovlivni nejen svou budoucnost a v rámci té dala uchazečům slib, že za každou přihlášku ke studiu zasadí strom. Akce, která má pomoci opět zalesnit Beskydy, bude pokračovat i zítra.
              20:16
              Soud kvůli vraždě servírky
               17 let vězení za vraždu servírky v Ostravě navrhl žalobce Ladislavu Kandráčovi. Loni den před Štědrým dnem ji podle žalobce téměř 50x bodl nožem, aby ukradl tržbu 40 tis. Kč.
               21:38
               V Ostravě začal festival Jeden svět
                V ostravských kinech odstartoval Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Mottem letošního ročníku je "Až naprší a uschne". Většina filmů se tak věnuje životnímu prostředí. Diváci je budou moci zhlédnout do pátku 9. října a následovat budou diskuse s hosty. Hlavním tahákem je oceňovaný snímek Pro Samu zachycující obléhání syrského Aleppa.
                22:09
                Nový dirigent Janáčkovy filharmonie
                 Ruský hudebník Vassily Sinaisky poprvé v roli šéfdirigenta Janáčkovy filharmonie Ostrava. S orchestrem provede Stravinského nebo Strausse. Dirigent, který vedl Velké divadlo v Moskvě a řídil orchestry v Londýně, Vídni i Sao Paulu, Ostravu za žádné provinční město nepovažuje. Před Janáčkovou filharmonií stál poprvé před 2 lety. Už tehdy s orchestrem souzněl, a proto nabídku do Ostravy přijal.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 5. října 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 29. května

                 29. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. května

                 Nové lokality měření ovzduší u haldy Heřmanice — Přípravy sanace haldy Heřmanice — Jaromír Lukeš zůstává ve vězení — Řízení o zrušení registrace Druhé míle skončilo — ÚS zamítl návrh na zrušení vyhlášky v Píšti — Atletický mítink Zlatá tretra 2024 — Výběr ze sociálních sítí ČT — Olomouc má zlatou pamětní minci — ČT natáčí na Bouzově vánoční pohádku

                 28. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 27. května

                 Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

                 27. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 24. května

                 24. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 23. května

                 Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 22. května

                 Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

                 22. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 21. května

                 10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

                 21. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. května

                 20. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. května

                 Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 16. května

                 ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

                 16. 5. 2024 na ČT1

                 Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                 Napište nám