26 minut

10. září 2020

Část: Divoká honička ve Velké Bystřici

Obsah dílu

Roušky povinně ve vnitřních prostorách — Hasiči rozvezli roušky — Roušky i v průmyslových provozech — Lékaři řeší dotazy rodičů — Distribuce roušek pro seniory — Bedřiška má budoucnost — Výstražná světla nesvítila — Nabucco se vrací do Ostravy — Divoká honička ve Velké Bystřici — Závěrečné řeči v kauze Studénka — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT — JFO startuje sezonu

Části dílu

00:49
Roušky povinně ve vnitřních prostorách
  V celém Česku začala platit povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov. Zakrývání nosu a úst je nutné na pracovišti, ve školách, v obchodech nebo třeba v restauracích. Jak to právě tam dnes vypadalo, natáčela Tereza Šnoblová.
  03:42
  Hasiči rozvezli roušky
   3,2 mil. kusů roušek poslalo MV ČR pro potřeby volebních místností nastávajících krajských a senátních voleb, které v zemi proběhnou 2. a 3. 10. Ochranné pomůcky během dne rozvezli profesionální hasiči spolu s těmi dobrovolnými na městské a obecní úřady a taky hasičské zbrojnice. Dostatek roušek hlásí i nemocnice. Ty se v regionu teď dohromady starají o 18 pacientů s covidem-19.
   06:43
   Roušky i v průmyslových provozech
    V řadě výrobních firem v MS kraji zaměstnanci mezi sebou dodržují více než 2m rozestupy, takže při práci nemusí mít nasazené roušky. Plošné používání roušek je povinné kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem.
    08:03
    Lékaři řeší dotazy rodičů
     Jak postupovat v případě nachlazení dítěte, kdy jít a nejít k lékaři, nebo zda je nutné testování.
     Stovky dotazů rodičů řeší v těchto dnech pediatři a dětští lékaři. Ti doporučují místo osobního raději telefonický nebo e-mailový kontakt. Nemocných dětí bude se začátkem školního roku přibývat.
     10:48
     Distribuce roušek pro seniory
      Česká pošta začne balíčky ochranných pomůcek proti šíření koronaviru distribuovat seniorům v pondělí. Většinu ze zhruba 3 mil. zásilek by pak měli poštovní doručovatelé donést lidem během 3 dnů. Nárok na respirátor a 5 roušek má každý, kdo letos oslaví 60. narozeniny. Vláda o poskytnutí ochranných prostředků starším obyvatelům rozhodla ve středu večer.
      11:13
      Bedřiška má budoucnost
       Ostrava chystá proměnu obytné kolonie Bedřiška, která je považovaná za vyloučenou lokalitu. Kromě zachování části stávajících finských domků, v nichž by i nadále zůstali žít nynější obyvatelé, by se lokalita měla rozšířit o další bydlení a zázemí. Do budoucna se počítá, že by v ní žilo až 540 obyvatel.
       Proměna by měla být rozdělena do několika etap a město předpokládá, že komplexní dokončení potrvá 10 a více let. První práce by ale mohly začít už v následujícím roce.
       11:48
       Výstražná světla nesvítila
        K vážně nehodě málem došlo v pondělí večer v Zábřehu na Moravě. Přes přejezd ve městě přejel rychlík Českých drah, aniž by svítila výstražná světla a spustily se závory. Momentálně probíhá vyšetřování a prověřují se všechny možné příčiny, vyloučit se ale nedá chyba na straně jednoho ze zaměstnanců.
        13:13
        Nabucco se vrací do Ostravy
         Verdiho opera Nabucco se vrací počtvrté do Ostravy, a to v mimořádné podobě. Současný ředitel
         Národního divadla moravskoslezského a režisér Jiří Nekvasil se rozhodl nastudovat ji jako repliku jevištní podoby prvního ostravského uvedení z 1968. Inscenaci tehdy režíroval jeho otec, který letos slaví 90 let.
         16:17
         Divoká honička ve Velké Bystřici
          Divokou honičku zažili policisté z Velké Bystřice. Při rutinní kontrole jim ve středu před půlnocí začal ujíždět řidič BMW. Projel přes kruhový objezd v Přáslavicích, projel na červenou místní křižovatku a pokračoval směrem na Olomouc. Nakonec ho zastavila hlídka za použití zbraně. Jak se ukázalo, 41letý řidič z Břeclavska sice nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, ale nikdy neměl řidičák.
          16:45
          Závěrečné řeči v kauze Studénka
           Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě se čtvrtým dnem zabýval okolnostmi železničního neštěstí ve Studénce. Během líčení bylo dokončeno čtení listinných důkazů a zazněly závěrečné návrhy. Po ukončení soud jednání odročil na 8. 10., kdy by mělo zaznít závěrečné rozhodnutí. Více už přidá Marek Slavík.
           18:09
           Předvolební debata ČT
            První víkend v říjnu bude patřit krajským volbám. Do té doby v České televizi představíme všechny kraje, a to s problémy, které jsou potřeba v dalším volebním období řešit. Dnešní vysílání patřilo Libereckému kraji. Nově zvolení politici se tam budou muset vypořádat s komplikovanou situací v dopravě i ve zdravotnictví, pomoct kraji s vlastním soudem a v neposlední řadě s úbytkem vody na hranicích s Polskem.
            20:28
            Předvolební debata ČT
             Lídři stran, kteří mají podle průzkumů největší šanci ujmout se vedení Libereckého kraje, se spolu dnes večer utkají také v televizní debatě. Na ČT24 ji bude moderovat Martin Řezníček.A jaké problémy lidé v kraji nejvíce řeší?
             21:13
             JFO startuje sezonu
              Živě s klavíristou Lukášem Vondráčkem, vítězem prestižní bruselské soutěže královny Alžběty z roku 2016.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              11. září 2020

              Přehled dílů

              4600 dostupných
              Stopáž25 minut

              24. července

              24. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. července

              23. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. července

              Armáda plánuje oživení přerovského letiště

              22. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. července

              Začala stavba koncertní haly — Přestavba mrakodrapu podle E. Jiřičné — Možné hromadné výpovědi v Liberty — Skončila přestavba sportovní haly v Konici — Speciální vyšetření pro potápěče — Porušování pravidel jízdy po dálnici — Výběr ze sociálních sítí ČT — Festival z pohledu hendikepovaných — Festivalové darování kostní dřeně — Jan Souček na fóru Meltingpot — Pokračují Colours of Ostrava — Druhý den festivalu Colours of Ostrava

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. července

              Do Mošnova míří investice za 3,5 mld. — Dopravní kolaps Olomouce — Setkání evropských cyklokoordinátorů — Půjčka kraje pro 654 zaměstnanců Liberty — Návrat armády na letiště v Bochoři — Soud zahladil trest bývalému hejtmanovi — Zmírňování následků bleskových povodní — Vysoké teploty během letních festivalů — První den Colours of Ostrava

              18. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. července

              Přípravy před začátkem festivalu — Největší hvězdy Colours of Ostrava — Colours of Ostrava 2024 — Praktická stránka letošních Colours — Dolní Vítkovice jako fenomén — Fronty na úřadech kvůli pasům — Zasedání Rady ČT v Ostravě — Dopravní omezení v Přerově — Sezóna nakládání okurek — Rekonstrukce Těšínského divadla — Roste počet levandulových polí

              17. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              16. července

              Kandidátní listiny pro krajské volby — Bortící se cyklostezka na Přerovsku — 14 let za pokus o upálení — Pomoc českých hasičů v Bulharsku — Pomoc Úřadu práce zaměstnancům Liberty — Počítačové viry jako obrazy — Přestavba historické továrny za 3 mld. — Z Krnova na nejsevernější bod Evropy — Příprava areálu pro Colours of Ostrava — Vytíženost ostravských hotelů — Výběr ze sociálních sítí — Letní škola slovanských studií — Nový mural v ostravských vítkovicích

              16. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. července

              Příčiny a následky extrémního počasí — Výstraha před vysokými teplotami — Prodej dalších pozemků v zóně v Mošnově — Transformace dětských domovů — Rekonstrukce frýdecké baziliky — Další případ utonuí v Olomouckém kraji — Krádeže na koupalištích — Výběr ze sociálních sítí — Zemřel režisér a dramatur Ivan Misař — Zájem o psí hotely o prázdninách

              15. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. července

              Liberty bez pomoci státu — Průběh krize v huti Liberty — Dva utonulí na Olomoucku — Petice proti zasypání lomu v Mladecku — 30 let Lázní Klimkovice — Uzavření lesů u Plumlova kvůli kalamitě — Škody na hřbitově v Českém Těšíně — Výběr ze sociálních sítí — Zrušená teknoparty v Rýmařově — Historie frýdecko-místeckých textilek

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. července

              Jednání vlády s odbory Liberty — Možné dopady krize v huti Liberty — Policie obvinila výrobce pervitinu — Zával v polském Dole Rydultowy — Následky bouřek na Novojičínsku — Práce v horkém počasí — Prázdninové rekonstrukce škol — V kůži hendikepovaných na zkoušku

              11. 7. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám