Obsah dílu

Roušky povinně ve vnitřních prostorách — Hasiči rozvezli roušky — Roušky i v průmyslových provozech — Lékaři řeší dotazy rodičů — Distribuce roušek pro seniory — Bedřiška má budoucnost — Výstražná světla nesvítila — Nabucco se vrací do Ostravy — Divoká honička ve Velké Bystřici — Závěrečné řeči v kauze Studénka — Předvolební debata ČT — Předvolební debata ČT — JFO startuje sezonu

Části dílu

00:49
Roušky povinně ve vnitřních prostorách
  V celém Česku začala platit povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov. Zakrývání nosu a úst je nutné na pracovišti, ve školách, v obchodech nebo třeba v restauracích. Jak to právě tam dnes vypadalo, natáčela Tereza Šnoblová.
  03:42
  Hasiči rozvezli roušky
   3,2 mil. kusů roušek poslalo MV ČR pro potřeby volebních místností nastávajících krajských a senátních voleb, které v zemi proběhnou 2. a 3. 10. Ochranné pomůcky během dne rozvezli profesionální hasiči spolu s těmi dobrovolnými na městské a obecní úřady a taky hasičské zbrojnice. Dostatek roušek hlásí i nemocnice. Ty se v regionu teď dohromady starají o 18 pacientů s covidem-19.
   06:43
   Roušky i v průmyslových provozech
    V řadě výrobních firem v MS kraji zaměstnanci mezi sebou dodržují více než 2m rozestupy, takže při práci nemusí mít nasazené roušky. Plošné používání roušek je povinné kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem.
    08:03
    Lékaři řeší dotazy rodičů
     Jak postupovat v případě nachlazení dítěte, kdy jít a nejít k lékaři, nebo zda je nutné testování.
     Stovky dotazů rodičů řeší v těchto dnech pediatři a dětští lékaři. Ti doporučují místo osobního raději telefonický nebo e-mailový kontakt. Nemocných dětí bude se začátkem školního roku přibývat.
     10:48
     Distribuce roušek pro seniory
      Česká pošta začne balíčky ochranných pomůcek proti šíření koronaviru distribuovat seniorům v pondělí. Většinu ze zhruba 3 mil. zásilek by pak měli poštovní doručovatelé donést lidem během 3 dnů. Nárok na respirátor a 5 roušek má každý, kdo letos oslaví 60. narozeniny. Vláda o poskytnutí ochranných prostředků starším obyvatelům rozhodla ve středu večer.
      11:13
      Bedřiška má budoucnost
       Ostrava chystá proměnu obytné kolonie Bedřiška, která je považovaná za vyloučenou lokalitu. Kromě zachování části stávajících finských domků, v nichž by i nadále zůstali žít nynější obyvatelé, by se lokalita měla rozšířit o další bydlení a zázemí. Do budoucna se počítá, že by v ní žilo až 540 obyvatel.
       Proměna by měla být rozdělena do několika etap a město předpokládá, že komplexní dokončení potrvá 10 a více let. První práce by ale mohly začít už v následujícím roce.
       11:48
       Výstražná světla nesvítila
        K vážně nehodě málem došlo v pondělí večer v Zábřehu na Moravě. Přes přejezd ve městě přejel rychlík Českých drah, aniž by svítila výstražná světla a spustily se závory. Momentálně probíhá vyšetřování a prověřují se všechny možné příčiny, vyloučit se ale nedá chyba na straně jednoho ze zaměstnanců.
        13:13
        Nabucco se vrací do Ostravy
         Verdiho opera Nabucco se vrací počtvrté do Ostravy, a to v mimořádné podobě. Současný ředitel
         Národního divadla moravskoslezského a režisér Jiří Nekvasil se rozhodl nastudovat ji jako repliku jevištní podoby prvního ostravského uvedení z 1968. Inscenaci tehdy režíroval jeho otec, který letos slaví 90 let.
         16:17
         Divoká honička ve Velké Bystřici
          Divokou honičku zažili policisté z Velké Bystřice. Při rutinní kontrole jim ve středu před půlnocí začal ujíždět řidič BMW. Projel přes kruhový objezd v Přáslavicích, projel na červenou místní křižovatku a pokračoval směrem na Olomouc. Nakonec ho zastavila hlídka za použití zbraně. Jak se ukázalo, 41letý řidič z Břeclavska sice nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, ale nikdy neměl řidičák.
          16:45
          Závěrečné řeči v kauze Studénka
           Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě se čtvrtým dnem zabýval okolnostmi železničního neštěstí ve Studénce. Během líčení bylo dokončeno čtení listinných důkazů a zazněly závěrečné návrhy. Po ukončení soud jednání odročil na 8. 10., kdy by mělo zaznít závěrečné rozhodnutí. Více už přidá Marek Slavík.
           18:09
           Předvolební debata ČT
            První víkend v říjnu bude patřit krajským volbám. Do té doby v České televizi představíme všechny kraje, a to s problémy, které jsou potřeba v dalším volebním období řešit. Dnešní vysílání patřilo Libereckému kraji. Nově zvolení politici se tam budou muset vypořádat s komplikovanou situací v dopravě i ve zdravotnictví, pomoct kraji s vlastním soudem a v neposlední řadě s úbytkem vody na hranicích s Polskem.
            20:28
            Předvolební debata ČT
             Lídři stran, kteří mají podle průzkumů největší šanci ujmout se vedení Libereckého kraje, se spolu dnes večer utkají také v televizní debatě. Na ČT24 ji bude moderovat Martin Řezníček.A jaké problémy lidé v kraji nejvíce řeší?
             21:13
             JFO startuje sezonu
              Živě s klavíristou Lukášem Vondráčkem, vítězem prestižní bruselské soutěže královny Alžběty z roku 2016.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              11. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              31. březen

              Česká pošta ruší 300 poboček — Česká pošta ruší pobočky — Koaliční jednání pokračují — Brano omezuje výrobu — Oprava stanice Havířov — Zimní sezóna se chýlí ke konci — Olomouc a třídění odpadů — Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Mimořádná opatření během derby — Začala sezóna na hradech

              31. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. březen

              Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

              30. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. březen

              Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

              29. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              28. březen

              Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

              28. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. březen

              Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám