Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nákaza koronavirem na Karvinsku — Nákaza koronavirem na Karvinsku — Vývoj počtu nakažených — Starostové o nákaze koronavirem na Karvinsku — Cestování z MS kraje do Slovinska — Mírný nárůst nezaměstnanosti — Začíná rekonstrukce zastávek Kotva v Ostravě — Prodej Ekovy Electric — Policie zřejmě našla tělo vodáka — Speciální měření znečištění ovzduší v Olomouci — Kvalita ovzduší v Olomouci — Voda na polích škodí úrodě — Prázdninový provoz mateřských škol

Části dílu

00:50
Nákaza koronavirem na Karvinsku
  Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a vinu připisují vládě, MZ ČR a krajským hygienikům. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové ale stát situaci v MS kraji nepodcenil, koronavirus se tam masivně v komunitě nešíří.
  01:28
  Nákaza koronavirem na Karvinsku
   Živě s redaktorkou Natálií Flajžíkovou.
   04:51
   Vývoj počtu nakažených
    V MS kraji přibylo za 24 hodin 41 nakažených koronavirem, z toho 26 právě na Karvinsku. Městská nemocnice Ostrava kvůli zhoršené epidemiologické situaci v regionu od zítřka obnoví plošný zákaz návštěv. Platit bude až do odvolání. V kraji Olomouckém hygienici evidují jednoho dalšího nemocného.
    05:17
    Starostové o nákaze koronavirem na Karvinsku
     Živě Jan Lipner, starosta Horní Suché a předseda Svazku měst a obcí okresu Karviná.
     08:48
     Cestování z MS kraje do Slovinska
      Slovinsko včera uvolnilo cestování pro Čechy. Obyvatelé s trvalýmnebo přechodným pobytem v MS kraji ale musejí předložit potvrzení o rezervaci ubytování a negativní test na COVID-19, bez testu musejí do karantény. Ostatním turistům, kteří chtějí ve Slovinsku strávit dovolenou, doporučuje česká ambasáda v Lublani mít s sebou čestné prohlášení, že v posledních 14 dnech nepobývali v MS kraji. Jeho vzor najdou lidé na webové stránce českého zastupitelského úřadu v Lublani.
      09:56
      Mírný nárůst nezaměstnanosti
       Nezaměstnanost v Česku se v červnu zvýšila o desetinu procentního bodu. Nejvíce lidí bez práce je aktuálně v MS kraji, kde nezaměstnanost v červnu meziměsíčně stoupla na 5,4 %. Vůbec nejvíce lidí bez práce je v okrese Karviná, přes 8 %. Podle ekonomů nezaměstnanost ještě stoupne.
       12:47
       Začíná rekonstrukce zastávek Kotva v Ostravě
        V Ostravě začala rozsáhlá rekonstrukce frekventovaných tramvajových zastávek Kotva. Chystá se jejich modernizace, a to včetně úprav blízké křižovatky ulic Výškovické a Čujkovovy. Autobusové linky už začaly využívat objízdné trasy. Přestavba křižovatky a modernizace zastávek potrvá zhruba rok.
        13:44
        Prodej Ekovy Electric
         Skupina Škoda dnes odkoupila firmu EKOVA ELECTRIC, dceřinou společnost Dopravního podniku Ostrava. Nový majitel z ní chce vytvořit centrum zaměřené na opravu, modernizaci a výrobu tramvají.
         Opozice prodej kritizuje hlavně kvůli nízké ceně.
         16:53
         Policie zřejmě našla tělo vodáka
          Policisté zřejmě našli tělo 26letého muže, kterého 28. června u Moravičan na Šumpersku strhl proud při splouvání Moravy na kanoi. Tělo v řece objevil vodák. Mezitím policisté stále pátrají po 43leté Lucii Motlochové z Karvinska, která v pátek odešla z místa bydliště a už se nevrátila. Měla na sobě rifle a červený batoh. Je štíhlá, měří 160 cm, má blond vlasy a hnědé oči.
          17:21
          Speciální měření znečištění ovzduší v Olomouci
           Olomouc se stala po Brně a Hradci Králové třetím místem v republice, které je součástí speciálního projektu hydrometeorologů. Ti zkoumají znečištění ovzduší a jeho příčiny. V Olomouci se lidem dýchá hůř dlouhodobě. Stěžují si na to především obyvatelé, kteří žijí blízko dopravně vytíženým trasám.
           19:05
           Kvalita ovzduší v Olomouci
            Kvalitu ovzduší v Olomouci mohou lidé zkontrolovat na webových stránkách magistrátu. Podle dlouhodobých map se třeba u polétavého prachu výrazně zmenšilo území s nadlimitními hodnotami nad 40 mikrogramů prachu na m3. Loňské údaje ČHMÚo koncentracích prachu řadí nejvýše stanici v Olomouci-Hejčíně s ročním průměrem téměř 26 mikrogramů. Tabulku vedou Věřňovice na Karvinsku s více než 38 mikrogramy.
            19:37
            Voda na polích škodí úrodě
             Část zemědělců po suchých jarních měsících trápí opačný stav,a to příliš mnoho vody. To se týká například oblasti Poodří nebo Beskyd. Tamní zemědělci si stěžují, že se na loukách nemůže pást dobytek a není možné sušit seno. A problém podle nich může být i se zeleninou. Třeba brambory prý nerostou a hrozí, že brzy uhnijí.
             22:22
             Prázdninový provoz mateřských škol
              Většina mateřských škol v MS kraji přes prázdniny funguje v tradičním střídavém letním provozu.
              Např. nejlidnatější městský obvod Ostravy ale nechává otevřené všechny své MŠpřes celé léto, bez obvyklého přerušení. K prázdninové docházce je tady přihlášena zhruba třetina dětí.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Stěhování Janáčkovy filharmonie Ostrava — Nouzová lůžka jsou vytížená — Union banka bude vyplácet — Muzeum nákladních aut dostalo cenu — Legalizace zisků lihové mafie — Mrazíky vystřídají tropy — Zájem o psychologickou pomoc — Debaty o evropské integraci v Ostravě — Veřejné jednání o tramvajové trati — Oprava hodin v Širokém Brodě

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

              Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám