10. říjen 2019

Obsah dílu

Žloutenka typu A v Ostravě — Žloutenka typu A v Ostravě — Ostrava zvýšila rating — Zdravotnická škola v Přerově nebude — Nová zastupitelstva v obcích — Odjezdy na rozloučení s K. Gottem — Města podepsala memorandum — Případ pedofilie před soudem — Nemocnice obhájila akreditaci — "Osoblažce" opravují kotel — Radnice nabízí plochy pro street art

Části dílu

00:49
Žloutenka typu A v Ostravě
  Studentka FF Ostravské univerzity onemocněla žloutenkou typu A. Mladá žena, která přijela ze zahraničí, je v péči lékařů a v karanténě. Škola nastavila přísnější hygienická pravidla a to nejen na fakultě, ale také na kolejích, kde studentka bydlela. V MS kraji letos hygienici zaznamenali 13 případů onemocnění žloutenkou typu A.
  03:10
  Žloutenka typu A v Ostravě
   Živě MUDr. Lenka Petroušová, zástupkyně přednosty Kliniky infekčního lékařství, FNO.
   07:36
   Ostrava zvýšila rating
    Mezinárodní ratingová agentura Moody's zvýšila Ostravě ratingové hodnocení. Ze stupně A1 pozitivní se město dostalo na úroveň Aa3 stabilní. To je stejné hodnocení, jaké má Česko. Žádné město nemůže mít vyšší hodnocení než stát, kam náleží. Ostrava se tak řadí mezi několik málo měst v Česku, které dosáhly takto vysokého hodnocení. Zlepšený rating pomůže kromě prestiže třeba při jednáních s bankami.
    08:04
    Zdravotnická škola v Přerově nebude
     VOŠ pro zdravotní sestry v Přerově se od příštího školního roku neotevře, termín se posouvá na září 2021. Společnosti Agel, která chce školu provozovat, se nepodařilo včas ji zapsat do rejstříku škol a školských zařízení. Důvodem byla i chybějící nájemní smlouva s městem.
     08:27
     Nová zastupitelstva v obcích
      Až rok po řádných komunálních se v některých obcích podařilo rozhodnout o novém vedení. Třeba v Hrušce nebo Skřípově na Prostějovsku přitom museli lidé během 12 měsíců k volbám hned 3x. Kvůli sporům se tam totiž zastupitelstva 2x rozpadla. Bez řádného vedení ale nemohly vesnice investovat do rozvoje nebo žádat o dotace.
      10:56
      Odjezdy na rozloučení s K. Gottem
       Česko se připravuje na poslední rozloučení s Karlem Gottem. Na smuteční místo na pražském Žofíně se chystají lidé z celé republiky. Kvůli velkému zájmu se očekávají komplikace v okolí. Nápor ale pocítili i vlakoví a autobusoví dopravci. Kde to bylo možné, posílili páteční a sobotní spoje. Kdo mohl, vyrazil do Prahy raději o den dříve.
       14:08
       Města podepsala memorandum
        Regionální hospodářské komory společně s 4 českými a 5 polskými městy podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Řešit by měla úbytek obyvatel, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, absenci atraktivních pracovních míst nebo špatné ovzduší.
        14:59
        Případ pedofilie před soudem
         11 dívek a 2 chlapce měl podle státního zástupce sexuálně zneužívat učitel hudby. Mělo to trvat téměř 3 roky na jedné ze ZUŠ v Ostravě a na Karvinsku. Případ projednává Krajský soud v Ostravě.
         16:53
         Nemocnice obhájila akreditaci
          Absolventi medicíny se zájmem o chirurgii mohou mít v Jesenické nemocnici praxi přímo na vlastním pracovišti.Nemocnice obhájila akreditaci pro specializační vzdělávání chirurgů. To má velký význam nejen pro ní samotnou, ale pro celý region Jesenicka.
          19:36
          "Osoblažce" opravují kotel
           Generální oprava čeká parní lokomotivu Malý štokr, která vozí výletníky po Osoblažské úzkokolejce.
           Po 70 letech provozu musí projít velkou revizí srdce lokomotivy, parní kotel. Ten se dnes nakládal a odvážel z depa v Krnově na těžkém valníku do dílen specializované firmy v Kolíně. Lokomotiva se ale nejdříve musela celá rozložit.
           21:54
           Radnice nabízí plochy pro street art
            Celkem 3 volné plochy pro pouliční umělce nabízí radní městského obvodu Ostrava-Jih. Snaží se tak zkrášlit vybrané veřejné prostory. Zájemci ale musí radnici předložit návrh oboustranné malby, bez nároku na honorář. Zástupci obvodu se nechali inspirovat jinými městy, kde popularita street artu stoupá.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            11. říjen 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. květen

            Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

            22. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám