Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Zájem o hlásiče plynů a požáru — Zájem o hlásiče plynů a požáru — Kontroly kotlů před zimou — Oblasti s překročenými imisními limity, 2018 — Lidé si připomínají Karla Gotta — Spor o vodu v Sádeckém dvoře — Začala podzimní Flora Olomouc — Výročí obsazení Těšínska — Zátah proti pěstitelům marihuany — Třinec bojuje proti alkoholu a kouření u mladistvých — Povinné čipování psů — Když vyhoření dostihne i Slunce

Části dílu

00:48
Zájem o hlásiče plynů a požáru
  Začátek topné sezóny s sebou přináší zvýšené riziko otrav oxidem uhelnatým. Ty vážnější mohou končit smrtí. Zájem o hlásiče přítomnosti oxidu, jiných plynů, ale i ohně mezi seniory rychle narůstá.
  Na zařízení, které stojí cca 1 000 Kč a zachraňují životy, jim pravidelně přispívá kraj, město i některé obvody.
  03:20
  Zájem o hlásiče plynů a požáru
   Živě Martin Pliska, vedoucí oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin vzniku požárů, HZS MS kraje.
   07:10
   Kontroly kotlů před zimou
    A k začátku topné sezóny ještě jednou. Obyvatelé hlavně na venkově právě teď oživují své kotle. Ještě před začátkem pravidelného topení by ale měli provést jejich revizi. Termíny mají však technici zaplněné na několik týdnů dopředu.
    08:34
    Oblasti s překročenými imisními limity, 2018
     Kvalita ovzduší v loňském roce byla podle meteorologů v celém Česku mírně lepší než ve většině předchozích let. Koncentrace polétavého prachu PM10 ale mírně stouply. Nejvíce znečištěný vzduch zůstává v aglomeraci Ostrava, Karviná a Frýdek-Místek. Vyplývá to ze zprávy o kvalitě ovzduší v roce 2018, kterou zveřejnil ČHMÚ.
     08:59
     Lidé si připomínají Karla Gotta
      Lidé můžou kondolovat rodině zesnulého Karla Gotta nebo jen zapsat svoje poslední vzpomínky na legendárního českého zpěváka. Kondolenční kniha je k dispozici v budově olomouckého krajského úřadu i v sídle tamního Českého rozhlasu.
      09:56
      Spor o vodu v Sádeckém dvoře
       Obyvatelům osady Sádecký dvůr na Opavsku hrozí, že budou bez vody. Jejich domy jsou napojeny na zdroj z bývalého areálu zemědělského družstva. Současný majitel areálu je však obeslal dopisem, že od nového roku jim už dodávat vodu nebude.
       12:14
       Začala podzimní Flora Olomouc
        Začala podzimní Flora v Olomouci. Připomínat má "Zahradní slavnost", divadelní hru Václava Havla.
        Hlavní expozice pracuje s tradiční květinovou výzdobou, úrodou z podzimní sklizně i s prvky absurdního dramatu. Odkazovat má letos navíc i k výročí sametové revoluce.
        14:50
        Výročí obsazení Těšínska
         Polské tanky a vojáci v ulicích měst. Před 81 lety začalo obsazování českého Tešínska polskou armádou. Sousední země totiž chtěla připojit tuto oblast ke svému území. Důvodem měly být polská menšina, která tu žila. Pro české obyvatele to ale znamenalo počátek útlaku.
         17:44
         Zátah proti pěstitelům marihuany
          5 pěstíren marihuany zabavili v Třinci policisté. Zároveň obvinili 6 podezřelých včetně jednoho Poláka. Ten marihuanou zásoboval komplice v Polsku. Během měsíce jde o druhý případ, kdy policisté zatkli obchodníky s marihuanou, kteří narkotika prodávali do Polska.
          19:01
          Třinec bojuje proti alkoholu a kouření u mladistvých
           Nové billboardy nebo spoty s protialkoholovou a protikuřáckou tematikou se objevily v ulicích Třince.
           Městští zastupitelé se spoluúčastí MS kraje se snaží upozornit na velmi snadnou dostupnost těchto výrobků dětem a mladistvým. Např. s pitím alkoholu má v ČR zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let.
           20:54
           Povinné čipování psů
            Majitelé psů mají poslední 3 měsíce na očipování svých zvířat. Povinnost zavádí od 1. ledna 2020 novela veterinárního zákona. Týká se to i všech štěňat starších 6 měsíců. Zaevidování čipu do registru však povinné není. Veterináři ho ale doporučují, jinak prý psa nepůjde nijak dohledat.
            22:10
            Když vyhoření dostihne i Slunce
             Slovenská umělkyně Deana Kolenčíková představila v Ostravě instalaci, která se zabývá klimatickými změnami. Projekt nazvaný "Když vyhoření dostihne i Slunce", umístila do průchodu bývalého kina Dukla, kde už rok funguje unikátní galerie ve veřejném prostoru.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

             23. 9. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

             22. 9. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

             21. 9. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Termín voleb se blíží — Dva roky od otravy Bečvy — Firmy trápí nedostatek surovin a polotovarů — V Oseku se zřítila střecha — Taneční kurzy znovu táhnou — Potíže lidí se sluchovým postižením — UPOL má nové Americké centrum — Zlínským hasičům chybí lidi — Světelná spirála ve Frýdku-Místku

             20. 9. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Topná sezóna plná nejistot — Přeroste spor o protestní akce? — Zájem o Milostivé léto — Radnice podpoří dopravní podnik — Ostravské tramvaje míří na Ukrajinu — Centrum pro uprchlíky do úspornějších prostor — Manželé Zátopkovi by oslavili 100 let — Péče o matky a novorozence — Výzkum o dopadu znečištění — Krnov chce udržet vodu na pozemcích města — Záchranáři cvičili evakuaci z lanovky

             19. 9. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nedostatek lékařů na Jesenicku — V Lišné na Přerovsku nebudou volby — Státní zástupkyně Kornasová vyhrává druhý soud — Růst počtu nakažených covidem-19 — Přípravy na Dny NATO jsou u konce — Jak se dostat na Dny NATO — Přichází ochlazení — Zlín vyděsilo tornádo — Paměť národa shání seniory pro natáčení — Fotografie trpících zvířat v GVUO

             16. 9. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám