26 minut

24. září 2019

Obsah dílu

Stavba Prodloužené Rudné může začít — Stavba Prodloužené Rudné může začít — Stávková pohotovost školských odborů — Hasiči zasahovali ve Vítkově — Překladiště marihuany v Ostravě — Mizerná sklizeň ovoce — ČT školí neziskovky — Obce zaplatí více za dopravu — Úspěch studentů s roboty — Album 76

Části dílu

00:44
Stavba Prodloužené Rudné může začít
  Po téměř 2 letech vyjednávání může začít stavba úseku silnice prodloužená Rudná v Ostravě. Proti novému stavebnímu povolení se totiž nikdo neodvolal. Úsek dlouhý 400 m začnou stavbaři dokončovat nejspíš už v říjnu. Jeho zprovoznění by mělo zrychlit dopravu mezi Ostravou a Opavou a ulevit přetíženým ulicím v městském obvodě Poruba.
  03:17
  Stavba Prodloužené Rudné může začít
   Živě Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba.
   08:14
   Stávková pohotovost školských odborů
    Školské odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost. S ministrem školství Robertem Plagou se nedohodly na růstu platů. S nabízeným zvýšením totiž nejsou spokojeny. Po jednání školské tripartity to řekl předák školských odborů František Dobšík. Plaga navrhl, aby si všichni učitelé od ledna přilepšili o 2250 Kč. Dalších průměrně 1400 Kč má putovat do odměn.
    08:39
    Hasiči zasahovali ve Vítkově
     MS hasiči v noci na dnešek zachránili z hořícího rodinného domu ve Vítkově na Opavsku 4 obyvatele.
     Seniorku v bezvědomí museli vynést. Dům začal hořet krátce před půlnocí. Na místě zasahovalo 5 jednotek hasičů. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Dům sloužil jako ubytovna.
     09:04
     Překladiště marihuany v Ostravě
      Čeští a polští policisté při společné akci zlikvidovali skupinu obchodníků s marihuanou. Podle kriminalistů mohlo jít až o stovky kilogramů za desítky milionů korun. Informace o obchodech s drogami dostali policisté od svých polských kolegů. Marihuanu měli překládat v Ostravě.
      11:00
      Mizerná sklizeň ovoce
       Letošní úroda jablek a hrušek bude zřejmě až o 1/4 menší než v loňském roce. Mělo by tak jít o jednu z nejnižších sklizní v novodobé historii ČR. Důvodem jsou jarní mrazy, sucho nebo krupobití. Cena ovoce tak podle pěstitelů poroste.
       14:35
       ČT školí neziskovky
        Jak o sobě dát správně vědět světu, získat podporovatele nebo třeba sponzora. To se v prostorách ostravského studia ČT učili zástupci neziskových organizací z MS kraje. Některé z rad si mohli vyzkoušet i v praxi. Třeba to, jak vzbudit zájem médií.
        15:34
        Obce zaplatí více za dopravu
         O více jak polovinu mají podle OL kraje přispívat obce a města na veřejnou dopravu. Rozhodlo tak zastupitelstvo kraje, podle kterého se náklady na dopravu extrémně navýšily. Pro některé obce a města v kraji to ale znamená komplikace v rozpočtu.
         18:19
         Úspěch studentů s roboty
          Třetí místo si ze soutěže robotů European Rover Challenge dovezl tým z VŠB-TUO. Hodnotily se nejen technické schopnosti robota, ale také preciznost dokumentace a prezentace. To má soutěžící připravit na práci ve vesmírném sektoru.
          21:23
          Album 76
           70 grafik čs. výtvarníků v samizdatovém projektu vystavuje opavská galerie Hřivnáč. Jde o soubor s názvem Album 76, pojmenovaném po roce, ve kterém vznikl. Za realizací ojedinělého díla stojí ostravští galeristé a výtvarníci v čele s Eduardem Ovčáčkem.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           25. září 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           29. května

           29. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           28. května

           Nové lokality měření ovzduší u haldy Heřmanice — Přípravy sanace haldy Heřmanice — Jaromír Lukeš zůstává ve vězení — Řízení o zrušení registrace Druhé míle skončilo — ÚS zamítl návrh na zrušení vyhlášky v Píšti — Atletický mítink Zlatá tretra 2024 — Výběr ze sociálních sítí ČT — Olomouc má zlatou pamětní minci — ČT natáčí na Bouzově vánoční pohádku

           28. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. května

           Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

           27. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. května

           24. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. května

           Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

           23. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. května

           Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

           22. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. května

           10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

           21. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. května

           20. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. května

           Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

           17. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           16. května

           ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

           16. 5. 2024 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám