25 minut

27. srpen 2019

Část: Větší úroda chmele

Obsah dílu

Zaorálek ministrem kultury — Zaorálek ministrem kultury — Odvolaný ředitel nemocnice — Hrozí bouřky — Bezdoplatkové zóny v Orlové — Větší úroda chmele — Školy se chystají na září — Více zmijích uštknutí — Madona dostala korunku

Části dílu

00:48
Zaorálek ministrem kultury
  Ministrem kultury se stal Lubomír Zaorálek. Politik spjatý s Ostravou a MS krajem tady začínal svou kariéru a utrpěl i největší politický debakl. Lídři místních organizací věří, že jeho zvolení může být pro kraj přínosem.
  04:58
  Zaorálek ministrem kultury
   Živě Kamil Švec, politolog z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.
   09:43
   Odvolaný ředitel nemocnice
    MS krajští radní dnes odvolali ředitele karvinské nemocnice Jiřího Matěje. Tento krok je součástí dlouhodobě plánovaného personálního rozdělení nemocnic v Karviné a Havířově, které dlouho fungovaly pod společným ředitelem v jedné personální unii. Teď kraj chce, aby každá nemocnice měla svého ředitele a náměstky. Do jmenování nového ředitele či ředitelky bude nemocnici řídit vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Pavel Rydrych.
    10:11
    Hrozí bouřky
     Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami v celé ČR až do zítřka. Doprovázet je může přívalový déšť s úhrnem kolem 40 mm. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, hrozí také kroupy. Řidiči by měli v bouřce snížit rychlost.
     10:31
     Bezdoplatkové zóny v Orlové
      5 bezdoplatkových zón vzniklo nově v Orlové. Podle města se jedná o problémové lokality. Často tam musí jezdit hlídky městské policie. Město chce v problémových místech snižovat počet příchozích obyvatel a také bojovat proti tzv. byznysu s chudobou. Podobných bezdoplatkových zón v celém Česku přibývá.
      13:04
      Větší úroda chmele
       Loni měli chmelaři na Olomoucku kvůli suchu nejhorší úrodu za poslední čtyři desetiletí. Letos se situace postupně vrací k normálu. Deště v posledním období podpořily růst chmelových šišek. Nepršelo ale tolik, aby révu na chmelnicích napadla plíseň. Úroda se proto očekává asi o 1/5 vyšší než loni.
       Klesá ale zájem o chmelové brigády mezi mladými lidmi.
       16:08
       Školy se chystají na září
        Na Krnovsku finišují rekonstrukce školských zařízení. Kromě samotných škol se na opravách podílejí jednotlivé obce a města. Chtějí pro stávající i nové žáky zajistit lepší podmínky pro začínající školní rok.
        18:20
        Více zmijích uštknutí
         Zmijí na horách přibývá, stejně tak jako jejich kousnutí. Obezřetní by měli být všichni, především pak děti, starší nebo nemocní lidé a také alergici. Podle odborníků si už ale lidé dokážou většinou pomoci sami. Kromě nich jsou ale v ohrožení třeba psi.
         21:17
         Madona dostala korunku
          Klenot Hané, Cholinská madona, má novou korunku. Gotickou sochu, jejíž hodnota je odhadovaná na 4 mil. Kč, v 90. letech ukradli přímo z kostela. Zpět domů se vrátila až po 13 letech, ovšem bez korunky. Trvalo 10 let, než plastika získala nový klenot.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          28. srpen 2019

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          6. červen

          Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

          6. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          5. červen

          Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

          5. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          2. červen

          Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

          30. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám